Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


7 Cloudberry’nin Şaşırtıcı Faydaları

7 Cloudberry’nin Şaşırtıcı Faydaları

 1. John Staughton (BASc, BFA) tarafından en son güncelleme - 16 Nisan 2019

 2. Eval (ez_write_tag ([![!336,280], 'organicfacts_net-box-2', 'ezslot_2', 112, '0'])); cloudberry'nin en önemli sağlık yararları kalp-damar hastalıklarına karşı korunmak, vücudu detoksifiye etmek ve bağışıklık sistemini güçlendirmek. Ayrıca yaşlanma belirtilerini yavaşlatmaya yardımcı olur, dolaşımı uyarır, diyabeti önler ve sindirimi iyileştirir.

 3. John Staughton (BASc, BFA) tarafından en son güncelleme - 16 Nisan 2019

 4. Eval (ez_write_tag ([![!336,280], 'organicfacts_net-box-2', 'ezslot_2', 112, '0'])); cloudberry'nin en önemli sağlık yararları kalp-damar hastalıklarına karşı korunmak, vücudu detoksifiye etmek ve bağışıklık sistemini güçlendirmek. Ayrıca yaşlanma belirtilerini yavaşlatmaya yardımcı olur, dolaşımı uyarır, diyabeti önler ve sindirimi iyileştirir.

Cloudberry nedir?

 1. Cloudberry, bilimsel olarak Rubus chamaemorus olarak bilinen bir rizomatous ottan gelen lezzetli bir meyvedir. Birçok kişi cloudberry'lere yabancıdır, çünkü bunlar öncelikle kuzey ya da kuzeyde bulunan kutup ormanlarında olduğu gibi kutup veya dağ ortamlarında da büyürler. Genellikle Rusya, Kuzey Avrupa, İskandinavya, Britanya Adaları, Newfoundland, Kanada ve Alaska'nın bazı bölgelerinde yetişir.

 2. Meyve suyunun ve katranın kalitesinden ve genel olarak önemli ölçüde yarar sağlayabilecek vitamin, mineral ve organik bileşiklerin (özellikle ellagik asit) zenginliğinden dolayı, mutfak bileşenleri olarak yüksek ödüle sahipler. sağlık. Bu meyveler genellikle şekerler, reçeller, alkollü içecekler ve diğer çeşitli unlu mamullerde kullanılır. Çiğ olarak da yenebiliyorlar, ancak lezzetleri oldukça tart, bu yüzden çoğu insan şekerli tarifler hazırlıyor.

 3. Cloudberry, bilimsel olarak Rubus chamaemorus olarak bilinen bir rizomatous ottan gelen lezzetli bir meyvedir. Birçok kişi cloudberry'lere yabancıdır, çünkü bunlar öncelikle kuzey ya da kuzeyde bulunan kutup ormanlarında olduğu gibi kutup veya dağ ortamlarında da büyürler. Genellikle Rusya, Kuzey Avrupa, İskandinavya, Britanya Adaları, Newfoundland, Kanada ve Alaska'nın bazı bölgelerinde yetişir.

 4. Meyve suyunun ve katranın kalitesinden ve genel olarak önemli ölçüde yarar sağlayabilecek vitamin, mineral ve organik bileşiklerin (özellikle ellagik asit) zenginliğinden dolayı, mutfak bileşenleri olarak yüksek ödüle sahipler. sağlık. Bu meyveler genellikle şekerler, reçeller, alkollü içecekler ve diğer çeşitli unlu mamullerde kullanılır. Çiğ olarak da yenebiliyorlar, ancak lezzetleri oldukça tart, bu yüzden çoğu insan şekerli tarifler hazırlıyor.

Cloudberry'nin Sağlığa Faydaları

 1. Cloudberry'nin sağlığa faydalarından bazılarına daha yakından bakalım.

Bağışıklığın arttırılması

 1. C vitamini ve A vitamini içeriği cloudberry'leri bağışıklık sistemine çok faydalı kılıyor. C vitamini beyaz kan hücrelerinin üretimini uyarır ve vücuttaki serbest radikalleri nötralize eden bir antioksidan görevi görür. Benzer şekilde, A Vitamini, cildi ve gözleri kırılma ve yaşlanmaya karşı koruyan, antioksidan görevi gören karotenoidlere sahiptir.

Geliştirilmiş Dolaşım

 1. Cloudberries, demir ve birçok faydalı mineral ile doludur. Demir içeriği, kırmızı kan hücresi üretiminde anahtar bir bileşen olduğundan dolaşım için özel olarak önemlidir. Diyetinizde yeterli miktarda demir olması durumunda, anemi geliştirme şansınızı azaltırsınız.

Kalp Sağlığı

 1. Eval (ez_write_tag ([![!580,400], 'organicfacts_net-medrectangle-4', 'ezslot_1', 131, '0'])); Cloudberries, çoğu meyvenin sahip olmadığı benzersiz bir bileşene sahiptir. omega-3 ve omega-6 yağ asitleri. Cloudberry'deki HDL veya iyi kolesterol, kolesterol seviyenizi dengelemenize ve kardiyovasküler sisteminizdeki yükü azaltmanıza yardımcı olabilir.

Detoksifikasyon

 1. Cloudberries uzun süre idrara çıkmayı uyarmak için bir idrar söktürücü olarak kullanılıyor. Vücudun tehlikeli toksinlerden korunmasına yardımcı olur ve aşırı su, tuz ve hatta yağları yok eder. Ayrıca, vücudunuz düzenli olarak temizlenirken karaciğer ve böbrekler üzerindeki baskıyı hafifletmeye yardımcı olurlar.

Antioksidan Özellikler

 1. Cloudberry'lerde C vitamini dışında, ellagik asidin güçlü etkilerinden bahsetmeyen bazı fitosteroller ve karotenoidler de var. Yaşlanma sürecini yavaşlatmak, kırışıklıkların görünümünü azaltmak ve kronik hastalık riskini azaltmakla ilişkilendirildiler. Cloudberries ayrıca doğada antibakteriyel ve antiviral özel kimyasallara sahiptir ve onu çok önemli bir meyve yapar.

Sindirim Sağlığı

 1. Cloudberries'teki diyet lifi içeriği, sindirim sistemini optimize etmek için idealdir. Fiber, kabızlık, şişkinlik, kramp ve mide ülseri gibi diğer ciddi durumları azaltan peristaltik hareketi teşvik eder. Ayrıca, diyet lifi vücuttaki insülin reseptörlerini düzenlemeye yardımcı olur. Bu, tip 2 diyabeti önleyen veya yöneten kanın içine şekerin düzenli olarak salınmasını sağlar. Cloudberry'lerdeki fenolikler ayrıca gastrointestinal patojenlerin gelişmesini de önler.

Gelişmiş Kemik Sağlığı

 1. Cloudberries, kemik sağlığının kilit bir bileşeni olan magnezyum bakımından zengindir, çünkü vücut tarafından kalsiyum alımını artırır. Bu osteoporozun önlenmesine ve kemiklerin sağlıklı kalmasına yardımcı olabilir.

 2. John Staughton, İngilizce ve Bütünleyici Biyoloji derecelerini Champaign, Urbana'daki (ABD) Illinois Üniversitesi'nden alan seyahat eden bir yazar, editör ve yayıncıdır. Edebi bir derginin kurucu ortağı Şerif Nottingham ve dünyanın en güzel yerlerini ofisi olarak görüyor. Ev fikrine yönelik sürekli bir yolculukta, eğitmek, ilham vermek, gelişmek ve gelişmek için kelimeler kullanır.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407