Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


7 Limon Suyunun Faydaları: C Vitamini, Kilo Kaybı, Cilt ve Daha Fazlası

 1. Bu günlerde limon suyu tüm öfkedir.

 2. Birçok restoran rutin olarak hizmet veriyor ve bazı insanlar güne kahve veya çay yerine limon suyu ile başlıyor. Hiç şüphe yok ki limonlar lezzetlidir, ancak onları suya eklemek sizi daha sağlıklı yapar mı?

 3. Limon suyunun sağlığa faydalarını destekleyen kanıtların çoğu anekdottur. Özellikle limon suyuyla ilgili çok az bilimsel araştırma yapılmıştır, ancak limon ve suyun yararları hakkında ayrı ayrı araştırmalar mevcuttur.

 4. İşte vücudunuzun limon suyundan faydalanabileceği yedi yol.

Hidratasyon

 1. Gıda ve Beslenme Kuruluna göre, genel kurallar kadınların günde en az 91 ons alması ve erkeklerin en az 125 ons alması gerektiğini söylüyor. Buna yiyecek ve içeceklerden gelen su dahildir.

 2. Su, hidrasyon için en iyi içecektir, ancak bazı insanlar tadı kendi başına sevmezler. Limon eklemek, suyun tadını daha fazla içmenize yardımcı olabilecek lezzetini artırır.

C vitamini kaynağı

 1. Limon gibi narenciye meyveleri, hücrelerin zararlı serbest radikallere karşı korunmasına yardımcı olan birincil bir antioksidan olan C vitamini bakımından yüksektir. Muhtemelen C vitaminin bazı insanlarda soğuk algınlığı süresinin önlenmesine veya sınırlandırılmasına yardımcı olabileceğini duymuşsunuzdur, ancak çalışmalar çelişkilidir.

 2. C vitamini, kalp ve damar hastalıkları ve felç riskini azaltabilir ve kan basıncını düşürebilir.

 3. Limonlar, C vitamini bakımından yüksek turunçgiller listesinin başında olmasa da, hala iyi bir kaynak. Amerika Birleşik Devletleri Tarım Bakanlığı'na göre, bir limonun suyu yaklaşık 18.6 miligram C vitamini sağlar. Yetişkinler için önerilen günlük miktar 65 ila 90 miligramdır.

Kilo kaybı

 1. Araştırmalar, limonlarda bulunan polifenol antioksidanlarının obeziteyi indüklemek için aşırı beslenen farelerde ağırlık artışını önemli ölçüde azalttığını göstermiştir.

 2. Bu farelerdeki çalışmalarda, antioksidan bileşikler ayrıca tip 2 diyabet gelişiminde iki ana etken olan kan glikoz seviyeleri ve gelişmiş insülin direncindeki olumsuz etkileri de telafi ediyor.

 3. Aynı sonuçların insanlarda kanıtlanması gerekmekle birlikte, anekdot kanıtları limon suyunun kilo kaybını desteklediğine dair güçlü bir kanıt. Bunun insanlara basitçe daha fazla su içip içlerini doldurup doldurmadığını ya da limon suyunun kendisinin gelip gelmediği belli değil.

Cilt kalitesi

 1. Limonlarda bulunan C vitamini, cildin kırışmasını, cildin yaşlanmasını ve güneşten zarar görmesini önler. Suyun cildi nasıl iyileştirdiği tartışmalıdır, ancak bir şey kesindir. Cildiniz nem kaybederse, kurur ve kırışıklığa eğilimlidir. Bir 2016 laboratuvar çalışması, narenciye dayalı bir içeceğin, tüysüz farelerde kırışıklıkların gelişmesini önlemeye yardımcı olduğunu gösterdi.

Sindirim

 1. Bazı insanlar kabızlığın önlenmesine yardımcı olmak için günlük sabah müshil olarak limon suyu içiyorlar. Uyandığınızda sıcak veya sıcak limon suyu içmek, sindirim sisteminizin hareket etmesine yardımcı olabilir.

 2. Ayurveda tıbbı ekşi limon tadının "agni" durumunuzu canlandırmanıza yardımcı olduğunu söylüyor Ayurveda tıbbında, güçlü bir agni, sindirim sistemini başlatır, yiyecekleri daha kolay sindirmenize ve toksinlerin birikmesini önlemeye yardımcı olur.

Nefes

 1. Sarımsak kokusundan veya başka güçlü kokudan kurtulmak için ellerinize hiç limon sürdünüz mü? Aynı halk ilacı, sarımsak, soğan veya balık gibi güçlü kokular içeren yiyecekleri yemekten kaynaklanan kötü nefes için de geçerli olabilir.

 2. Yemeklerden sonra bir bardak limonlu su içerek, sabahları ilk iş olarak, nefessiz kalabilirsiniz. Limonun tükürüğü ve suyu da uyardığı ve kuru bir ağzı önlemeye yardımcı olduğu düşünülür; [! 2962 => 1130 = 8!

 1. Limonlardaki sitrik asit böbrek taşlarının önlenmesine yardımcı olabilir. Bir sitrik asit bileşeni olan sitrat paradoksal olarak idrarı daha az asitli yapar ve hatta küçük taşları kırabilir. Limon suyu içmek sadece sitratı değil, aynı zamanda taşları engellemeniz veya temizlemeniz için ihtiyacınız olan suyu da getirir.

Su

 1. Limon suyunun sağlığa faydalarından yararlanabilmek için, sürekli olarak içmelisin, ve bardağında sadece bir limon diliminden daha fazlasına ihtiyacın var.

 2. Limon suyu yaparken, bir şişedeki yapay limon yerine her zaman taze limon kullanın.

 3. Limon suyu yapmak için yarım limonu 8 ons ılık veya soğuk suya sıkın. İçeceği olabildiğince sağlıklı yapmak için, filtrelenmiş su ve organik limon kullanın.

 4. Daha fazla lezzet verin ya da ekleyerek limon suyuna sağlık takviyesi ekleyin:

 5. Ayrıca limon ve portakal gibi diğer taze narenciye dilimlerini veya salatalık dilimlerini de ekleyebilirsiniz. Dilimlemeden ve kullanmadan önce ürünü daima iyice yıkayın.

 6. Elinizde limon buz küpleri olması, suyunuza hızlıca limon eklemek için harika bir yoldur. Sadece taze limon suyunu küp tepsilere sıkın ve dondurun. Birkaç bardağı bir bardak soğuk veya sıcak suya gerektiği gibi bırakın.

 7. Güne bir bardak ılık limon suyuyla başlayabilir ve gün boyunca içmeniz için buzdolabınızda birkaç dilimlenmiş limonla bir sürahi suyunu tutabilirsiniz.

Limon suyu

 1. Limon suyu içmek için genellikle güvenlidir, ancak farkında olması gereken birkaç olası yan etkisi vardır.

 2. Limon, diş minesini aşındıran sitrik asit içerir. Riski sınırlamak için, pipetle limon suyu içip ağzınızı duru suyla durulayın.

 3. Mide ekşimesi söz konusu olduğunda, limon suyu her iki yönde de gidebilir. Sitrik asit bazı insanlarda mide yanmasına neden olabilir. Diğerleri limon suyunun alkali hale gelmesi ve sindirimdeki asiditeyi azaltmak için mide ekşimesi rahatlaması yaşar. Sadece deneyler sizler üzerindeki etkisini söyleyebilir.

 4. Bazı insanlar limon suyu içerken tuvalete daha sık seyahat ettiğini bildirdi. C vitamininin genellikle bir diüretik olduğuna inanılıyor olsa da, ürettiğiniz idrar miktarını artıran bir şey olmasına rağmen, kanıtlar limonlar gibi doğal kaynaklardan elde edilen C vitamininin idrar söktürücü etkileri olduğunu göstermez.

 5. Limonlu su içerken fazladan banyo molasına ihtiyaç duyuyorsanız, su alımının artmasından kaynaklanması muhtemeldir.

Paket servis

 1. Araştırmalar limon suyunun sağlık açısından birçok faydası olduğunu gösteriyor. Bunların yanı sıra, suyunuza limon ilave etmek gün boyunca daha fazla içmenize ve nemli kalmanıza yardımcı olabilir. Hidratlı kalmak sağlıklı olmak için çok önemlidir, bu nedenle limon suyu hemen hemen kazan-kazan demektir.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407