Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


7 Her Şey Ama Sıkıcı Olan Noel İçin Sağlıklı Yemek Tarifleri [! 2788 => 1130 = 1!

 1. Noel'i sağlıklı beslenme hedeflerinden saptırmadan şık bir şekilde kutla - evet, mümkün! Tatillere gelince, lezzetli yemeklerin tadını çıkarırken, makrolarınızı mutlu oranlarda tutabilirsiniz. Tatil boyunca tonlarca zengin renkli sebzeler (hepimizin daha çok yemeniz gerekenler) ve masadaki sağlıklı kuzular (kuzu ve hindi gibi) vardır. Koyu çikolata muamelesini tercih ettiğinizde Noel tatlısı bile sağlık tehlikesine sahip olabilir.

 2. İşte masanıza tezahürat katacak ve sıkıcı bir şey olmayan yedi tarif. Onları deneyin ve Noel'inizin muhteşem olacağına söz vermekle kalmıyoruz, aynı zamanda Yılbaşı'nız size de teşekkür edecek!

1. Tatil Gem Tatlı Patates Kızartması

 1. Bu tatil iştah açıcı, olduğundan daha da fevkalade görünüyor, gerçekten yapılması gereken her şey basit pişirme yöntemleri ve kolay montaj. Kırmızı Garnet tatlı patates ya da Stokes mor tatlı patates kullanın, tatil yemeğinize muhteşem bir antioksidan ve lif bakımından zengin bir başlangıç ​​elde edeceksiniz. Bu "tostlar", tatlı patatese karşı serinletici bir tart kontrastı ve iyi bir yağsız protein dozu için Yunan yoğurtuyla doludur.

 2. Trabzon hurması ve nar çatalı dahil sarmalar, ABD'de mevsimliktir. küçük bir biftek domates. Çok olgunlaşana kadar büzücü olan uzun Hachiya çeşidinden daha yaygındır ve daha sonra tereyağı gibidirler. Her ikisi de grip mevsiminde kullanışlı olan mükemmel bağışıklık artırıcı A ve C vitaminleridir.

 3. Reçete Beslenme Değerleri: Holiday Gem Sweet Patates Kızartması

2. Bitter Çikolata Goji Berry Bark

 1. Bu zarif tatilin tadına varmak için sadece dört malzemeyi kullanın: Bitter çikolata, Goji meyveleri, Zerdeçal ve tarçın. Devam et, çift parti yap. Harika bir hediye olur, ancak çoğunu (veya hepsini) kendiniz için saklayıp saklamadığınızı söylemeyiz.

 2. Çikolata kolayca yanabilen hassas bir bileşendir, bu nedenle erime için tercih edilen yöntem çift kazan kullanmaktır - gerçekte kaç tane kazanı vardır? İyi haber, gerçekten ihtiyacın olmayan bir şey. Sadece ısıya dayanıklı bir kap kullanın ve kaynayan suyun bir kabın üstüne yerleştirin, kabın kenarlarının üstüne yerleştirildiğinde kabın üstünü kapattığından emin olun. Çikolatayı kaseye yerleştirin ve erimesine izin verin. Başarıyı sağlamak için tek yapmanız gereken suyun kabın tabanına temas etmemesini sağlamaktır (bu, yanmış çikolata ile sonuçlanabilir).

 3. Tarif Beslenme Değerleri: Bitter Çikolata Goji Berry Kabuğu

3. Fesleğen Fıstıklı Pestolu Yavaş Kavrulmuş Pancar

 1. Dolaşımla ilgili bu faydalar, pancarların günlük kalp ve beyin sağlığı için de iyi olduğu anlamına gelir. Fesleğen-fıstık pesto tatmin edici bitki proteini ve sağlıklı doymamış yağlar ekler. Pestodaki sızma zeytinyağı, zihni keskin tutmak için bilişsel düşüşü engelleyebilecek fenoller ekler.

 2. Reçete Beslenme Değerleri: Fesleğenli Fıstıklı Patates Yavaş Kavrulmuş Pancar

4. Kireç ve Nane Rendelenmiş Anında Pot Kuzu

 1. Geleneksel bir Noel sembolü olan kuzu, yemek yapmayı çok korkutucu olarak düşündü - ama olması gerekmiyor. Geleneksel bir yemek üzerine yeni bir bükülme için, bu Instant Pot tarifi en zayıf kuzu kesimlerinden birini (kuzu bacağı) kullanır. Doğal olarak çok lezzetli, bu yüzden kepekli tahıllar ve sebzelerin hakim olduğu bir tabağa daha küçük bir kuzu parçası ekleyebilirsiniz.

 2. Üç onsluk bir kuzu porsiyonu günlük olarak önerilen protein değerinin yaklaşık yarısını sağlar, ayrıca folat ile birlikte çalışan demir ve B12 vitamini, (çoğu sebzede bulunur) Kırmızı kan hücrelerini sağlıklı tutmak ve tüm vücuda oksijen vermek için, kuzu ile birlikte yemek yiyecek mi? Çünkü derin bir nefes almak için bir ana ihtiyacınız varsa, tatil günleridir.

 3. Reçete Beslenme Değerleri: Kireç ve Nane Rendelenmiş Hazır Tencere Kuzu

5. Kavrulmuş Balkabagi Keçi Peyniri ve Kızarmış Adaçayı ile "Makarna"

 1. Balkabagi, tatlı tonu ve etkileyici beslenme güvenirliği ile bu yemeğin yıldızı. Portakal rengi, bir ton A vitamini içerdiğine dair iyi bir ipucudur ve bir bardak pişmiş Balkabagi, tüm günün önerilen miktarından daha fazlasını sağlar.

 2. Bir fincan kabak 100 kaloriden daha az ve bir muzdan daha fazla potasyum içeriyor, ayrıca sebze mükemmel bir sindirim dostu lif kaynağı. Bütün bunlar kilo kontrolü, kalp sağlığı ve diyabet gibi kronik durumlar riskini azaltması için iyi bir haber. Özellikle potasyum, Amerikalılar için Diyet Kılavuzunun bir kişi yeterince alamadığı için seçtiği kan basıncını düşürücü bir besindir.

 3. Tarif Beslenme Değerleri: Keçi Peyniri ve Kızarmış Adaçayı ile Kavrulmuş Balkabagi "Makarna"

6. Şekersiz, Az Yağlı Sıcak Çikolata

 1. Noel buğulaması bir fincan sıcak çikolata olmadan ne olurdu? Ve neden sağlıklı kakao flavanollerinden zevk almıyorsunuz? Size bir avuç dolusu sıcak kakao ya da yüzlerce kalori ve ilave şeker yığınları içeren Starbucks türünden bir çukur atmanızı söylemiyoruz. Ama tamamen bitter çikolatanın iyiliğinden uzaklaşmak utanç verici.

 2. Son zamanlarda yapılan bir araştırma, haftada iki porsiyonluk düzenli (ama aşırı olmayan) bir çikolata alışkanlığının kalp hastalığı, felç ve diyabetin korunmasına yardımcı olduğunu buldu. Bu tarif makul bir 140 kalori ve 8 gram şeker içeriyor. Şekersiz badem sütünün kullanılması kalorileri temizlemenin ve içeceğinize hoş bir keyif katmanın kolay bir yoludur. Bu basit tarifte ustalaşınca, tarçın veya çili tozu gibi sağlıklı eklentilerle oyna.

 3. Reçete Beslenme Değerleri: Şekersiz, Az Yağlı Sıcak Çikolata

7. Fıstıklı Kabuklu Biberiye İncir Keçi Peyniri Boule

 1. Atıştırma zamanı geldiğinde, bu şenlikli keçi peyniri boule ile cevap verin. Paylaşmak, hostes armağanı olarak getirmek veya kendinize hafta boyunca ayrılmak için harika, bu yemeği yapmak daha kolay olamazdı. Malzemelerin çoğunu birleştirdikten ve bir "boule" (top için Fransızca) haline getirdikten sonra, şeklini sabitlemek için buzdolabında bekletilir, daha sonra servis edilmeden önce güzel yeşil antep fıstığı içinde yuvarlanır.

 2. Bu tarifin gizli içeriği her bitkiye yüksek kaliteli bitki proteini, beyin artırıcı fasulye ve kalsiyum ekleyen sağlam tofu. Lif bakımından zengin kuru incirin tatlılığı, keçi peynirinin keskinliği boyunca kesilmiş aromatik biberiye ile eşleştirilmiştir. Kesmek eğlenceli olduğu kadar lezzetli.

 3. Tarif Beslenme Değerleri: Antepfıstığı, Biberiye İncir Keçi Peyniri BouleDonate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407