Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


5 Harika Kabuğun Yararları

5 İnanılmaz Kabak Yararları

 1. Kabak astımın iyileştirilmesine yardımcı olabilir - bunun bir çok faydası - ve C vitamini, karbonhidratlar, protein ve lif içeriği yüksek. Hepsi iyi sağlık için önemli olan önemli miktarda potasyum, folat ve A vitamini içerir. Düzenli olarak yenildiğinde homosistein seviyenizi etkili şekilde düşürebilir.

Kabak nedir?

 1. Kabak olarak da adlandırılan kabak, Amerika'da kökeni olan ve sarı, açık yeşil ve yeşil gibi renklerde bulunan bir kabaktır. Bu küçük yaz kabağının şekli sırtlı bir salatalığın şeklini andırır ve içinde çok sayıda tohum bulunur. Bazı kültivatörler ayrıca yuvarlak veya şişe şeklinde kabak üretirler.

 2. Bugün, bu kabağın en büyük üreticileri Japonya, Çin, Romanya, İtalya, Türkiye, Mısır ve Arjantin. Yıl boyunca yetiştirilir ve çiğ, dilimlenmiş veya pişirilebilir. Soğuk veya sıcak bir salatada da parçalanabilir.

 3. Genç kabak ince bir tada, yumuşak bir örtüye ve beyaz tereyağına sahip. Mayıs ve Temmuz aylarında en iyi şekilde kullanılabilir. Bu kabakların neredeyse hepsi et, tohumlar ve hatta cilt dahil olmak üzere yenilebilir. Tek bir kabak kabuğunda yaklaşık 33 kalori ve sıfır gram yağ bulunur.

Kabak Beslenmesi

 1. USDA Ulusal Besin Veritabanına göre, kabak potasyum, fosfor, magnezyum, kalsiyum, lif, C vitamini ve riboflavin içeren mineraller ve vitaminler bakımından zengindir. Ayrıca B6, A, E ve K vitaminleri, sodyum, çinko ve demir içerir. Su içeriği yüksektir - yüzde 94 - ve aynı zamanda harika bir enerji kaynağıdır.

Kabağın Sağlığa Faydaları

 1. Kabak sağlığının yararları aşağıdakileri içerir.

Kilo Verme

 1. Düşük kalorili sayısının yanı sıra, kabak yüksek su içeriğine sahip ve lif bakımından zengin. Bu nedenle, onu yediğinizde, mideniz boş değildir, başka bir neden varsa kilo kaybı diyetinde iseniz kabak tarifleri mükemmeldir.

Kardiyovasküler Sistemi Korur

 1. Kabak bakımından zengin ülkelerde yemek sıralama sistemleri, bu kabağın her ikisinin de kalbi güçlü tutmaya yardımcı olan, bol miktarda mangan ve C vitamini olduğunu açıkladı.

 2. Amerikan Klinik Beslenme Dergisi'nde belirtilen bir çalışmaya göre, meyve ve sebze alımı - kabak bir tanedir! LDL kolesterol ile ters orantılıydı. Bu, çalışma popülasyonu için, tükettikleri ürün ne kadar fazla olursa LDL (kötü) kolesterol seviyelerinin o kadar düşük olduğu anlamına gelir. yaz kabuğunda bulunan beta-karoten ve C vitamini, kolesterolün oksidasyonunun önlenmesine yardımcı olan bileşenlerden ikisidir. Okside kolesterol kan damarı duvarlarında birikebilir, ancak bu besinler ateroskleroz gelişimini azaltmada yardımcı olur. Vitamin folat, ayrıca yaz suyunda da, homosistein denilen güvensiz bir metabolik yan ürünü yok etmek için vücut tarafından gereklidir. Homosistein seviyeleri çok yükselirse kalp krizi ve felce neden olabilir.

 3. Lif içeriği de yüksek kolesterol seviyelerini düşürüyor, böylece ateroskleroz ve diyabet nedeniyle kalp hastalıkları riskini azaltmaya yardımcı oluyor.

Optimal Sağlığı Korur

 1. Kabağın, manganez ve C vitamini için olağanüstü bir kaynak olduğu söylendi; bununla birlikte, vücudunuzu uzun vadede uç şeklini koruyacak harika bir diyet lifi kaynağıdır. Ayrıca sağlığı arttırmada yardımcı olan A vitamini, magnezyum, folat, potasyum, bakır ve fosfor içerir. Yaz kabağı ayrıca yüksek oranda omega-3 yağ asitleri, çinko, niasin ve protein içerir.

 2. Ayrıca, B1 vitamini, B6 vitamini, B2 vitamini ve kabaktaki kalsiyum gibi B vitaminleri de en iyi sağlığı güvence altına alıyor. Kabak, karbonhidratlar, çözünür ve çözünmez lif, mineraller, amino asitler ve daha fazlasını içeren bir dizi besin içeren en iyi kabak tiplerinden biri olarak kabul edilir. Bu kabakta bulunan folat, hamile kadınlarda da artan ihtiyaçlar için şiddetle tavsiye edilir.

Erkek Sağlığını Destekler

 1. Bu meyve, BPH veya Benign Prostat Hipertrofisi denilen erkeklerde rahatsızlığı etkili bir şekilde tedavi edebilen bazı özelliklere sahiptir. BPH, prostat bezinin garip bir şekilde ve boyutta genişlediği ve ardından hem cinsel hem de idrar fonksiyonlarında sorunlara neden olabilecek bir durumdur.

 2. Kabakta BPH semptomlarının azaltılmasında, özellikle bitki besleyicileri içeren diğer besinlerle birlikte kullanıldığında son derece yararlı olduğu söylenir.

Hastalıkları Önler

 1. Düzenli olarak kabak tüketirseniz genel sağlığınız kesinlikle iyileşir. Her türlü hastalığın önlenmesine yardımcı olduğu bilinmektedir. Araştırmalar, lif bakımından zengin yiyeceklerin, kansere neden olan toksinleri kolondaki hücrelerden temizleyerek kanser koşullarını hafifletmeye yardımcı olduğunu göstermiştir. Kabaktaki C vitamini, folat ve beta-karoten, bu hücrelerin kolon kanserine yol açabilecek zararlı kimyasallardan korunmasına yardımcı olur. Ayrıca, Nutrients dergisinde yayınlanan bir çalışma, lutein, b-karoten, zeaksantin ve dehidroaskorbik asit bileşiklerinin varlığının tümör hücrelerine karşı anti-proliferatif ve proapoptotik aktivitelere yardımcı olduğunu söylüyor.

Kabak nasıl alınır?

 1. Kabak düzenli olarak tüketirseniz genel sağlığınız kesinlikle iyileşecektir. Her türlü hastalığın önlenmesine yardımcı olduğu bilinmektedir. Araştırmalar, lif bakımından zengin yiyeceklerin, kansere neden olan toksinleri kolondaki hücrelerden temizleyerek kanser koşullarını hafifletmeye yardımcı olduğunu göstermiştir. Kabaktaki C vitamini, folat ve beta-karoten, bu hücrelerin kolon kanserine yol açabilecek zararlı kimyasallardan korunmasına yardımcı olur. Ayrıca, Nutrients dergisinde yayınlanan bir çalışma, lutein, b-karoten, zeaksantin ve dehidroaskorbik asit bileşiklerinin varlığının tümör hücrelerine karşı anti-proliferatif ve proapoptotik aktivitelere yardımcı olduğunu söylüyor.

Yemek nasıl yapılır?

 1. Kabakların yüzde doksan beşi sudur, bu yüzden pişirildiğinde su akacaktır. Bu nedenle, önce kabakları tuzlamanız ve ardından hazırlık işleminden önce fazla suyun tahliye edilmesine izin vermeniz gerekir.

 2. Bildiğiniz gibi, yeteri kadar meyve ve sebze yemek önemlidir, bu nedenle diyetinize kabak eklerseniz, vücudunuzu uzun vadede sağlıklı ve nemlendirirsiniz. Hiç şüphesiz lezzetli formlarda tüketilmesi kolay olan en sağlıklı yiyecek seçeneklerinden biridir.

 3. Meenakshi Nagdeve, Kurucu Ortak, Organik Gerçekler, sağlık ve zindelik tutkunudur ve yönetiminden sorumludur. Cornell Üniversitesi, ABD'de Beslenme ve Sağlıklı Yaşam Cornell Sertifika Programını tamamladı. IIM Bangalore'dan İşletme Yüksek Lisans Diplomasına ve IIT Bombay'dan Metalurji Mühendisliği ve Malzeme Bilimi Lisans derecesine sahiptir. Bundan önce birkaç yıl BT ve Finans hizmetlerinde çalıştı. Naturopatinin ateşli bir takipçisi, o gıdalarla şifa olduğuna inanıyor. Boş zamanlarında seyahat etmeyi ve farklı çay türlerini tatmayı seviyor.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407