Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


5 Gut'unuz Yiyecekler Daha İyi Seks İçin Yemek İstiyor - Ve Kaçının 3

Yemeklerinizi hazırlamanın en iyi yolu nedir?

 1. İsveç merkezli popüler bir sağlık izleme uygulaması olan Lifesum, hangi verilerin cinsiyetten önce ve sonra (iki saat veya daha kısa bir süre içinde) yemek yemesi için en popüler olduğunu bulmak için kullanıcı verilerini analiz etti. Veriler Almanya, Fransa, İsveç, İtalya, ABD ve Birleşik Krallık'tan geldi.

 2. İzlenen 2,563 gıdadan çikolata en popülerdi. En yaygın ikinci gıdalar ise sırasıyla:

 3. Seksten sonra millet aynı yiyeceklerden hoşlandı. Ancak şaşırtıcı olmayan bir şekilde, H2O şarabı değiştirdi. [! 3945 => 1140 = 1!

Ama bu yiyeceklerin değeri var mı?

 1. "Çikolata, vücudun endorfin olarak bilinen mutlu hormonları salgılamasına neden olan iki bileşen olan anandamid ve feniletilaminle doludur" diyor Harju. Yine de, çikolata içeren metilksantinler nedeniyle, enerjetik faydalarının kısa sürdüğü konusunda uyarıyor. [! 3945 => 1140 = 2!

 2. İlginç bir şekilde, cinsiyetten önce ve sonra tüketilen en çok izlenen 10 gıdadan 4'ü afrodizyak (çikolata, patates, kahve ve muz) olarak bilinir. Ancak Harju, bu yiyeceklerin cinsiyetten sonra tüketilmesinden ötürü, insanların büyük olasılıkla cinsel arzuyu teşvik etmek amacıyla onları yemediklerini de belirtiyor.

Öyleyse ne yiyelim?

 1. Afrodizyakların libidoyu uyarıcı arkasındaki bilimsel korelasyonu zayıf olsa da, bildiğimiz şey sağlıklı bir diyetin erektil disfonksiyon ve kadın cinsel işlev bozukluğu riskinin düşük olması ile ilişkili olduğudur.

 2. Edebiyatınızdaki Yiyecekler bölümünde şef ve beslenme sağlığı koçu olan Elaina Lo, cinsel yaşamınızı gerçekten artırabilecek çok sayıda gıda olduğunu söylüyor. Kalbinizi sağlıklı tutarak ve doğru yerlere kan pompalayarak bunu yapabilirler.

 3. Lo, bu beş yemeği, yatak odası için iyi ve hazır hissetmeniz için günlük rutininize entegre etmenizi önerir.

1. Öğütülmüş keten tohumu

 1. Bu süper besin, zengin antioksidan özellikleri ve cinsel organlara kan akışını arttırmasıyla bilinir. Keten tohumu, liganlar içerdiğinden sizi canlı tutar. Bunlar, antiviral, antibakteriyel ve antikanser özelliklerine sahip östrojen benzeri kimyasallardır.

 2. Keten tohumu da iyi bir kaynaktır:

2. İstiridyeler

 1. Bu narin deniz mahsulleri, cinsel olgunlaşma için kilit bir mineral olan çinko bakımından zengindir. Çinko, vücudunuzun cinsel arzu ile bağlantılı bir hormon olan testosteron üretmesine yardımcı olur. Ayrıca, enerjiye sahip olmak için gerekli olan tiroid hormonlarını sentezlemeye yardımcı olur.

 2. Elbette, sadece altı çiğ istiridye yiyerek anında sonuç bekleyemezsiniz. Ancak istiridye cinsel işlev için kritik besinleri içerir.

3. Kabak Çekirdeği

 1. İstiridyeler gibi kabak çekirdeği, çinko ile paketlendi. Aynı zamanda harika bir magnezyum kaynağıdır. En uygun cinsel sağlık için gerekli antioksidan, antihipertansif ve kardiyoprotektif besin maddeleri içerirler.

 2. Kabak çekirdeğindeki omega-3 yağ asitleri jinekolojik ve prostat sağlığına yardımcı olabilir. Omega-3'lerin vücuttaki iltihabı azalttığı bilinmektedir.

 3. Kabak çekirdeği zengindir:

4. Nar taneleri

 1. Nar taneleri polifenollerle doludur. Polifenoller, yüksek kan basıncı, kalp hastalığı ve felç riskinin azalmasıyla ilişkili bileşiklerdir. Ayrıca kan damarlarını gevşetmeleri ve kanın beyine ve kalbe verilmesini arttırmaları düşünülmektedir.

 2. Polifenoller bu parçalara kanı arttırmaya yardımcı olabilirse, neden bel kısmının altındaki diğer parçalara da değil?

 3. Nar taneleri çok yüksek:

5. Avokado

 1. Eğlenceli bir gerçekle başlayalım: "Avokado" kelimesi "testis" anlamına gelen Aztek kelimesinden türemiştir. [! 3945 => 1140 = 8!

 2. Avokadolar da oldukça zengindir:

 3. Kızartılmış avokado tempura veya avokado böreği gibi derin kızartma avokadolarını önlemek en iyisidir. Bunun nedeni, ısının besin değerlerini azaltmasıdır.

Tarihlerde şarküteri tahtalarından kaçınmalı mıyım?

 1. Romantik bir bardak, romantik bir ruh hali şarabı zarif bir danstır. Bir yandan, kalbinizin antioksidanlarla pompalanmasına neden olabilir. Fakat çok fazla şey uykunuzu getirebilir. Bir çalışma aynı zamanda insanların alkol kullanımından sonra cinsel işlev bozukluğu ve seksüel pişmanlık bildirme ihtimalinin daha yüksek olduğunu ortaya koydu.

 2. Lifesum'un sonuçlarına göre birçok kişi ekmek ve peynir tercih etse de, bu yiyeceklerin krampa ve gaza neden olduğu daha fazla bilindiğinden cinsel libidoyu nasıl arttırdığını söylemek zor.

 3. Elbette, sonuçlar bireylere çok bağlı: 2015 tarihli bir yazı, ızgara peynir severlerin daha fazla seks yaptığını bildirdi. disfonksiyon.

 4. Genel olarak, araştırmalar fındık, yüksek omega-3 yağ asitleri içeren balık, meyve ve yeşil yapraklı sebzelerden oluşan bir diyet tercih edenler için daha aktif hissetmenin daha muhtemel olduğunu göstermiştir. erotik olarak teşvik edilir ve cinsel zevk yaşar. Sağlıklı bir cinsel iştahın tadını çıkarmak birçok etkene sahiptir - özellikle mutfağa girip çıkarken kendini nasıl beslediğine dikkat et.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407