Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


7 Müzik Dinlemenin İnkar Edilemez Yararları

5. Yatıştırıcı ritüel şu anda yaşamanıza yardımcı olur.

 1. Oyuna basmada güç var.

 2. Müzik sizi zamanında geri alma, dans partisine kıvılcım verme veya rahatlatıcı bir akşam için moralinizi ayarlama yeteneğine sahiptir. Aynı zamanda hayatınızı çok gerçek bir şekilde olumlu yönde etkileyebilir.

 3. Daha mutlu bir zihniyetten daha fazla motivasyona, iyi bir uyum içinde kaybolmak için bir sürü harika sebep var. Aşağıda, en sevdiğiniz şarkıları dinlemenin bilim destekli faydalarından yalnızca birkaçı (gerçekten inandırıcı olmanız gerekiyordu):

Müzik kaygıları hafifletti.

 1. Çalışmalar müzik dinlemenin fizyolojik olarak stresi azaltabildiğini ve hatta depresif belirtileri azaltabildiğini gösteriyor. Hatta İngiltere'deki araştırmacılar, bazı şarkıların kaygıyı yüzde 65'e kadar azaltabileceğini iddia ediyorlar. Basitçe söylemek gerekirse, müzik aklınız için ilaç olabilir.

Seni iyi bir havaya sokabilir.

 1. Şaka yok, mutlu bir melodi gerçekten "Güneş üzerinde yürüyor" gibi hissetmenize neden olabilir (üzgünüm). Araştırmalar, müziğin ruh halinizi yükseltebileceğini ve genel olarak sizi daha mutlu edebileceğini gösteriyor.

İyileşmenize yardımcı olabilir.

 1. Kabul et: Bir dağılmadan sonra Adele'i tekrar ettin (utanç yok). Bilim yardımcı olabileceğini gösteriyor. Araştırmalar üzücü müziğin aslında olumlu duygular uyandırabileceğini öne sürüyor. 2014 yılında yapılan bir araştırma, insanlar melankolik şarkıları dinlediğinde, daha fazla empati yaşadıklarını, çünkü müziğin ressamının üzüntüsüne bağlı olduklarını ancak üzücü olayın hiçbir "gerçek hayat çıkarımı" yaşamadıklarını tespit etti. Uzmanlara göre bu da, katartik hissediyor.

Bir egzersiz sırasında müzik motive edici olabilir.

 1. Müzik pompalamak, daha fazla demir pompalamanın anahtarı olabilir. Araştırmalar, müziğin antrenmanınızı artırabileceğini gösteriyor. Ayrıca daha hızlı çalışmanıza ve dayanıklılığınızı artırmanıza yardımcı olabilir. Gol.

Uykunuzu iyileştirebilir.

 1. 2008 yılında yapılan bir çalışma, klasik müzik dinlemenin üniversite öğrencilerinde uykusuzluk semptomlarını hafiflettiğini buldu. Diğer araştırmalar ayrıca müziğin sizi meditatif bir duruma getirebileceğini öne sürüyor. Bu Z'leri geliştirmek için güzel bir yoldan bahsedin.

Büyük bir performans arttırıcı.

 1. Büyük bir projeniz var mı? Bazı melodileri dinleyin. Çalışmalar arkaplan müziğinin akademik testler gibi görevlerde bilişsel performansı artırabildiğini gösteriyor (ama bu müziğin önce ruh halinizi arttırıp arttırmamasına bağlı olabilir). Araştırmalar, iyimser müziğin, baskı altında başarılı olmanıza yardımcı olabileceğini gösteriyor.

Müzik seninle sopa.

 1. Bu eski çocuk grubu şarkılarının kalbinizden asla kaybolmamasının bir nedeni var: Müzik, nostaljinin en önemli yoludur. Uzmanlar beyninizin gençliğinizin müziğine bağlı kaldığına inanıyor, çünkü siz kendiniz, sosyal bağlantılarınız ve etrafınızdaki dünyayı hissettiğinizde dinlediniz. Bir anlamda, müzik kimliğinizi bilgilendirdi.

 2. Bu kulaklıkları takmaya hazır mısınız?

 3. Bu eski çocuk grubu şarkılarının kalbinizden asla kaybolmamasının bir nedeni var: Müzik, nostaljinin en önemli yoludur. Uzmanlar beyninizin gençliğinizin müziğine bağlı kaldığına inanıyor, çünkü siz kendiniz, sosyal bağlantılarınız ve etrafınızdaki dünyayı hissettiğinizde dinlediniz. Bir anlamda, müzik kimliğinizi bilgilendirdi.

 4. Bu kulaklıkları takmaya hazır mısınız?Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407