Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


6 Yumurtaların Etkileyici Faydaları

6 Yumurtaların Etkileyici Faydaları

 1. John Staughton (BASc, BFA) tarafından en son güncelleme - 22 Nisan 2019

 2. Eval (ez_write_tag ([![!336,280], 'organicfacts_net-box-2', 'ezslot_2', 112, '0'])); Yumurtaların şaşırtıcı sağlık yararları; vücuttaki besin alımını dengeleyin, "kötü" kolesterol seviyelerini düşürün, bilişsel işlevi artırın, kalbi koruyun, göz hastalığını önleyin, vücudu toksinlerden arındırın, kilo vermenize yardımcı olur ve doğru büyüme ve gelişmeyi garanti eder.

Yiyecek Olarak Yumurtalar

 1. Yumurtalar beslenmemizin büyüleyici parçalarından sadece birkaçı çünkü onlar kendileri eşsiz. Yumurtalar, balıklar, sürüngenler ve insan beslenmesi açısından kuşlar da dahil olmak üzere sayısız türün dişileri tarafından üretilen üreme kabuklarıdır. Balık yumurtaları da bir takım kültürel yemeklerde ve ulusal mutfaklarda tüketilirken, kuş yumurtaları insanlar tarafından en çok tüketilen çeşitlerdir ve kuş yumurtaları dışında tavuk yumurtaları en popüler olanlarıdır. Yumurtalar, kültürel gelişmemizde erken dönemde, ikinci tür yiyecek - tavuk ile birlikte edinilebilecek ve yetiştirilebilecek güvenli ve faydalı bir yiyecek türü olarak keşfedildikleri için, binlerce yıldır insan beslenmesinin bir parçası olmuştur. [! 31340 => 1140 = 2!] Yumurtalar, kendi başlarına sadece bir besin kaynağı olmadığından, aynı zamanda gerekli yüzlerce başka öğün ve malzemenin oluşturulmasında da işlev gördüklerinden, dünya genelinde diyetlerin temel bir parçası haline geldi. Sınırsız sayıda yemek pişirmek için. Mesele şu ki, yaygın mevcudiyetinin yanı sıra, yumurtalar neden küresel mutfağın doğal bir parçası haline geldi? Yumurtalar, protein içeriklerinde benzersizdir, çünkü bebek civcivine dönüşecek olan “yaşamsal şeyler” ve nihayetinde insan diyetlerinde önemli bir gıda olan bir tavuk olarak zengindirler. Yumurtaların bulunabileceği yiyeceklerin listesi tek başına bir makale olacaktır, ancak bir takım nedenlerden dolayı insan beslenmesinin önemli bir bölümünü oluşturduklarını ve doğru beslenmeye çalışırken kesinlikle göz önünde bulundurulması gerektiğini söylemek yeterlidir.]

Yumurtaların Besin Değerleri

 1. Yumurtalar çok seviliyor ve kullanılıyor, çünkü minik ambalajlarının içinde bir besin kaynağı sağlıyorlar. Bir yumurtada bebek civciv olarak tek bir hücre geliştirmek için yeterli besin var ve aynı besinlerin çoğuna ihtiyacımız var!

 2. Yumurtalar protein yönünden zengindir ve fosfor, selenyum, kalsiyum ve çinkonun yanı sıra A, B kompleks vitaminleri, D vitamini, E vitamini ve K vitamini gibi önemli seviyelerde içerir. Ayrıca, omega-3'ler, antioksidanlar ve protein gibi çeşitli temel organik bileşiklere de sahiptirler.

Yumurtaların Sağlığa Faydaları

 1. Yumurtaların en yaygın yararları, büyüme ve gelişmeye yardımcı olma, kilo vermeye yardımcı olma, kalp sağlığını iyileştirme ve daha pek çok şeyi içerir. Faydaları detaylı olarak inceleyelim.

Büyüme ve Gelişme

 1. Biçimlendirme yıllarımızda yumurtaların bu kadar önemli bir gıda maddesi olmasının bir nedeni var; biz gençken kahvaltı neredeyse her zaman bir yumurta içeriyor gibi görünüyor! Yüksek protein konsantrasyonunun yanı sıra diğer esansiyel vitaminler de vücudumuzun normal bir oranda gelişebileceği ve gerekli besin maddelerinin uygun şekilde büyümesini sağlayabilecek ve gençleri yaşam boyu sağlık için bir yörüngeye yerleştirebilecekleri anlamına gelir. Protein, hücre oluşumu için gereklidir; bu, vücudumuzun her bölümünün, her organın, saç, kan damarı ve kemiğin bir şekilde var olan proteine ​​dayandığı anlamına gelir.

Kalp Sağlığı

 1. Eval (ez_write_tag ([![!580,400], 'organicfacts_net-medrectangle-4', 'ezslot_1', 131, '0'])); Kuşkusuz kolesterol içeriği yüksek olduğu için yumurtaların kalp sağlığı üzerindeki potansiyel tehlikeleri nedeniyle birçok insan kolesterol tipine ve vücut üzerindeki etkilerine bakmamaktadır. Çalışmaların çoğu, vücuttaki "iyi kolesterol" (HDL kolesterol) seviyeleri arttığında, vücuttaki "kötü kolesterolü" ortadan kaldırmaya yardımcı olacak şekilde, vuruşlara karşı koruma sağladıklarını ve kalp sağlığını iyileştirdiklerini göstermiştir. LDL kolesterol seviyelerini düşürerek, ateroskleroz, kan pıhtısı, felç, kalp krizi ve diğer ciddi kardiyovasküler rahatsızlıklardan kaçınmaya yardımcı olurlar!

Kilo Verme

 1. Yumurtalar vücudumuzun gelişim için ihtiyaç duyduğu önemli proteinlerle o kadar dolu olduklarından, aynı zamanda çok tatmin edici ve doyurucu bir yiyecek olma eğilimindedirler. Vücudumuzda enerji ve besin kararlılığı sağlarlar ve açlığımızı tatmin ederler. Fazla kalori tüketmeden ihtiyacınız olan sağlıklı dengeyi sağlamanın harika bir yolu olabilir, bu kilo vermenin veya kilonuzu azaltmanın harika bir yoludur.

Bilişsel Yetenek

 1. Yumurtaların daha az bilinen yararlarından biri, öncelikle mevcut yüksek kolin seviyelerinden dolayı bilişsel sağlık üzerindeki etkisidir. Kolin sıklıkla B vitaminleri ile gruplanır, ancak aslında beyinde kritik sinir yolları oluşturmaya yardımcı olan, biraz bilinmeyen bir besindir. Nüfusun yaklaşık% 90'ının vücudun gerektirdiğinden daha az kolin aldığı tahmin edilmektedir, ancak bütün yumurtalar büyük miktarlarda kolin sağlar!

Antioksidan Etkinlik

 1. Eval (ez_write_tag ([![!300,250], 'organicfacts_net-box-4', 'ezslot_5', 120, '0'])); Antioksidan kapasiteye sahip herhangi bir gıda sağlıklı kabul edilir, ancak birçok kişi yumurtaların A vitamini, lutein ve zeaksantin gibi çeşitli antioksidanlar içerdiğini unutur. A Vitamini vücuttaki birçok alanda bir antioksidan olarak çalışır, ancak makula dejenerasyonuna ve katarakt oluşumuna karşı koruma sağlamak için gözlerdeki lutein ve zeaksantin ile özellikle iyi çalışır. Antioksidanlar serbest radikalleri arayabilir ve bu tehlikeli partikülleri (hücresel metabolizmanın yan ürünleri olarak oluşan) tehlikeli organları vücut organlarında oksidatif strese neden olmadan önce, kanser ve kalp hastalıkları gibi kronik hastalıklarla sonuçlanmadan etkisiz hale getirebilir. [! 31340 => 1130 = 10!] Nadir Mineraller

 1. Yumurtaların mineral bileşimi harikadır, ancak diyetlerimizde iyot ve selenyum gibi bazı mineraller elde etmenin zor olması da benzersizdir. O kadar çok yönlü ve evrenseller ki, neredeyse nadiren bilinçsizce onları yiyerek dengeleyebiliriz, bu nadir minerallerin antioksidan aktivitemizi (selenyum) yüksek tutmasını ve tiroidimizdeki (iyodin) sağlıklı hormonal işleyişini sürdürmesini sağlarız.

Kafessiz Serbest Çeşit Yumurtaların Önemi

 1. Bu önemli sağlık yararlarının tümü, kısmen, tavuğun yetiştirildiği koşuldan elde edilir. Anne tavukların sahip olduğu diyetler açıkça yumurtadaki besinlere yansır. Bu nedenle, sürekli olarak daha yüksek omega-3 içeriğine, E vitamini içeriğine sahip olduklarından ve daha yoğun besinlerle dolu olduklarından gösterildiklerinden, mera ile beslenen yumurtaları tüketmek çok daha iyi bir seçimdir.

 2. Organik, serbest veya kafessiz yumurtalar için fiyat etiketi biraz daha yüksek olsa da, bunlardan en derin şekilde faydalanabileceğiniz konusunda en fazla sağlık yararını elde etmekte ciddiyseniz Cebinizde.

 3. Uyarı Kelimesi

 4. Yumurta açık bir şekilde insan popülasyonu için başlıca besin kaynakları olmasına rağmen, bunların içinde hiperkolesterolemiden muzdarip olan insanlar için tehlikeli olabilecek yüksek bir kolesterol seviyesi var. Amerikan Tabipler Birliği Dergisi'nde yayınlanan 2019 çalışmasında daha yüksek miktarda yumurta tüketimi, daha yüksek kardiyovasküler hastalık riski ile ilişkilendirilmiştir. Ayrıca, bazı çalışmalar Tip II diyabet hastaları ile aşırı yumurta tüketimi arasında negatif etkilerde artış olduğunu göstermiştir, ancak bu noktada daha fazla çalışmanın halen yapılması gerekmektedir.

 5. John Staughton, İngilizce ve Bütünleyici Biyoloji derecelerini Champaign, Urbana'daki (ABD) Illinois Üniversitesi'nden alan seyahat eden bir yazar, editör ve yayıncıdır. Edebi bir derginin kurucu ortağı Şerif Nottingham ve dünyanın en güzel yerlerini ofisi olarak görüyor. Ev fikrine yönelik sürekli bir yolculukta, eğitmek, ilham vermek, gelişmek ve gelişmek için kelimeler kullanır.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407