Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


7 Otomatik Pilotta Kilo Vermenin Kanıtlanmış Yolları (Kalori Saymadan)

Paket servis

 1. "Daha az ye, daha fazla hareket et."

 2. Bu mesajı daha önce duymuş olabilirsiniz.

 3. Strateji tamamen mantıklı gelse de, insanların kilo almasının veya kaybetmesinin tek sebebinin kalori nedeniyle olduğunu varsaymak yanlıştır.

 4. Sorun bundan çok daha karmaşık. Farklı besinler açlığı ve hormonları farklı şekillerde etkiler ve tüm kaloriler eşit değildir.

 5. Gerçek şu ki, kilo vermek için yapabileceğiniz birçok şey var - tek bir kalori saymadan.

 6. İşte "otomatik pilot" un yağ kaybını önlemenin 7 yolu.

1. Tahıl Bazlı Kahvaltınızı Yumurta ile Değiştirin

 1. Kilo vermek kahvaltınızı değiştirmek kadar kolay olabilir.

 2. İki ayrı çalışma, sabahları yumurta yemenin (simitlerin kahvaltısına kıyasla) denemeden yağ kaybetmenize yardımcı olabileceğini göstermiştir.

 3. Bu çalışmalardan birinde 30 kilolu ya da obez kadın kahvaltıda ya simit ya da yumurta yemişti (1).

 4. Yumurta grubu öğle yemeğinde, günün geri kalanında ve sonraki 36 saat boyunca daha az kalori tüketti.

 5. Basitçe söylemek gerekirse, yumurtalar öylesine doluydu ki, kadınlar sonraki öğünlerde doğal olarak daha az kalori yediler.

 6. Başka bir çalışmada 152 kilolu kişiyi iki gruba ayırdık. Bir grup yumurta yedi, diğeri ise simit yedi. Her iki grup da kilo kaybı diyetindeydi (2).

 7. Sekiz hafta sonra, yumurta grubu simit grubundan çok daha fazla kilo kaybetti:

 8. Kilo kaybındaki fark çok büyük değildi, ancak sonuçlar açıkça bir öğün değiştirmek gibi basit şeylerin bir etkisi olabileceğini gösteriyor.

 9. Yumurta yemenin bir başka harika yararı, dünyadaki en sağlıklı yiyecekler arasında olmaları.

 10. Yumurtalar kolesterolü yüksek olsa da, çalışmalar kolesterolünüzü artırmadıklarını veya kalp hastalığına yol açmadıklarını ileri sürdüğü gibi gösteriyor (3, 4, 5, 6).

 11. Sağlıklı bir kahvaltı yapmak için zamanınızın olmadığını düşünüyorsanız, tekrar düşünün. Bazı yumurta ve sebzelerle kahvaltı hazırlamak 5-10 dakikadan uzun sürmez!

 12. Alarm saatinizi birkaç dakika önce ayarlayın ve sorun çözüldü.

2. Küçük Tabakları Kullanmak Beyninizi, Daha Çok Yiyeceğinizi Düşünmek İçin Hile Yapabilir

 1. İnsan beyni, evrendeki en karmaşık nesnedir.

 2. Gizemli şekillerde çalışmaya meyilli ve yeme davranışının kontrolü inanılmaz derecede karmaşık.

 3. Sonunda yemek yemeyi isteyip istemediğini belirleyen beyin.

 4. Ama beynini daha fazla yemek yediğini düşünerek kandırmak için yapabileceğin tek şey var - daha küçük tabaklar kullan.

 5. Tabaklarınız veya kaseleriniz büyüdükçe, beyniniz yemiş olduğunuzu düşünüyor. Daha küçük plakalar kullanarak, beyninizi daha az kaloriden daha memnun hissetmek için kandırıyorsunuz.

 6. İlginç bir şekilde, psikologlar bunu inceliyor ve işe yarıyor gibi görünüyor. Bununla birlikte, bir çalışmada etkinin fazla kilolu olanlar için zayıf olabileceği sonucuna varılmıştır (7). [! 6179 => 1140 = 3!

3. Daha Fazla Protein Yeme İştahı Azaltabilir, Yağ Yakma İşlemini Artırabilir ve Kas Kazanmanıza Yardımcı Olabilir

 1. Proteinin yağ yakmayı arttırıp açlığı azalttığına ve doğal olarak kilo vermenize yardımcı olduğuna dair birçok kanıt var.

 2. Aslında, çalışmalar proteinin metabolizmayı diğer makro besinlerden daha fazla arttırdığını gösteriyor (8, 9).

 3. Bunun sebebi, vücudun yağ ve karbonhidrattan ziyade proteini sindirmek ve kullanmak için daha fazla kalori harcıyor olmasıdır.

 4. Protein ayrıca doygunluğu da artırarak açlığın önemli derecede azalmasına neden olur (10).

 5. Bir çalışmada, protein alımını kalorilerin% 30'una çıkarmak katılımcıların günde 441 daha az kalori yemelerine neden oldu (11).

 6. Birçok çalışma, protein alımınızın artmasının, dolana kadar yemek yerken bile otomatik kilo kaybına neden olabileceğini göstermektedir (12, 13, 14, 15). [! 6179 => 1140 = 4!

 7. Kalori alımını azaltmanın en iyi yollarından biri, et, balık ve yumurta gibi daha fazla hayvan yemi, tercihen her öğünde yemektir.

4. Düşük Kalorili Yoğunlukta ve Çok Elyaflı Yiyecekler Yemekleri Daha Az Kalori İle Doldurmanızı Sağlar

 1. Daha az kaloriden daha memnun hissetmenin başka bir yolu, düşük kalorili yoğunluğa sahip yiyecekleri yemektir.

 2. Bu, sebzeler ve bazı meyveler gibi yüksek su içeriğine sahip yiyecekleri içerir.

 3. Çalışmalar sürekli olarak daha az kalorili yiyecekleri yiyen diyetörlerin yüksek kalorili yoğunluğu olan yiyecekleri yiyenlerden daha fazla kilo kaybettiklerini göstermektedir (19, 20, 21).

 4. Bir çalışmada, çorba yiyen kadınlar (düşük kalorili yoğunlukta), kalori yoğun bir atıştırmalık yiyen kadınlardan% 50 daha fazla kilo vermişlerdir (22). [! 6179 => 1140 = 5!

 5. Çözünebilir liflerin bir başka yararı, sindirim sistemindeki bakteriler tarafından parçalanmasıdır. Bu işlem, en azından sıçanlarda anti-obezite etkisine sahip olduğuna inanılan, bütirat adı verilen bir yağ asidi üretir (26). [! 6179 => 1140 = 5!

5. Kesen Karbonhidratlar, Dolu Kadar Yemek Yerken Hızlı Kilo Vermenizi Sağlayabilir

 1. Kalori sayma veya porsiyon kontrolü yapmadan kilo vermeye başlamanın en iyi yollarından biri karbonhidrat alımınızı azaltmaktır.

 2. Çalışmalar sürekli olarak daha az karbonhidrat yiyen, doğal olarak daha az kalori yemeye başladığını ve büyük bir çaba göstermeden kilo verdiklerini göstermektedir (27, 28). [! 6179 => 1140 = 6!

 3. Düşük karbonhidrat grubundaki kadınlar, az yağlı gruba kıyasla (8.6 lbs / 3.9 kg), yemek yemenin sonuna kadar iki kat daha fazla ağırlık kaybetti (18.7 lbs / 8.5 kg). kalori sınırlıydı.

 4. Karbonhidratı kesmenin en iyi yolu, şekerler, tatlılar ve gazlı içecekler ile ekmek, makarna, patates vb. Gibi nişastalı yiyecekleri içeren başlıca karbonhidrat kaynaklarını azaltmak veya ortadan kaldırmaktır.

 5. Günde 100-150 gram karbonhidrat menziline girmek yararlı olabilir. Hızlı kilo vermek istiyorsanız, günde 50 gramın altına düşmek son derece etkili olabilir.

 6. Karbonhidrat düşürmenin bir başka faydası var - insülin seviyenizi düşürür. Bu sayede böbrekler vücuttan fazla sodyum ve su atmaya başlar, bu da şişkinlik ve su ağırlığını önemli ölçüde azaltır (30, 31).

6. Kaliteli Uykuya Zaman Vermek ve Stresden Kaçınmak, Hormonların İşlevlerini Optimize Edebilir

 1. Sağlık ve kilo tartışırken uyku ve stres seviyeleri genellikle göz ardı edilir.

 2. Vücudunuzun ve hormonlarınızın optimal çalışması için her ikisi de inanılmaz derecede önemli.

 3. Aslında, yetersiz uyku, obezite için en güçlü risk faktörlerinden biridir. Bir çalışmada kısa uyku süresinin çocuklarda riski% 89, yetişkinlerde% 55 artırdığı gösterilmiştir (32). [! 6179 => 1140 = 7!

 4. Sonuç olarak, kaliteli uyku için zaman ayırmak ve ayrıca hayatınızdaki gereksiz streslerden kaçınmak çok önemlidir.

7. Dikkatini Çekmeden Yemek Yeme Akılsız Yeme Olmayı Önler

 1. Dikkatin dağılması veya dikkatsizce yemesi, insanların aşırı yemek yemesine ve kilo almasına sebep olan bir neden.

 2. Vücudunuzla uyum içinde olmak ve açlık ve dolgunluk veya tokluk sinyallerine dikkat etmek çok önemlidir.

 3. Kilo alımı veya şişmanlıkla mücadele edenlerin çoğu, zorunluluktan ziyade alışkanlık veya sıkıntıdan yiyorlar.

 4. Bu genellikle insanlar televizyon seyretmek veya internette gezinmek gibi aynı anda başka bir şey yaparken de oluyor.

 5. Bu durumlarda, dikkatli yeme uygulaması faydalı olabilir. Dikkatli yeme, insanların duygusal yeme ile gerçek açlığı ayırt etmelerine yardımcı olan bir stratejidir.

 6. Ne yediğine, dikkatini dağıtmadan, yavaşça çiğnemekten ve her ısırığın tadını çıkarmaktan yediğine dikkat et. [! 6179 => 1140 = 8!

Alt satırda

 1. Hormonları optimize eden, açlığı azaltan ve metabolizmayı artıran birkaç basit değişiklik yaparak, tek bir kaloriyi saymadan çok fazla kilo kaybedebilirsiniz.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407