Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


7 günlük GM diyetiyle kilo verebilir misiniz?

7 günlük GM diyetiyle kilo verebilir misiniz?

 1. Bir GM diyet planı web sitesine göre, bu diyet kullanıcıların 1 haftada en az 10-17 kilo vermesine yardımcı oluyor. Ruh halini veya enerji seviyesini etkilemeden kalori yakmak suretiyle kilo vermeyi arttırdığını iddia ediyor. [! 4127 => 1140 = 1!

 2. Bu makalede, GM diyetine nasıl çalıştığını, faydalarını ve risklerini de içeren daha detaylı bir şekilde bakıyoruz.

GM diyeti nedir?

 1. GM diyeti 7 günlük bir yemek planından oluşuyor. Her gün belirli bir yiyecek veya yiyecek grubuna odaklanır.

 2. GM, General Motors anlamına gelir. Bazı kaynaklar, General Motors şirketinin çalışanlarının kilo vermesine yardımcı olmak için bu diyet planını geliştirdiğini ve onayladığını iddia ediyor.

Çalışıyor mu?

 1. GM diyeti aşağıdakiler de dahil olmak üzere çeşitli şekillerde kilo vermeyi teşvik eder:

 2. GM diyetini takip eden kişilerin kilo vermesi muhtemeldir, çünkü bir kişinin kullandığından daha az kalori almayı gerektirir. Ancak, kilo vermenin en sağlıklı yolu olması pek mümkün değildir.

 3. Her insanın vücudu farklıdır, bu yüzden insanlar farklı sonuçlar deneyimleyebilirler.

Faydaları

 1. GM diyet planının çeşitli faydaları ve riskleri var.

Daha fazla meyve ve sebze

 1. GM diyetinin sağlığa yararlarından biri, meyve ve sebzelerin birincil besinler olmasıdır. Meyve ve sebzeler vücutta yağ birikmesini önler, çünkü kalorileri düşük ve lifleri yüksektir, bu da insanların daha uzun süre daha iyi hissetmelerini sağlar. [! 4127 => 1130 = 6!

 1. GM diyeti, alkol de dahil olmak üzere yiyecek veya içeceklerde şeker eklenmesine izin vermez.

 2. Amerika Birleşik Devletleri'ndeki insanlar genellikle sağlıklı olanlardan daha fazla şeker yerler ve içerler. Araştırma, ilave şeker oranı yüksek diyetler ile obezite, kalp hastalığı ve tip 2 diyabet de dahil olmak üzere bir dizi sağlık durumu arasındaki bağlantıları tanımladı.

 3. Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezleri (CDC), insanların günlük ilave şeker alımını günlük toplam kalorilerinin yüzde 10'undan az ile sınırlandırmasını tavsiye ediyor.

Bildirilen diğer faydalar

 1. Bazı kaynaklar ayrıca GM diyetini izleyenlerin çeşitli diğer etkileyici sonuçlar yaşayacağını iddia ediyor, örneğin:

 2. Ancak, bu iddiaları destekleyecek araştırma eksikliğinin olduğunu belirtmek önemlidir.

Riskler

 1. Kısa sürede önemli kilo kaybı fikri çekici görünse de, GM diyeti riskli geliyor.

Önemli besinlerden yoksun

 1. GM diyeti uygulayan kişiler, sağlıklı yağlar ve protein gibi bazı önemli yiyecek gruplarından yeterince alamayabilirler. Diyetleri aynı zamanda çok çeşitli sağlıklı besinler yemenin beraberinde getirdiği temel vitamin ve mineralleri de içermeyebilir. [! 4127 => 1140 = 9!

 2. Somon, avokado ve ceviz gibi doymamış yağlar, kolesterolü artırmaya yardımcı olur ve diğer sağlık yararları sunar.

 3. Araştırmalar yüksek proteinli diyetlerin kilo kaybını arttırdığını ve kolesterol ve kan glukoz seviyelerini düşürdüğünü gösteriyor. Bu diyetler ayrıca açlık hissini azaltabilir ve vücudun metabolizması üzerinde yararlı etkilere sahip olabilir. GM diyetini takip eden insanlar yeterli miktarda protein alamayabilirler.

Kısa süreli kilo kaybı

 1. GM diyeti uzun vadeli bir diyet stratejisi olarak uygun değildir; bu, bir kişinin diyeti izlemeyi bıraktıktan sonra tekrar kilo alabilmesi anlamına gelir.

 2. Bunun bir nedeni, diyetin mutlaka sağlıklı yemek pişirme veya yeme için teknikleri öğretmemesi ve bu tekniklerin uzun süreli kilo bakımı için elzem olması gerektiğidir.

 3. Kısa süreli diyet planları, kilo verme bakımında, egzersiz seviyelerini arttırmak ve çeşitli sağlıklı malzemelerle yemek pişirmek gibi uzun süreli yaşam tarzı değişikliklerini kabul etmekten daha az etkilidir.

Diğer riskler

 1. Bir GM diyet web sitesinin listelediği diğer riskler:

GM diyeti nasıl yapılır

 1. GM diyetini takip eden kişiler, her gün farklı bir yiyecek grubu veya yiyecek grubu kombinasyonu yerler. GM diyetinin sağladığı temel yiyecekler meyveler, sebzeler, et ve sütü içerir.

 2. Plan, insanlara büyük bir kahvaltı, orta büyüklükte bir öğle yemeği ve hafif bir akşam yemeği yemelerini söylüyor. Aynı zamanda gün boyunca çeşitli atıştırmalıklara izin verir.

 3. Ayrıca, diyet lahana, domates, kereviz, biber ve havuç içeren keskin, düşük kalorili bir sebze çorbası olan "harika çorba" adı verilen bir et suyu içerir. İnsanlar acıkma çorbasını açlık sancılarını bir sonraki öğüne kadar frenlemek için atıştırmalık olarak yiyebilirler.

 4. Plan, insanlara doğru sindirimi teşvik etmek ve yorgun hissetmelerini önlemek için çok su içmelerini önerir. Plan, her öğünde 2-3 bardak su önermektedir. Bir kişinin yaşına, vücut ağırlığına ve genel sağlığına bağlı olarak, günlük toplam içilecek su miktarı için kesin bir öneri yoktur.

 5. GM diyetini takip eden kişiler diyet yaparken yoga gibi hafif egzersiz formlarına katılabilirler. 3. günden sonra, egzersizlerine yürüme veya diğer düşük yoğunluklu kardiyoları ekleyebilirler. 5-7. Günlerde insanlar egzersiz programlarına kuvvet antrenmanı eklemeye başlayabilirler.

 6. Aşağıda GM diyetinin ana hatlarını açıklıyoruz ve olası yemek planlarını sunuyoruz:

 7. 1. Gün - Meyve

 8. İnsanlar çeşitli meyveler, özellikle kavunlar ve turunçgiller yiyebilirler, ancak muzdan uzak durmalılar.

 9. 2. Gün - Sebzeler

 10. Güne tatlı bir patates veya fırında patatesle başlayın, fakat patates alımını sadece kahvaltı ile sınırlayın. İnsanlar çiğ veya pişmiş sebzeler yiyebilirler!

 11. 3. Gün - Meyve ve sebzeler

 12. İnsanlar 1. ve 2. günlerle aynı yiyecekleri yiyerek muz ve patatesten kaçınabilirler.

 13. 4. Gün - Muz ve süt

 14. Tamamen veya sütlü ve buzlu bir smoothie içinde muzları yiyin. Başka meyve veya sebzelere izin verilmez, ancak insanlar harika çorba da yiyebilirler.

 15. 5. Gün - Et

 16. Et, tavuk veya balıktan 20 ons (oz) yiyin. Vejetaryenler etleri peynir veya kahverengi pirinç ile değiştirebilirler.

 17. 6. Gün - Et ve sebzeler

 18. Patates ve domates hariç, 20 oz et ve sınırsız çiğ ya da pişmiş sebze yiyin. Vejeteryanlar et yerine süzme peynir veya kahverengi pirinç alabilirler.

 19. 7. Gün - Pirinç, meyve ve sebzeler

 20. Meyve, sebze ve kahverengi pirinç yiyin. Bu günün diyet planı şekersiz meyve suyuna izin veriyor.

 1. GM diyeti çekici çünkü 1 hafta kadar kısa bir sürede önemli kilo kaybı vaat ediyor.

 2. Diyetin faydalı yönleri arasında bol miktarda meyve ve sebze yemeye ve ilave şekerlerden kaçınmaya odaklanın. Ancak, beslenme yetersizliğine neden olabilir ve uzun vadede sürdürülebilir olmayabilir.

 3. GM diyeti, insanların yediği yiyecek türlerini kısıtlar. Diyet insanları daha fazla meyve ve sebze yemeye teşvik etmesine rağmen, doymamış yağlar ve protein gibi diğer temel gıda gruplarında çok düşüktür.

 4. Uzun süreli kilo kaybı sadece diyetten daha fazlasını içerir. İnsanların hem diyet hem de yaşam tarzı değişiklikleri yapmasını gerektirir. Dengeli bir diyet yemek ve düzenli fiziksel aktiviteye katılmak, uzun vadeli kilo kaybı sağlamaya çalışırken gelişmesi gereken önemli alışkanlıklardır.

 5. Kilo vermek istediklerini veya kilo vermek istediklerini ancak nereden başlayacağını bilmeyen insanlar bir sağlık uzmanına veya lisanslı bir diyetisyene danışabilir. Profesyonel diyetisyenler, kısa vadeli diyetlerden daha az riskle hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olabilecek kişiselleştirilmiş bir kilo verme planı geliştirmek için insanlarla çalışabilirler.

 6. Son yazılan 30 Ocak 2019 tarihli makale. Bu konudaki son haberler için Beslenme / Diyet kategorisi sayfamızı ziyaret edin veya Beslenme / Diyet hakkındaki en son güncellemeleri almak için bültenimize kaydolun. Tüm referanslar Referanslar sekmesinde mevcuttur.

 7. Lütfen bu makaleyi yazı, yazı veya raporunuzda belirtmek için aşağıdaki biçimlerden birini kullanın:

 8. Lütfen dikkat: Yazar bilgisi yoksa, kaynak belirtilir.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407