Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


5 Iceberg Marulunun İnanılmaz Faydaları

5 Iceberg Marulunun İnanılmaz Faydaları

 1. Meenakshi Nagdeve tarafından en son güncelleme - 14 Mart 2019

 2. Eval (ez_write_tag ([![!336,280

Beslenme Değerleri

 1. Buzdağı marul, mükemmel bir potasyum ve manganez kaynağıdır. Ayrıca önemli miktarda demir, kalsiyum, magnezyum ve fosforun yanı sıra küçük sodyum, bakır ve çinko izleri de içerir. Bu marul A, K, C, Tiamin, B6 ve Folat (B9 vitamini) bakımından zengindir. 100 gram başına 14 kalori içerir. Su ve diyet lifi çoğunu oluşturur. Çok düşük bir sodyum, doymuş yağ ve kolesterol içeriğine sahiptir.

Buzdağı Marulunun Sağlık Faydaları

 1. Buzdağı marulunun kilo kaybı, doğum kusurlarını önleme ve birçok hastalık riskini azaltma gibi birçok sağlık yararı var. Bunları detaylı olarak tartışalım:

Kilo Verme

 1. ;

Gelişmiş Sağlık

 1. Sağlıklı gözler ve kemiklerin büyümesi ve gelişmesi için gerekli bir vitamin olan A vitamini bakımından zengindir. Aynı zamanda bağışıklık sistemini güçlendirir.

Doğum Kusurunun Önlenmesi

 1. Buzdağı marul iyi bir folat kaynağıdır. Folat bakımından zengin yiyeceklerin hamile kadınlar tarafından alınması, spina bifida ve anensefali gibi doğum kusurlarını önlemeye yardımcı olur.

Kan Pıhtılaşması

 1. Buzdağı marul ayrıca vücutta normal kan pıhtılaşması için gerekli olan proteinlerin üretilmesine yardımcı olan K vitaminini de içerir.

]

 1. Eval (ez_write_tag ([![!580,400

Mağaza seç

 1. Daima taze ve taze yaprakları olan marulları seçin. Sümüksü veya solmuş olanları satın almaktan kaçının. Yiyecek kaynaklı hastalıkları önlemek için kullanmadan önce iyice yıkayın ve serin bir yerde saklayın.

Servis Yapmanın Hızlı Yolları

 1. Meenakshi Nagdeve, Kurucu Ortak, Organik Gerçekler sağlık ve zindelik tutkunu ve onu yönetmekten sorumlu. Cornell Üniversitesi, ABD'de Beslenme ve Sağlıklı Yaşam Cornell Sertifika Programını tamamladı. IIM Bangalore'dan İşletme Yüksek Lisans Diplomasına ve IIT Bombay'dan Metalurji Mühendisliği ve Malzeme Bilimi Lisans derecesine sahiptir. Bundan önce birkaç yıl BT ve Finans hizmetlerinde çalıştı. Naturopatinin ateşli bir takipçisi, o gıdalarla şifa olduğuna inanıyor. Boş zamanlarında seyahat etmeyi ve farklı çay türlerini tatmayı seviyor.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407