Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


5 Black Quinoa'nın İnanılmaz Faydaları

5 Black Quinoa'nın İnanılmaz Faydaları

 1. John Staughton (BASc, BFA) tarafından en son güncelleme - 22 Kasım 2018

 2. Diyetinize quinoa besin alımını artırmak ve genel sağlık durumunuzu iyileştirmek için basit ve lezzetli bir yoldur.eval (ez_write_tag ([![!336,280

Kara Quinoa Nedir?

 1. Siyah kinoa, bir tür tahıl olan beyaz kinoa ve kuzu mahallesinin çaprazı olan bir tür kinoa türüdür. Elde edilen melez quinoa tohumu, beyaz quinoa'dan daha koyu bir renge ve bir gevrek dokuya sahiptir. Aynı zamanda biraz daha tatlı bir tada sahiptir ve tipik olarak daha popüler kırmızı ve beyaz quinoa çeşitlerinden daha bulmak zordur. Glutensizdir ve düzenli olarak özel sağlık gıda mağazalarında alışveriş yapanlar için popüler bir seçenektir.

Black Quinoa'nın Yararları

 1. Quinoa sağlığın birçok yönden artmasına yardımcı olan protein, demir, B vitaminleri, antosiyanin, bakır, manganez ve alfa-linolenik asit gibi birçok besin maddesinden oluşan zengin bir kaynaktır. Siyah quinoanın en üstün yararlarına ayrıntılı olarak bakalım.

Yüksek Lifli Protein

 1. Siyah quinoa, tam proteinler için bitkisel kaynaklı kaynaklardan biridir - on esansiyel amino asitin tümünü içeren proteinler. Mevcut en iyi vejetaryen protein kaynaklarından biridir. Bu oldukça benzersiz kinoa formu diğer kinoa türlerinden biraz daha fazla lif içeriğine sahiptir.

Demir Kaynağı

 1. Anemi. Bir fincan siyah kinoa, günlük demir tavsiye edilen porsiyonun% 15'ini içerir (ez_write_tag ([![!728,90

 1. Kinoanın daha koyu olan bu sürümü, iyi bir folat dozu, sağlıklı karaciğer ve sinir sistemi işlevi, cilt, saç ve göz sağlığı için gerekli olan bir B vitamini içerir. Aynı zamanda, iltihabı azaltabilecek ve kardiyovasküler sağlığı korumaya yardımcı olabilecek iyi bir bakır, manganez ve alfa-linolenik asit kaynağıdır.

Antioksidanlar açısından zengin

 1. Siyah quinoanın koyu rengi yüksek antosiyanin içeriğinden kaynaklanıyor. Antosiyaninler, UV ve hücrelere serbest radikal hasarını önlemeye yardımcı olan bir antioksidan türüdür. Antioksidanlar kronik hastalıklara ve kalp hastalıklarına karşı koruma sağlayabilirler.

Glutensiz

 1. Black quinoa, diyetlerinde glüten yemekten kaçanlar için beyaz tanelere çok besleyici, az yağlı bir alternatif.

Yan Etkiler

 1. John Staughton, İngilizce ve Bütünleyici Biyoloji derecelerini Champaign, Urbana'daki (ABD) Illinois Üniversitesi'nden alan seyahat eden bir yazar, editör ve yayıncıdır. Edebi bir derginin kurucu ortağı Şerif Nottingham ve dünyanın en güzel yerlerini ofisi olarak görüyor. Ev fikrine yönelik sürekli bir yolculukta, eğitmek, ilham vermek, gelişmek ve gelişmek için kelimeler kullanır.