Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


14 Siz # x27 İçerken Tatillerde Gezinmek İçin Yararlı İpuçları #

37 Şirket Tatil Partileri Hakkında Komik Tweetler

 1. Tatiller arkadaşlarınız ve ailenizle bir araya gelmek için eğlenceli bir zaman olabilir. Ancak bazılarına göre, bu toplantılar, onları alkole dayanmalarına yol açabilecek cazibeler veya baskılayıcılar içeriyor.

 2. Amerikan Bağımlılık Merkezleri tarafından yapılan son bir araştırma, bağımlılıktan kurtulanlar için stres, kaygı ve depresyon duygularının - nüks için tüm potansiyel tetikleyicilerin - tatillerde daha yaygın olduğunu buldu. Aynı çalışmada, Amerikalıların kabaca yüzde 29'u yılın bu döneminde genellikle daha fazla içtiğini buldu. [! 99 => 1140 = 1!] "Yeni ayıksanız, yıllarınız iyileşiyorsa veya sadece bu tatil sezonunda alkol almaktan kaçınmayı seçerken, kutlama içeceğinin sıkça yaşandığı bir zaman zarfında huzursuzluğu gezin." dedi ki, AAC'nin baş tıp memuru Lawrence Weinstein.

 3. Ancak iyi haber, küçük bir hazırlık ile mutlu ve alkolsüz bir tatilin kesinlikle mümkün olduğu. İşte ayıksanız, tatilin tadını çıkarmanız için bazı uzman destekli ipuçları:

 4. Tatiller arkadaşlarınız ve ailenizle bir araya gelmek için eğlenceli bir zaman olabilir. Ancak bazılarına göre, bu toplantılar, onları alkole dayanmalarına yol açabilecek cazibeler veya baskılayıcılar içeriyor.

 5. Amerikan Bağımlılık Merkezleri tarafından yapılan son bir araştırma, bağımlılıktan kurtulanlar için stres, kaygı ve depresyon duygularının - nüks için tüm potansiyel tetikleyicilerin - tatillerde daha yaygın olduğunu buldu. Aynı çalışmada, Amerikalıların kabaca yüzde 29'u yılın bu döneminde genellikle daha fazla içtiğini buldu. [! 99 => 1140 = 1!] "Yeni ayıksanız, yıllarınız iyileşiyorsa veya sadece bu tatil sezonunda alkol almaktan kaçınmayı seçerken, kutlama içeceğinin sıkça yaşandığı bir zaman zarfında huzursuzluğu gezin." dedi ki, AAC'nin baş tıp memuru Lawrence Weinstein.

 6. Ancak iyi haber, küçük bir hazırlık ile mutlu ve alkolsüz bir tatilin kesinlikle mümkün olduğu. İşte ayıksanız, tatilin tadını çıkarmanız için bazı uzman destekli ipuçları:

1. Kendine karşı dürüst ol

 1. Bir tatil için söz vermeden önce, bir dakikanızı ayırın ve insanların sosyal olarak içtikleri bir ortamda olmanın gerçekten mümkün olup olmadığını düşünün.

 2. “Yeni ayıkken, kendinize koyduğunuz durumlar konusunda kendinize karşı dürüst olmalısınız,” dedi Florida'daki Ambrosia Tedavi Merkezi'nde bir bağımlılık uzmanı olan Sal Raichbach. “Günün sonunda sağlığınız çok önemlidir. Bu, tetiklediğini düşündüğünüz partilerden, barlardan ya da insanlardan kaçınmak anlamına gelirse, başka planlar yapmaya değer olabilir.”

 3. Bir tatil için söz vermeden önce, bir dakikanızı ayırın ve insanların sosyal olarak içtikleri bir ortamda olmanın gerçekten mümkün olup olmadığını düşünün.

 4. “Yeni ayıkken, kendinize koyduğunuz durumlar konusunda kendinize karşı dürüst olmalısınız,” dedi Florida'daki Ambrosia Tedavi Merkezi'nde bir bağımlılık uzmanı olan Sal Raichbach. “Günün sonunda sağlığınız çok önemlidir. Bu, tetiklediğini düşündüğünüz partilerden, barlardan ya da insanlardan kaçınmak anlamına gelirse, başka planlar yapmaya değer olabilir.”

2. Ayık bir dostum getir

 1. Psikoterapist ve The Real 13 Step'in yazarı Tina B. Tessina: Güven, Kendine Güven ve Bağımsızlık Keşfi 12 Adımlı Programların Ötesinde, size acımasız bir arkadaş veya aile üyesi getirmeniz önerilir . “Desteğe sahip olmak her şeyi çok daha kolaylaştıracak” dedi. [! 99 => 1130 = 4!] 3. Tetikleyicilerinizi tanımlayın ve bunlardan kaçının

 1. Bu, özellikle alkol bağımlılığı ile yaşayan ve son zamanlarda ayık olan insanlar için önemlidir. Magellan Health Inc.'in eczane faydaları yönetimi bölümü Magellan Rx'in tıbbi tıbbi sorumlusu Caroline Carney'e göre, geçmişte madde kullanımının meydana geldiği bir kişi, yer veya durum, iyileşen bir kimseyi kötü alışkanlıklarla şımartmak isteyebilir; Bu da insanların sağlık kararları vermesine yardımcı oluyor.

 2. “Bir tetikleyici aynı zamanda duyguların ve stresin tetiklendiği bir durum olabilir - belki bir aile toplantısı ya da ofis partisi” dedi, durumları ya da insanları içeren davetiyeleri reddetmeniz gerektiğini belirterek Her ne pahasına olursa olsun, sizin için sağlıksız olabilir.

 3. Bu, özellikle alkol bağımlılığı ile yaşayan ve son zamanlarda ayık olan insanlar için önemlidir. Magellan Health Inc.'in eczane faydaları yönetimi bölümü Magellan Rx'in tıbbi tıbbi sorumlusu Caroline Carney'e göre, geçmişte madde kullanımının meydana geldiği bir kişi, yer veya durum, iyileşen bir kimseyi kötü alışkanlıklarla şımartmak isteyebilir; Bu da insanların sağlık kararları vermesine yardımcı oluyor.

 4. “Bir tetikleyici aynı zamanda duyguların ve stresin tetiklendiği bir durum olabilir - belki bir aile toplantısı ya da ofis partisi” dedi, durumları ya da insanları içeren davetiyeleri reddetmeniz gerektiğini belirterek Her ne pahasına olursa olsun, sizin için sağlıksız olabilir.

4. Takviye çağır

 1. Eğer yeni ayıksanız ve çevrenizde kendinizi rahatsız hissetmeye başlarsanız, "dışarıdan hızlı bir adım atın ve sponsorunuzu arayın - sizi tanıyan ve çalışmakta olduğunuz tüm sıkı çalışmayı bilen biri hayatınızı değiştirmeye başladım ve size bunların hepsine değdiğini hatırlatabilirim, "dedi Connecticut'taki Mountainside tedavi merkezinde bir bağımlılık psikiyatrı ve tıbbi direktör olan Randall Dwenger.

 2. Hatta etkinlikten önce check-in yapmak ve alkol alacağınız bir partide olacağınızı ve eğer varsa, onları arayacağınızı bilmelerini isteyebilirsiniz. günaha grev.

 3. Eğer yeni ayıksanız ve çevrenizde kendinizi rahatsız hissetmeye başlarsanız, "dışarıdan hızlı bir adım atın ve sponsorunuzu arayın - sizi tanıyan ve çalışmakta olduğunuz tüm sıkı çalışmayı bilen biri hayatınızı değiştirmeye başladım ve size bunların hepsine değdiğini hatırlatabilirim, "dedi Connecticut'taki Mountainside tedavi merkezinde bir bağımlılık psikiyatrı ve tıbbi direktör olan Randall Dwenger.

 4. Hatta etkinlikten önce check-in yapmak ve alkol alacağınız bir partide olacağınızı ve eğer varsa, onları arayacağınızı bilmelerini isteyebilirsiniz. günaha grev.

5. Hayır demeye çalışın

 1. Biraz saçma gelebilir ama işe yarıyor. Bir partiye gitmeden önce, size bir içki sunan birine "hayır" diyerek kendinizi görselleştirmek için bir dakikanızı ayırın.

 2. “Neden içmediğinizi bilmek isteyen saldırgan insanlara hazır bir yanıt verin” dedi Tessina, "Bu gece içmiyor, teşekkür ederim" ya da sadece "gibi cevaplar verdi. Bu kadar "yeterli olmalı. “Kişi devam ederse, afedersiniz ve başka biriyle konuşun. Yeniden toplanmak için birkaç dakika banyoya bile çekilebilirsiniz.”

 3. Biraz saçma gelebilir ama işe yarıyor. Bir partiye gitmeden önce, size bir içki sunan birine "hayır" diyerek kendinizi görselleştirmek için bir dakikanızı ayırın.

 4. “Neden içmediğinizi bilmek isteyen saldırgan insanlara hazır bir yanıt verin” dedi Tessina, "Bu gece içmiyor, teşekkür ederim" ya da sadece "gibi cevaplar verdi. Bu kadar "yeterli olmalı. “Kişi devam ederse, afedersiniz ve başka biriyle konuşun. Yeniden toplanmak için birkaç dakika banyoya bile çekilebilirsiniz.”

6. Alkolsüz bir içecek alın

 1. “Elinde tutacak bir şey olması partide daha rahat hissetmeni sağlayabilir,” dedi Dwenger. Kendine geldiğinde veya getirdiğinde bir bardak soda veya su bardağı almayı önerdi. Lezzetli bir alay kuyruğu yapmak da iyi bir alternatif olabilir.

 2. Elinde alkolsüz bir içeceğin olması, "başkalarının size bir içki vermesini ve ayıklığınızı riske atmasını da önleyecektir" dedi.

 3. “Elinde tutacak bir şey olması partide daha rahat hissetmeni sağlayabilir,” dedi Dwenger. Kendine geldiğinde veya getirdiğinde bir bardak soda veya su bardağı almayı önerdi. Lezzetli bir alay kuyruğu yapmak da iyi bir alternatif olabilir.

 4. Elinde alkolsüz bir içeceğin olması, "başkalarının size bir içki vermesini ve ayıklığınızı riske atmasını da önleyecektir" dedi.

7. Görsel hatırlatıcılardan kaçının

 1. Görüş alanı dışında, aklın dışında. Lisanslı bir evlilik ve aile terapisti ve Los Angeles'ta Therapy For Adults kurucusu olan Steven Reigns, bir tatil partisi sırasında bardan uzak durmayı ya da masanızda bir yer seçmenin size yardımcı olabileceğini söyledi. “Yanında oturan kişiden içkilerini senden uzağa çekmesini istemek de kabul edilebilir” dedi. [! 99 => 1130 = 9!] 8. Bir çıkış stratejisi geliştirin

 1. Gitmeniz gerekirse, tamamen sorun değil. İşlerin fazla zorlaşması durumunda bir plan yapın ve kendinizi toplantıdan kaldırmanız gerekir.

9. Yumruğun alkolsüz olmadığını varsaymayın

 1. Bazı yumruklar fırlatılabileceğinden, ne içtiğinize dikkat edin. Yanlışlıkla alkollü bir şey yutmaya kalkarsanız, bunun sizi "kötü" yapmadığını veya başladığınız yere geri getirmediğini bilin.

 2. "Hastalar yanlışlıkla yanlışlıkla tekrar alkol aldıklarını ve içmeye devam edebileceklerini ancak bir şeyler içip içmeye devam edebileceklerini düşünmeye meyillidirler. ve ayıklığından ödün vermek zorunda değilsin, "dedi Langston.

 3. Bazı yumruklar fırlatılabileceğinden, ne içtiğinize dikkat edin. Yanlışlıkla alkollü bir şey yutmaya kalkarsanız, bunun sizi "kötü" yapmadığını veya başladığınız yere geri getirmediğini bilin.

 4. "Hastalar yanlışlıkla yanlışlıkla tekrar alkol aldıklarını ve içmeye devam edebileceklerini ancak bir şeyler içip içmeye devam edebileceklerini düşünmeye meyillidirler. ve ayıklığından ödün vermek zorunda değilsin, "dedi Langston.

10. İçmemek için motivasyonunuzu unutmayın

 1. “Psikoloji profesörü olan David Festinger,“ Ayık kalmak ve onları cebinizde, cüzdanınızda veya cüzdanınızdaki bir kartta saklamak istediğiniz tüm temel nedenlerin bir listesini yapın ”dedi. Philadelphia Osteopatik Tıp Koleji'nde madde bağımlılığı araştırma ve eğitim müdürü. Çekip çıkarmayı düşündüğünüz durumlarda çekip çıkarmanızı ve okumasını tavsiye etti.

11. Kendine iyi bak

 1. Tatil sezonunda öz bakım çok önemlidir. Aileniz ya da arkadaşlarınız üzerinde kontrol sahibi olmayabilir, ancak Langston'un "üç sütun" olarak adlandırdığı şeyi kontrol edebilirsiniz:

12. Alkolsüz bir tatil kutlaması atın

 1. Eğer günaha karşı koyacak kadar güçlü hissetmiyorsan, içki içmeden bir araya gel. [! 99 => 1140 = 13!] "Ayık arkadaşlarınızı ve en azından partiniz için kaçınabilecekleri davet edin. Ayık eğlence mümkün!" Bir bağımlılık tedavi merkezi olan Seasons in Malibu'da klinik psikolog Nancy Irwin dedi. [! 99 => 1130 = 14!] 13. Çabalarınızı övün

 1. Tanıdık bir partiden kaçınmayı seçip çekmeyeceklerini ya da dağıtılmayacakları bir tur atmaya karar veren, ayık zaferlerini kutla.

 2. "Tatil mevsimi çok fazla stres yaratabilir ve alkolle başa çıkmak isteyenler için ilk kez ayık kutlamak zor olabilir. New York City merkezli bir bütünleşik psikoterapist olan Jennifer Benetato ve duygusal, fiziksel ve ruhsal refahı artırmak için tasarlanmış bütünsel bir program olan AMBIKA Metodu'nun kurucusu Jennifer Benetato, dedi. [! 99 => 1130 = 15!] 14. Tekrarlama saklamayın

 3. Tanıdık bir partiden kaçınmayı seçip çekmeyeceklerini ya da dağıtılmayacakları bir tur atmaya karar veren, ayık zaferlerini kutla.

 4. "Tatil mevsimi çok fazla stres yaratabilir ve alkolle başa çıkmak isteyenler için ilk kez ayık kutlamak zor olabilir. New York City merkezli bir bütünleşik psikoterapist olan Jennifer Benetato ve duygusal, fiziksel ve ruhsal refahı artırmak için tasarlanmış bütünsel bir program olan AMBIKA Metodu'nun kurucusu Jennifer Benetato, dedi. [! 99 => 1130 = 15!] 14. Tekrarlama saklamayın

 1. Eğer iyileşiyorsanız ve bir relaps yaşıyorsanız, bunu kendinize saklamayın. Amerika'nın Kurtarma Merkezleri başhekimi Deni Carise'ye göre, ayıklığınıza bağlı kalmalı, olumluya odaklanmalı ve kendinize ve sevdiklerinize karşı dürüst olmalısınız.

 2. "Eğer baskı yapar ve baskıya boyun eğmezseniz, gerçekleşmemiş gibi davranmayın. Derhal yardım istemek için utanmayın ve kendinize iyileşmenizi tavsiye edin." Carise dedi.

 3. Madde bağımlılığı veya zihinsel sağlık sorunları için yardıma mı ihtiyacınız var? ABD'de, SAMHSA Ulusal Yardım Hattı için 800-662-YARDIM'ı (4357) arayın.

 4. Eğer iyileşiyorsanız ve bir relaps yaşıyorsanız, bunu kendinize saklamayın. Amerika'nın Kurtarma Merkezleri başhekimi Deni Carise'ye göre, ayıklığınıza bağlı kalmalı, olumluya odaklanmalı ve kendinize ve sevdiklerinize karşı dürüst olmalısınız.

 5. "Eğer baskı yapar ve baskıya boyun eğmezseniz, gerçekleşmemiş gibi davranmayın. Derhal yardım istemek için utanmayın ve kendinize iyileşmenizi tavsiye edin." Carise dedi.

 6. Madde bağımlılığı veya zihinsel sağlık sorunları için yardıma mı ihtiyacınız var? ABD'de, SAMHSA Ulusal Yardım Hattı için 800-662-YARDIM'ı (4357) arayın.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407