Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


7 İnanılmaz Yengeç Faydaları

7 İnanılmaz Yengeç Faydaları

 1. John Staughton (BASc, BFA) tarafından en son güncelleme - 03 Ocak 2019

 2. Eval (ez_write_tag ([![!336,280

Yengeç

 1. Yengeçler denizdeki en popüler ve yaygın olarak yakalanan canlılardan bazılarıdır ve dünya genelinde binlerce farklı yengeç türü varken, yaygın olarak takip edilen bir avuç tür vardır. Bir besin kaynağı olarak ve daha kontrollü ekim için yengeç kuluçkahanelerinde yetiştirilen daha az sayıdır. Bilimsel olarak konuşursak, yengeçler, Brachyura adı verilen bir iç düzenden gelen kabuklulardır ve sert bir dış iskelete ve iki pençeye sahiptir. Karada ve sudaki yengeç türlerinde inanılmaz bir çeşitlilik var, ancak Portunus trituberculatus, bu yengeçlerin her birinin yaklaşık% 20'sini temsil ettiği için her yıl 300.000 tonun üzerinde yenmesiyle tabağınıza çıkması muhtemel olan tür. yengeçler dünya çapında yakalandı ve tüketildi.

 2. Yengeç dış iskeleti, altındaki besleyici ete erişmek için önce kırılmalı ve ayrılmalıdır ve bazı daha büyük türlerde, içindeki et miktarı sizi şaşırtabilir. Yengeç eti, dünyadaki menülerde yaygın olarak bulunur, ancak lezzetli bir antre'den çok daha fazlasıdır. Yengeç eti, insan vücudunun normal çalışması için ihtiyaç duyduğu esansiyel yağlar, besin maddeleri ve minerallerle doludur. Selenyum ve omega-3 yağ asitlerinden protein ve B vitaminine kadar, yengeç eti diyetinize çok iyi bir katkı sağlar. Şimdi, bu hikayeyi açalım ve yengeç sağlığının yararları hakkında biraz daha fazlasını bulalım.

Yengeç'in Sağlık Faydaları

 1. Yengeçlerin birçok sağlık yararı var, bunları aşağıda detaylı olarak tartışalım.

Kemik Sağlığını Destekler

 1. Kalsiyum, fosfor insan vücudunda en sık bulunan mineraldir ve dişlerde ve kemiklerde çok önemli bir elementtir. Neyse ki, hemen hemen tüm yengeç eti fosfor konsantrasyonunda yüksektir, bu da onu "kemik kesip" almak isteyen insanlar için önemli bir besin yapar. Osteoporoz açısından yüksek risk altındaysanız veya yaşlanmakta ve gelecekte aktif bir yaşam tarzını garanti altına almak istiyorsanız, yengeç gibi yüksek fosforlu yiyecekler çok önemlidir. (Ez_write_tag ([![!728,90

Zihinsel Etkinliği Artırıyor

 1. Bakır, B2 vitamini, selenyum ve omega-3 yağ asitleri de dahil olmak üzere çok çeşitli besleyicileriyle, yengeç biliş ve sinir sisteminizin etkinliği için harika bir besindir. Miyelini güçlendirerek ve sinir sistemini koruyarak, nöral yolaklarda iltihaplanmayı ve plağı azaltırken, bu elementler haftalık / aylık olarak yeterli miktarda yengeç alımı varsa, mükemmel bir bilişsel kokteyl oluşturur.

Kalbi korur

 1. Yengeç eti, omega-3 yağ asitlerinde gözle görülür derecede yüksek ve birçok insan tüm yağların kendileri için kötü olduğunu varsayırken, omega-3'ler, kolesterol seviyenizi dengeleyen "iyi" olanlar. ve vücutta anti-enflamatuar aktiviteyi teşvik eder. Bu kan basıncını azaltabilir, kalp üzerindeki baskıyı azaltabilir ve ateroskleroz gelişimini önleyebilir. Bu, kalp krizi ve felç riskini azaltabilir.

Enflamasyonu ortadan kaldırır

 1. Hepsi yengeç etinde bulunan omega-3 yağ asitleri, bakır ve selenyum da dahil olmak üzere vücuttaki iltihabı azaltabilecek birçok mineral ve besin var. Artrit, gut veya gastrointestinal iltihaplanma sorunlarınız varsa, en yakın deniz ürünleri noktanıza gitmeniz kötü bir fikir olmayabilir!

Bağışıklığı Artırıyor

 1. Eval (ez_write_tag ([![!580,400

Bedeni Detoksifiye Ediyor

 1. Vücudumuzun bağışıklık sistemi hepsini yapamıyor ve kan ve vücut için diğer detoksifikasyon merkezleri böbrek ve karaciğer. Yengeçte bulunan fosfor seviyeleri böbrek fonksiyonunu iyileştirmeye yardımcı olabilir, böylece toksinlerin vücuttan salınmasını hızlandırır ve genel metabolik verimin arttırılmasına yardımcı olur.

Dolaşımı Artırır

 1. Bakır vücutta sıklıkla gözden kaçan bir mineraldir ve yine de düzenli organ fonksiyonu için bir takım önemli fonksiyonlara sahiptir. Örneğin, bakır sistemimizdeki en önemli minerallerden biri olan bağırsaktaki demir emiliminin önemli bir parçasıdır. Demir, kırmızı kan hücrelerinin üretiminde önemli bir rol oynar, böylece dolaşımını artırır ve oksijenli kanın vücudun tüm kısımlarına ulaşmasını sağlar. Bu, bir yaralanma veya hastalığın ardından iyileşme ve hücrelerin yeniden büyümesini hızlandırabilir.

 2. John Staughton, İngilizce ve Bütünleyici Biyoloji derecelerini Champaign, Urbana'daki (ABD) Illinois Üniversitesi'nden alan gezgin bir yazar, editör ve yayıncıdır. Edebi bir derginin kurucu ortağı Şerif Nottingham ve dünyanın en güzel yerlerini ofisi olarak görüyor. Ev fikrine yönelik sürekli bir yolculukta, eğitmek, ilham vermek, gelişmek ve gelişmek için kelimeler kullanır.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407