Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


15 Sizin Sağlığınıza Kadeh Kalabileceğiniz Kokteyller

Yüksek Antioksidan İçerik

 1. Alkol kötüye gidiyor, ancak bazı araştırmalar (ölçülü olarak tüketildiğinde) belirli alkol türlerinin kalp sağlığı üzerinde olumlu bir etkisi olabileceğini ve hatta tip 2 diyabet riskinin azaltılmasına yardımcı olabileceğini göstermiştir. . Beslenme uzmanı Rania Batayneh, şöyle diyor: Bahçenizdeki ağaç kabuğu ve şifalı bitkiler gibi malzemelerle içeceklerin aşılanması bağışıklığı artırabilir ve burnunuzdan karın ağrısına kadar her şeyi yatıştırmaya yardımcı olabilir ”diyor. [! 6028 => 1140 = 1!

1. Zerdeçal Tonik

 1. ORTA VURUŞ: zerdeçal

 2. Safran renkli bu baharat Hint yemeklerinde popüler - ve iyi bir sebepten dolayı! Araştırmalar zerdeçal, özellikle azaltılmış inflamasyonun sağlık açısından sağladığı faydalara işaret ediyor; bu da osteoartrit, yüksek kolesterol ve hatta potansiyel olarak Alzheimer gibi durumların yönetilmesine yardımcı olabilir. Tito'nun El Yapımı Votkası'nın bu tarifi sayesinde, maksimum sağlık yararları için zerdeçalın emilimine yardımcı olan karabiber ekleme seçeneğiniz var!

 3. Reçete Beslenme Değerleri: Zerdeçal Toniği

2. Taze başlangıç

 1. ORTA SEÇMELER: havuç, kereviz, limon ve kekik

 2. Meyve suyu, bu kekik ile beslenen, bitkisel bazlı çırçır kokteylinde karışımla buluşuyor. Kokteylin içindeki havuç suyu, göz ve cilt sağlığını artıran ve bağışıklık sisteminin düzgün çalışmasına yardımcı olan bir besin olan A vitamini bakımından zengindir. Ve kekik az miktarda olmasına rağmen, güçlü bir yumruk kesen antioksidanlar içerir. Bitki aynı zamanda lif, K vitamini ve şaşırtıcı bir şekilde, omega-3 yağ asitleri bakımından zengindir, diyor Batayneh. [! 6028 => 1140 = 3!

3. Karşılaştırmada Kale

 1. ORTA SEÇMELER: lahana ve ananas

 2. Kale sadece salatalarda her yerde bulunur ve cips halinde pişirilir; şimdi resmen kokteyl haline getirdi. Kale, çevredeki en zengin K vitamini kaynağından biri olup, önerilen günlük değerinizin yüzde 1.327'sini tek bir bardağa koyuyor. K vitamini kemik sağlığı ve iltihabı düzenlemede önemli bir rol oynar.

 3. Kale ayrıca glukozinolatlar, kansere karşı koruyan, kalp sağlığını artıran ve detoksifikasyon işlemlerini düzenleyen bileşikler de içeriyor. Dahası, ananas suyu, anti-enflamatuar olarak işlev gören ve proteinlerin parçalanmasına yardımcı olarak sindirime yardımcı olan bir enzim olan bromelain adlı bir besin içerir.

 4. Reçete Beslenme Değerleri: Karşılaştırmada Kale

4. Guayabera

 1. ORTA SEÇMELER: organik votka, avokado ve agave nektarı

 2. Alkollü içki üretimi söz konusu olduğunda, tıpkı üründe olduğu gibi, mümkün olduğu sürece organik yol bu. Organik votka, geleneksel votkaların içerebileceği, potansiyel olarak tehlikeli yan ürünlerden (pestisitlerden elde edilen tuz ve ağır metaller dahil) herhangi bir madde içermez. Sonuç: Daha az hellacious akşamdan kalma, diyor Batayneh. Ayrıca, organik votkayı avokado'nun sağlıklı yağları ve agave nektarının düşük glisemik indeks şekerleriyle birleştiren bir kokteyl.

 3. Yemek Tarifi Beslenme Değerleri: Guayabera

5. Kereviz Gimlet

 1. İÇERİK SEÇMELİ: kereviz

 2. Kereviz kütüğündeki karıncalardan daha iyidir. Sebze, kan damarlarındaki oksidatif stresi azaltabilen ve enflamatuar reaksiyonları önleyebilen fenolik asitler, flavonoller ve fitosteroller dahil sayısız antioksidan içerir.

 3. Artı, Batayneh'e göre kereviz, A, B, C ve K vitaminleriyle doludur ve magnezyum, potasyum, kalsiyum, manganez ve folat dahil olmak üzere sağlığı teşvik eden besinler içerir. Bu yüzden, taze limon suyu da içeren, Tito'nun serinletici kokteyli yudumlayın.

 4. Yemek Tarifi Beslenme Değerleri: Kereviz Gimlet

6. Lezzet Hakemi

 1. ORTA VURUŞ: Angostura bitleri

 2. Ekstra pırasa (acı bir bitki) ve kinin (porshona-ağaç kabuğunda doğal olarak bulunan bir alkaloid) porsiyonu bu içkideki angostura bitterlerinde bulunur ve ateşi azaltabilir ve hazmı kolaylaştırır.

 3. Yemek Tarifi Besin Değerleri: Lezzet Hakemi

7. Berritone

 1. ORTA SEÇMELER: limon ve bal

 2. Hava altında mı? Limon ve bal öksürük damlalarında iyi nedenlerden dolayı kullanılır. Batayneh, limonun (C vitamini ve antibakteriyel özelliklerle dolu), enfeksiyonla savaşmanın yanı sıra vücutta iltihaplanmanın azaltılmasına yardımcı olurken, elektrolitler kalsiyum, magnezyum ve potasyum ile sağlığa yararlı hidrasyon seviyelerine katkıda bulunduğunu söylüyor. Daha da tatlı: Bal, anti-bakteriyel, anti-viral ve anti-fungal maddeler, ayrıca vücudun bağışıklık sistemini güçlendiren vitaminler, mineraller ve enzimler içerdiğini söylüyor. [! 6028 => 1140 = 8!

8. Fernet Stag

 1. İÇERİK SEÇMELİ: zencefil

 2. Bir mide ağrısı varken annenin sana zencefilli gazoz vermesinin bir sebebi var: Zencefil sindirim sistemini sindirim sıkıntısını engellemek için uyarıyor, diyor Batayneh. Kabızlık, gaz, şişkinlik, hazımsızlık, mide bulantısı ve kusmayı hafifletmede etkilidir ve aspirin gibi yaygın nonsteroidal antienflamatuar ilaçlardan kronik strese kadar her şeyin yol açtığı mide ülserlerini bile önleyebilir - hepsi de pek çok ilacın yan etkisi yoktur. Ayrıca, gingerolleri, kanseri önleyebilecek güçlü anti-enflamatuar bileşiklere sahip bileşikler içerdiğini söylüyor. [! 6028 => 1140 = 9!

9. RJ Maroon

 1. ORTA SEÇMELER: çilek ve kivi

 2. Günlük C vitamini dozunuzu alın! Ons başına ons, kivi ve çilek portakaldan daha fazla C vitamini içerir. C Vitamini, kemiklerinizi, tendonlarınızı ve cildinizi sağlıklı tutan kollajen yapmanıza yardımcı olur ”diyor Batayneh. [! 6028 => 1140 = 10!

 3. Reçete Besin Değerleri: RJ Maroon

10. Hindistan Cevizi İçindeki Kireç

 1. ORTA SEÇMELER: hindistan cevizi suyu ve nane

 2. Tek bir hindistancevizi suyu porsiyonunun muzdan iki kat daha fazla sağlık artırıcı potasyum içerdiğini biliyor muydunuz? Elektrolit, vücutta metabolizma, su ve kimyasal dengede önemli bir rol oynar. Kutlamak için yeterli sebep bu değilse, bu içeceğin nane sağlıklı sindirimi artırır ve doğal bir uyarıcıdır. Batayneh, kokusu tek başına kısa vadede beyin işlevini ve uzun vadede hafızada kalmayı artırdığını söylüyor. [! 6028 => 1140 = 11!

11. Invigorator

 1. ORTA SEÇMELER: aloe vera ve hindistancevizi suyu

 2. Sadece güneş yanıklarını tedavi etmekten daha iyisi için, aloe vera suyu da sindirimi artırabilir, kan şekeri seviyesini düşürebilir ve kolesterolünüzü düşürebilir, diyor Batayneh. Fitomedikin'de yayınlanan bir 2009 araştırması bile, goeylerin diyabet tedavisinde bile yardımcı olabileceğini buldu.

 3. Üstelik unutmuş olmanız durumunda, sekiz ons hindistancevizi suyu bir muzda bulunan potasyumun iki katı içeriyor. Elektrolit, sodyumun kardiyovasküler sisteminiz üzerindeki etkilerini azaltarak kalp hastalığının önlenmesine yardımcı olabilir.

 4. Reçete Beslenme Değerleri: Invigorator

12. Brown Derby

 1. ORTA SEÇMELER: Acı, greyfurt, limon ve bal

 2. Reçete Beslenme Değerleri: Kahverengi Derby

13. Çim Kokteyli

 1. ORTA SEÇMELER: vermut

 2. Kırmızı şarap, düşük kalp hastalığı, diyabet ve Alzheimer hastalığı riski dahil olmak üzere sağlık yararları ile ünlüdür. Ve bu kokteylde kullanılan vermut, pelin içine batırılmış kırmızı şaraptır. Bağışıklık geleneksel olarak tahriş olmuş mideleri sakinleştirmek için kullanılmış ve safra akışını uyardığı söyleniyor, diyor Batayneh. Bu süper güçlü kokteyldeki pelin, pelin ve anasonun yanı sıra pelin ağacından da üretilmiştir.

 3. Reçete Beslenme Değerleri: Çim Kokteyli

14. Ahududu Yaz

 1. ORTA SEÇMELER: ahududu ve limon suyu

 2. Gerçek bir süper gıda olan ahududu, beyin sağlığını artıran ve diyabet ve kalp hastalığı gibi kronik hastalıkları önleyen şaşırtıcı sayıda antioksidan ve anti-enflamatuar bitki besleyici içeriyor, ”diyor Batayneh. [! 6028 => 1140 = 15!

 3. Tarif Beslenme Değerleri: Ahududu Yaz

15. Avukat Ayrıcalık

 1. MADDİ VURGULAMAN: meyve şurubu

 2. Hızlı karışım dersi: Orgeat şurubu badem, gül veya portakal çiçeği suyu ve şekeri ile yapılır. Tüm bu kokteylin beşte birini oluşturan badem şurubu büyük faydalar sağlar.

 3. Gün boyu aşırı yemek yemeye karşı savaşmak için sizi doldurmanın yanı sıra, bademli protein, lif ve sağlıklı yağların tümü LDL (kötü) kolesterolü azaltarak kalp hastalığı riskini azaltmada rol oynar Harvard Tıp Fakültesine. Dahası, fındıklar vücuttaki nitrik okside dönüşen ve kan damarlarının gevşemesine yardımcı olan bir amino asit olan arginin bakımından zengindir, ”diyor Batayneh. [! 6028 => 1140 = 16!Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407