Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


14 Yulaf ezmesinin Etkileyici Faydaları

14 Yulaf ezmesinin Etkileyici Faydaları

 1. Meenakshi Nagdeve tarafından en son güncelleme - Temmuz 08, 2019

 2. Eval (ez_write_tag ([![!336,280

Yulaf ezmesi nedir?

 1. Yulaf ezmesi, bir tür tahıl tanesi olan yulaftan hazırlanır. Botanik ismi Avena sativa'dır. Yulaf ezmesi yulafları kaba bir toz halinde yuvarlayarak, ezerek veya öğüterek hazırlanır. Su, süt veya yoğurtla hazırlanabilir veya yulaflı krep, kek ve kurabiye şeklinde yenilebilir. Yulaflı kek veya yulaflı ekmek de kahvaltı veya akşam yemeği için yenerken, yulaf da içeceklerin hazırlanmasında kullanılır. Yulaf ezmesi sayısız sağlık yararları nedeniyle günümüzde popülerdir. Yakın tarihli bir çalışmaya göre, yulaf ezmesi hazır yemenize hazır yemeye hazır yulaf gevreği kalori daha uzun tam hissetmenize yardımcı olabilir. [! 1786 => 1140 = 2!

Yulaf ezmesinin Besin Değeri

 1. Yulaf ezmesi, kabuklu yulaf taneleri ile hazırlanır. USDA Besin Veritabanına göre, 100 g yulaf enerji (380 kalori), protein (13 g), yağ (6.5 g), karbonhidrat (67 g), diyet lifi (10 g) ve düşük şeker içeriği (1 g) içermektedir. . Yulafta bulunan birçok mineral ve vitamin vardır. Bunlardan bazıları kalsiyum (52 ​​mg), demir (4 mg), magnezyum (177 mg), fosfor (523 mg), potasyum (429 mg), sodyum (2 mg), çinko (4 mg), tiamin (0.4 mg) içerir. ), riboflavin (0.1 mg), niasin (1.1 mg), B6 ​​vitamini (0.1 mg) ve folat (56mcg). Ayrıca, yulaf, sıfır kolesterol içerir. [! 1786 => 1130 = 4!

 1. Yulaf ve yulaf ezmesi glutensizdir. Yine de aynı şeyi yediğimiz işlenen hakkında söylenemez. Bunun nedeni, büyürken (bazen, yulafın arpa ve çavdarla aynı tarlalarda yetişmesidir) ve paketleme yulaflarının çeşitli kaynaklardan çapraz kontamine olması ve böylece eser miktarda glüten bırakmasıdır. Bu nedenle, çölyak hastalığı veya glüten intoleransından muzdarip olanlar için, etiketi kullanmadan önce kontrol etmeniz önerilir.

Yulaf ezmesi Sağlık Faydaları

 1. Diyetinize yulaf ezmesi dahil etmek, çok çeşitli sağlık yararları sağlar. Bu faydaları tartışalım.

Kalp Sağlığı Kolesterol Seviyeleri

 1. Eval (ez_write_tag ([![!580,400

Diyabet Kontrolü

 1. Almanya, Heidelberg Üniversitesi'ndeki şeker hastaları üzerine yapılan bir araştırma, yulaf ezmesi tüketiminin tip 2 şeker hastalarında kan şekeri seviyesini önemli ölçüde azalttığını gösterdi. Kan şekeri seviyeleri kademeli olarak azaldı, çünkü yüksek lifli diyet ve karmaşık karbonhidratların sindirilmesi basit karbonhidratlardan daha uzun sürdü. Bu, optimum kan şekeri seviyesinin korunmasına yardımcı olur. Çalışmada, diğer tahılların yerine hastalara yulaf ezmesi diyeti verildi.

Azaltılmış Kabızlık

 1. Yulaf ezmesi, iyi bir diyet lifi kaynağıdır; bu, sindirim sürecini uyararak ve yiyecekleri bağırsak yoluyla rahatça hareket ettirerek kabızlığın üstesinden gelmeyi ideal kılar.

Kilo Verme

 1. Eval (ez_write_tag ([![!300,250

Hipertansiyonu Yönetir

 1. Tuzsuz yulaf ezmesi, hipertansiyon belirtilerini yönetmek için kullanılacak gıdalardan biri olarak reçete edildi. Genellikle, hipertansiyon için öngörülen diyet DASH (Hipertansiyonu Durdurmak İçin Diyet Yaklaşımları) olarak bilinir. Araştırmalar düzenli yulaf ezmesi tüketiminin yüksek tansiyon riskini azaltmada yardımcı olduğunu gösterdi.

Antikanser Özellikleri

 1. Yulaf ezmesi ve yulaf ezmesi gibi yiyecekler sıklıkla kanser şansını azaltmakla ilişkilendirilir.

 2. Doktor Weiman Guo tarafından Jean Mayer USDA Yaşlanma İnsan Beslenme Araştırma Merkezi'nden Tufts Üniversitesi'nden (Boston, ABD) yapılan araştırma, iltihabın kanser gelişiminde önemli bir rol oynadığını buldu. Ayrıca, yulaflarda bulunan avenantramidler gibi diyet polifenollerinin, kanser riskinizi azaltmanıza yardımcı olan antienflamatuar ve antikanser özelliklere sahip olduğunu gösterir.

 3. İngiliz Beslenme Dergisi, İngiltere ve ABD'den dört üniversite tarafından yapılan bir araştırmayı yayınladı ve bu çalışma yulaf ve yulaf ezmesi gibi tam tahıllı gıdaların kolorektal gelişimine karşı korunmanıza yardımcı olabileceğini ortaya koyuyor kanser. Daha fazla araştırma hala bekleniyor olsa da, sonuçlar oldukça ümit verici görünüyor.

Astım Önleme

 1. Çocuğun diyetine hayatının başlarında yulaf ezmesi eklemek astım riskini azaltabilir. Aynı zamanda çocuklar arasında diğer alerjik durumların başlamasını önlemede yardımcı olur.

İştah Kontrolü

 1. Yulaf polifenolik bileşikler ve en önemlisi avenantramidler adı verilen eşsiz bir bileşikler grubu ile iyi bir antioksidan kaynağı olabilir. Yulafta E vitamini (tocols), fitik asit, flavonoidler ve steroller de vardır. Bu antioksidanların konsantrasyonu, yulafın dış katmanındadır ve vücudun serbest radikallerle savaşmasına yardımcı olur.

Antioksidan Etkinlik

 1. Eval (ez_write_tag ([![!336,280

Cilt Bakımı

 1. Yulaf, çeşitli cilt hastalıkları için ilaç olarak da kullanılabilir. Belirtileri ve asıl hastalıkları azaltmak için cilde uygulanabilir. Yulafın yöresel bir uygulamasıyla kontrol altına alınabilen hastalıklardan bazıları akne, dermatit, suçiçeği ve stres döküntüleridir.

Menopoz sonrası faydalar

 1. Yulaf ezmesi, özellikle menopoz sonrası kadınlar arasında kalp hastalıklarının önlenmesinde yararlıdır. Yıllar geçtikçe kalp hastalığı ve inme gibi çeşitli hastalıkların riski artar. American Heart Journal'da yayınlanan bir araştırma çalışmasında, menopoz sonrası kadınlar tarafından kalp rahatsızlığı olan düzenli yulaf alımının kalp hastalığı ve felç riskini azalttığı bulundu.

Beta-Glucan bakımından zengin

 1. Yulaf, vücutta LDL, kan şekeri ve insülin seviyelerinin azaltılmasına yardımcı olan beta-glukan adı verilen çözünür lif bakımından zengindir. Bu aynı zamanda bağırsakta iyi bakteri üretimini artırarak sindirimi arttırır ve ayrıca dolgunluk hissini de arttırır.

Orta Glüten Seviyeleri

 1. Çalışmalar, yulaf ezmesinin çölyak hastalığı olanlar tarafından da tüketilebileceğini göstermiştir, çünkü çok sınırlı miktarda glüten içermektedir. Moderasyon olsa tavsiye edilir

Gelişmiş Bağışıklık Sistemi

 1. Yulaf ezmesinde bulunan vitaminler arasında tiamin, riboflavin, niasin, B6 vitamini, folat, E vitamini ve K vitamini bulunur. Bu besinler bağışıklık sisteminin kuvvetini arttırmada esastır. E Vitamini, kompleks lipid bileşiklerinin daha basit bileşiklere parçalanmasında yardımcı olur. K vitamini bir kan pıhtılaştırıcısı olarak işlev görür ve kemik sağlığının korunmasına yardımcı olur. Yulaf ezmesi ayrıca, bağışıklık sistemini de geliştiren pantotenik asit ve kolin gibi iyi bir vitamin kaynağıdır.

 2. Bu tür faydalarla, diyetinize yulaf ezmesini sağlığınızı ve yaşam tarzınızı iyileştirmek için güçlü bir yol olarak dahil etmeniz önerilir.

Mağaza Yulaf Nasıl Seçilir?

 1. Doğru yulaf tipini seçmek zor olabilir çünkü piyasada çelik kesme yulaf, eski moda yulaf, hızlı pişirme yulaf gibi çeşitli yulaf türleri vardır. anlık yulaf.

Hızlı Sunum Fikirleri

 1. Meenakshi Nagdeve, Kurucu Ortak, Organik Gerçekler sağlık ve zindelik meraklısı ve onu yönetmekten sorumlu. Cornell Üniversitesi, ABD'de Beslenme ve Sağlıklı Yaşam Cornell Sertifika Programını tamamladı. IIM Bangalore'dan İşletme Yüksek Lisans Diplomasına ve IIT Bombay'dan Metalurji Mühendisliği ve Malzeme Bilimi Lisans derecesine sahiptir. Bundan önce birkaç yıl BT ve Finans hizmetlerinde çalıştı. Naturopatinin ateşli bir takipçisi, o gıdalarla şifa olduğuna inanıyor. Boş zamanlarında seyahat etmeyi ve farklı çay türlerini tatmayı seviyor.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407