Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


15 Roma Marulunun İnanılmaz Faydaları

15 Roma Marulunun İnanılmaz Faydaları

 1. John Staughton (BASc, BFA) tarafından en son güncelleme - 03 Temmuz 2019

 2. Eval (ez_write_tag ([![!336,280

Romaine Marul Nedir?

 1. En az 5.000 yıl boyunca Roma marul, dünyanın bazı bölgelerinde kültürel ve mutfak uygulamalarında eski Mısırlılara dayanan özel bir yer tuttu. Halen Orta Doğu ve Akdeniz mutfağında yaygın olarak kullanılmaktadır ancak dünyanın diğer bölgelerinde, özellikle Avrupa ve Kuzey Amerika'da temel bir sebze haline gelmiştir.

Romaine Marul Besin Değerleri

 1. Roma marulu zengin bir lif kaynağıdır ve çok az kaloriye sahiptir, bir fincanlık servis için sadece 8. Vitaminler açısından, bir bardak Romaine marul günlük olarak A vitamini ihtiyacınızın% 50'sinden fazlasını, ayrıca önemli miktarda K vitamini ve C vitamini sağlar. Orta miktarda omega-3 yağ asitleri, molibden, bakır, potasyum Roma marulunda folat, fosfor, demir, magnezyum, kalsiyum ve manganez de vücudu çeşitli şekillerde destekler. Bu marul çeşidi, vücudun normal büyüme ve gelişme için ihtiyaç duyduğu etkileyici bir amino asit kaynağıdır. Romain'un kilolarına etkisi konusunda endişeli olanlar için, bu yapraklarda sadece ihmal edilebilir miktarda yağ var.

Romaine Marul Sağlığına Faydaları

 1. ;

Antioksidanlar A Vitamini açısından zengin

 1. Bu maruldaki güçlü antioksidanlar, A ve C vitaminlerini vücudun birçok farklı mekanizmasının sağlıklı bir şekilde çalışmasına yardımcı olur. Ayrıca serbest radikallerle savaşmaya ve böylece kronik hastalıkları önlemeye yardımcı olurlar. A ve C Vitamini ayrıca vücuttaki oksidatif stresi azaltmak ve iltihabı önlemek için sorumludur.

Kemik Kaybını Önler

 1. Bu marul çeşidi, her biri kemik mineral yoğunluğunu arttırmada yardımcı olabilecek, bakır ve demirden magnezyum, manganez ve fosfora kadar uzanan zengin bir mineral kaynağına sahiptir. Ayrıca kemik büyümesini optimize edebilen ve kemik kaybını önleyebilen K vitamini bakımından da yüksektir. Yaşlandıkça, bu kritik minerallerin hiçbirinde eksik olmamanız önemlidir, aksi takdirde osteoporoz riski önemli ölçüde artacaktır.

Kalp Sağlığını Geliştirir

 1. Romain marulunun yapraklarında bulunan ve vücuttaki dolaşımı iyileştirmeye yardımcı olan ve çok sayıda kalp rahatsızlığı riskini önleyen iyi miktarda demir vardır. Demir, kırmızı kan hücresi üretiminde, hemoglobinin vücudun en çok ihtiyacı olan bölgelerine daha fazla oksijen ve besin taşıyabilmesini sağlayan önemli bir bileşendir. Bu, enerji seviyelerini artırabilir ve aynı zamanda iyileşme / onarım sürecini hızlandırabilir.

Vizyonu Geliştirir

 1. Eval (ez_write_tag ([![!580,400

Yaşlanma Belirtilerini Önler

 1. Marulda bulunan yüksek A vitamini ve C vitamini, bu salata sebzesinin cildinizin sağlığını artırmaya yardımcı olabileceği anlamına geliyor. C vitamini, tüm yeni hücreleri ve dokuları vücutta oluşturmak için gerekli olan kolajen üretiminin ayrılmaz bir parçasıdır. A Vitamini ayrıca, serbest radikalleri etkisiz hale getirmeye ve sağlıklı hücreler üzerindeki etkilerini azaltmaya yardımcı olan bir antioksidan görevi görür. Bu kırışıklıkların, yaşlılık lekelerinin ve lekelerin görünümünü azaltırken aynı zamanda cildin elastikiyetini artırarak cildinizin doğal ışığını önler ve yaşlanmayı önler. Romaine marul da sivilce başlangıcını önlemede yardımcı olur.

Bağışıklık Sistemini Arttırır

 1. C vitamini, bağışıklık sistemi üzerindeki etkisiyle bilinir, çünkü vücudun ilk savunma hattı olan beyaz kan hücrelerinin üretimini sürdürebilir ve aynı zamanda bir antioksidan ve düşürücü olarak görev yapabilir. oksidatif stres. Bununla birlikte, A vitamini ve Romaine marulundaki diğer bağışıklık arttırıcı mineraller de vücudu ve mideyi bulaşıcı patojenlerden uzak tutmaya yardımcı olur.

Antikanser Potansiyeli

  Hamilelikte Faydalı

  1. Folat yönünden zengin olan Roma marul, doğum kusurlarını önlemeye yardımcı olur ve güvenli ve sağlıklı bir hamilelik sağlar. Ayrıca nöral tüp defektlerini önler ve fetüsün kalbi ve yüzünün sağlıklı gelişimini destekler.

  Kilo Verme

  1. Çok düşük kalorili ve göreceli olarak yüksek miktarda lifli Romaine marul, kilo vermeye çalışıyorsanız, kalori hedeflerinizden ödün vermeden sizi doldurmak için idealdir. Bu maruldaki diğer besinler, B vitaminlerinin çoğu da dahil olmak üzere, metabolizmayı yağ yakma ve daha düşük yağ biriktirme seviyelerini artırmaya teşvik ederek metabolizmayı uyarabilir. [! 5090 => 1130 = 14!

  1. Diyet lifi sizi doldurmaktan daha fazlasını yapar; Aynı zamanda yiyeceklerin sindirim kanallarınızda hareket etmesine yardımcı olur ve sağlıklı sindirim sağlar. Peristaltik hareketi uyararak, Roma marulundaki lif kabızlık, şişkinlik ve kramp belirtileri ve semptomlarını hafifletmeye yardımcı olurken aynı zamanda hemoroit veya mide ülseri gibi daha ciddi gastrointestinal sorunlar için riskinizi azaltır.

  Kolesterol Seviyesini Düşürür

  1. Düşük seviyelerde omega-3 yağ asitleri ile yapılan araştırmalar, bu marul türünün kolesterol seviyesini artırabileceğini göstermiştir. Omega-3 yağ asitleri LDL kolesterolünü düşürmeye ve HDL kolesterolünü artırmaya yardımcı olur, böylece daha az okside olmuş kolesterolün arterlerin ve kan damarlarının duvarlarına bağlanmasını önler. Bu, özellikle ateroskleroz, kalp krizi ve felç riskini azaltır.

  Yarayı iyileştirir

  1. Romaine marul, vücutta kanın pıhtılaşmasında önemli bir faktör olan çok miktarda K vitamini içerir. Yaralandığımızda, bu vitamin, yaranın kapanmasını hızlandırabilen ve ağrı ve iltihaplanmayı azaltan, ayrıca dış enfeksiyonlara karşı savunan endotel büyüme faktörlerine işaret ediyor.

  Kas Büyümesini Destekler

  1. Eval (ez_write_tag ([![!336,280

  Kan basıncını düzenler

  1. Roma marullarında bulunan ılımlı potasyum seviyesi, kan basıncı ve kalp sağlığı için iyi bir besindir. Potasyum güçlü bir elektrolit ve vazodilatördür, yani kan damarlarında ve arterlerde gerginliği gevşetebilir, bu dokulara zarar oranlarını yavaşlatır ve bir bütün olarak kardiyovasküler sistemdeki gerilimi azaltır.

  Uykusuzluk Davranıyor

  1. Düşük seviyelerde magnezyum, nörotransmiter üretimini düzenlemeye ve vücudu ve zihni rahatlattığı bilinen iyi bir bileşik olan serotonin salınımına neden olarak insanların uyumasına yardımcı olabilir. Uykusuzluktan muzdarip olanlar veya düzenli olarak kesilen uykudan muzdarip olanlar yatmadan önce küçük bir salata alabilir ve umarım tam bir gece uykusu alabilir!

  Romaine Marulun Kullanımı

  1. Bu marul çeşidi en çok salata yeşili olarak görülürken, bu marulun sıradışı doğası ve bileşimi onu daha çok yönlü kılar.

  Romaine Marul Nasıl Hazırlanır?

  1. Roma marulu çok farklı şekillerde yenebilir, ancak marulun başını tamamen solmadan veya tadını çıkarmak için acı hale gelmeden kullanmak istiyorsanız, uygun şekilde hazırlamak gerekir. Tüm bunlar, dış kenarlarda minimum beyaz veya solmuş yapraklar olacak şekilde, koyu yeşile açık olması gereken Romaine marulun başını seçerek başlar.

  2. Adım 1: Marulun başındaki beyaz veya solmuş yapraklar çıkarın.

  3. Adım 2: Kir, kalıntı ve böceklerin bulunabileceği yer olduğu için tüm yapraklar arasında durulama olduğundan emin olarak başın tamamını dikkatlice yıkayın.

  4. Adım 3: Yaprakları ana koldan çıkarın ve kağıt havluların arasında kurutun.

  5. Adım 4: Yaprakları istediğiniz uzunlukta yırtın veya kesin.

  6. Not: Sadece marullara yemek yemeden hemen önce salata sosu veya yağ ekleyin, aksi takdirde yaprakların solmasına ve çok daha çabuk bozulmasına neden olur.

  7. Dikkat Kelimesi: Her ne kadar harika besinler ile beslense ve bir fayda tehlikesi olsa da, bu yapraklı yeşilin bazı ciddi yan etkileri olabilir.

  8. Marul marulunun E. coli bakteri ve diğer gıda kaynaklı hastalıkların yayılmasında yaygın bir dalgalanma ile ilişkili olabileceği görülmüştür, bu nedenle belirli bir önlem alınması önerilir. Marulü tüketmeden önce iyice ve iyice yıkamak en iyisidir.

  9. John Staughton, İngilizce ve Bütünleyici Biyoloji derecelerini Champaign, Urbana'daki (ABD) Illinois Üniversitesi'nden alan gezgin bir yazar, editör ve yayıncıdır. Edebi bir derginin kurucu ortağı Şerif Nottingham ve dünyanın en güzel yerlerini ofisi olarak görüyor. Ev fikrine yönelik sürekli bir yolculukta, eğitmek, ilham vermek, gelişmek ve gelişmek için kelimeler kullanır.  Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407