Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


14 Düşük Karbonhidrat Diyetinde Yiyebileceğiniz Hızlı Yiyecekler

En alt satırda

 1. Dışarıda yemek yerken düşük karbonhidratlı bir diyete sadık kalmak, özellikle fast-food restoranlarında zor olabilir.

 2. Çünkü bu yemekler genelde ekmek, ekmeği ve diğer yüksek karbonhidrat maddelerine dayanıyor.

 3. Yine de çoğu fast-food restoranları bazı iyi düşük karbonhidrat seçenekleri sunuyor ve birçok ürün yaşam tarzınıza uyacak şekilde kolayca değiştirilebilir.

 4. İşte düşük karbonhidrat diyeti ile yiyebileceğiniz 14 lezzetli hızlı yiyecek.

1. Bir küvette alt

 1. Denizaltı sandviçleri karbonhidratta çok yüksektir. Tipik bir alt, çoğu topuzdan gelen en az 50 gram karbonhidrat içerir.

 2. Altınızı bir çörek yerine "küvette" (bir kapta veya kapta) sipariş etmek, sizi 40 gramdan fazla karbonhidrattan kurtarabilir.

 3. Küvetin altındaki seçenekler için karbonhidrat sayımı şöyle görünebilir:

 4. "Bir küvette alt" terimi Jersey Mike’de belirtilse de, yemeğinizi bu şekilde Subway dahil her hangi bir alt sandviç mağazasından sipariş edebilirsiniz.

 5. Sadece pansuman için zeytinyağı ve sirke ile bir salata olarak hazırlanmasını isteyin.

2. KFC ızgara tavuk

 1. Kızarmış tavuk sağlıklı bir seçim değil. Başlangıç ​​olarak, tavuk kızartma sırasında çok fazla yağ emer.

 2. Bitkisel yağların yüksek sıcaklıklara ısıtılması kalp hastalığı, kanser ve diğer sağlık sorunları riskinizi artırabilecek zararlı bileşikler üretiyor (1, 2).

 3. Ayrıca, kızarmış tavuk orta büyüklükte parça başına yaklaşık 8-11 gram karbonhidrat içeriyor.

 4. Izgara tavuk, çok daha iyi bir seçenektir ve pek çok Kentucky Fried Chicken (KFC) bayisinde kullanılabilir. Her bir ızgara KFC tavuğu parçası 1 gramdan az karbonhidrat içeriyor.

 5. Garnitürlere gelince, yeşil fasulye porsiyon başına 2 gram sindirilebilir karbonhidrat içeriyor ve en iyi seçenek. Lahana salatası sırada, 10 gram sindirilebilir karbonhidrat var.

 6. KFC’de mevcut olan tüm tavuk seçenekleri ve kenarları için eksiksiz beslenme bilgisi için burayı tıklayın.

3. Kahve veya çay kremalı veya yarım buçuk

 1. Kahve ve çay, alkolsüz içecekler.

 2. Kafein bakımından da yüksek, bu da bazı etkileyici faydalar sağlıyor.

 3. Kafein ruh halinizi, metabolizma hızınızı ve zihinsel ve fiziksel performansınızı iyileştirebilir (3, 4, 5, 6).

 4. Bir fincan kahvenin içindeki sütü seviyorsan, kahve evleri ve fast-food yiyecekleri genellikle yarım buçuk sunar. Tek servis kabı, yaklaşık 0.5 gram karbonhidrat içerir.

 5. Ağır krema neredeyse karbon içermez ve bazen de kullanılabilir. Ancak, yarım buçuk için 20 kaloriye kıyasla, çorba kaşığı başına yaklaşık 50 kalori (15 mi) içerir. [! 5211 => 1140 = 4!

4. Chipotle salatası veya kasesi

 1. Chipotle, son derece popüler olan bir Meksika fast-food restoranı.

 2. Birçok insan yüksek kaliteli malzemeler kullandığından ve hayvan refahı ve sürdürülebilir tarım uygulamalarını vurguladığından diğer zincirlerden daha sağlıklı olduğunu düşünüyor.

 3. Chipotle ayrıca düşük karbonhidratlı yemekler oluşturmayı da çok kolaylaştırıyor.

 4. Etli ya da tavuklu bir salata, ızgara sebzeler ve guakamol, 8 tanesi elyaftan oluşan 14 gram toplam karbonhidrat içerir.

 5. Bu öğün ayrıca yaklaşık 30 gram yüksek kaliteli protein sağlıyor.

 6. Yüksek bir protein ve lif alımı, beyninize dolu olduğunuzu söyleyen ve aşırı ısınmayı önlemeye yardımcı olan bağırsak hormonları peptid YY (PYY) ve kolesistokinin (CCK) üretiminizi artırabilir (7, 8).

 7. Vinaigrette bulunsa da, cömert guacamole ve salsa porsiyonları salata suyunu gereksiz kılar.

 8. Ek olarak, Chipotle öğününüzün tam karbon içeriğini görmenizi sağlayan yardımcı bir çevrimiçi beslenme hesaplayıcısına sahiptir.

5. Marul sarılı burger

 1. Marul sarılı bir topuz burger standart bir düşük karbonhidratlı fast-food yemeğidir. Protein içeriği yüksektir, esasen karbonhidrat içermez ve tüm fast-food burger işletmelerinde bulunur.

 2. Uygunluğunuza ve kişisel tercihlerinize bağlı olarak, burgerinizi aşağıdaki düşük karbonlu sopayı veya ilaveleri ekleyerek daha da kişiselleştirebilirsiniz:

6. Panera Ekmek gücü kahvaltı kase

 1. Panera Bread, sandviçler, hamur işleri, çorbalar, salatalar ve kahvenin yer aldığı kafe tarzı bir restoran.

 2. Kahvaltı öğelerinin çoğu karbonhidrat cinsinden yüksektir. Ancak, kendi menüsünden iki seçim düşük karbonhidratlı bir sabah yemeği için iyi çalışır.

 3. Biftekli Güçlü Kahvaltı Yumurta Kasesinde biftek, domates, avokado ve 2 yumurta var. 5 gram karbonhidrat ve 20 gram protein sağlar.

 4. Türkiye'li Power Breakfast Egg White Bowl, 7 gram karbonhidrat ve 25 gram protein için yumurta akı, ıspanak, biber ve fesleğen içeriyor.

 5. Güne yüksek proteinli bir kahvaltı ile başlamak, açlık hormonu ghrelinin seviyelerini azaltarak dolgunluk hissini arttırır ve iştahı azaltır.

7. Bufalo kanatları

 1. Bufalo kanatları yemek için lezzetli ve eğlenceli.

 2. Nasıl hazırlandıklarına bağlı olarak pizza yerlerinde ve spor barlarında düşük karbonhidrat seçeneği de olabilir.

 3. Geleneksel olarak, bufalo kanatları sirke ve acı kırmızı biberden yapılan baharatlı kırmızı bir sosla kaplanır.

 4. Bu bufalo kanatlarının sıralarında tipik olarak porsiyon başına 0-3 gram karbonhidrat var.

 5. Buna karşılık, diğer soslar önemli sayıda karbonhidrat, özellikle de mangal, teriyaki ve baldan yapılan her türlü tatlı ekleyebilir.

 6. Bazen kanatlar özellikle kemiksiz kanatlar için yaygın olan ekmekli veya dövülmüş ve kızartılmış. Bu nedenle, kanatların nasıl yapıldığını sorduğunuzdan emin olun ve sizin için ekmek veya hamuru olmadan sipariş edin.

 7. Bufalo kanatlarına genellikle havuç, kereviz ve ahır sosu eşliğinde servis edilir.

 8. Karbonhidratlarda diğer sebzelerden daha yüksek olmasına rağmen, havuçlar küçük miktarlarda yemeye uygundur. Yarım fincan (60 gram) havuç şeridi, yaklaşık 5 gram net karbonhidrat içerir.

8. Pastırma veya sosis ve yumurta

 1. Bazen en basit kahvaltı seçeneği pastırma, sosis ve yumurta gibi en lezzetli seçenek olabilir.

 2. Bu geleneksel kahvaltı kombinasyonu çoğu fast-food restoranında mevcuttur ve asgari miktarda karbonhidrat içerir.

 3. Dahası, yumurta sizi saatlerce tam ve memnun tutmanıza yardımcı olabilir (11, 12).

 4. Aşırı kilolu genç kadınlarda yapılan bir çalışmada kahvaltıda sosis ve yumurta yemek iştahı azaltmaya yardımcı oldu.

 5. Düşük proteinli, yüksek karbonhidratlı bir kahvaltına kıyasla öğle yemeğinde kalori alımını azaltırken kan şekeri ve insülini de düşürdü (13). [! 5211 => 1140 = 9!

 6. Bu nedenle, sağlık çalışanlarının çoğu bu gıdaların yüksek alımını önermektedir.

9. Arby'nin ekmeği veya ekmeği olmayan sandviçi

 1. Arby's, Amerika Birleşik Devletleri'ndeki en büyük fast-food sandviç zincirlerinden biridir.

 2. The Roast Beef Classic orijinal ve en popüler ürünü olmasına rağmen, Arby'nin et yemeği, biftek, jambon, tavuk ve hindi de dahil olmak üzere birçok seçeneği var.

 3. Lezzetli bir düşük karbonhidratlı, yüksek proteinli bir yemek için bunlardan herhangi biri ekmek olmadan sipariş edilebilir.

 4. Şirket web sitesinde bir beslenme hesap makinesi var, böylece karbonhidratları hedef aralığınız içinde tutmak için siparişinizi kişiselleştirebilirsiniz.

 5. Örneğin, 5 gram sindirilebilir karbonhidrat ve 32 gram protein için Smokehouse Brisket'i Gouda peyniri, sos ve yan salata ile seçebilirsiniz.

10. Meze Salata

 1. Fast-food İtalyan restoranları en iyi pizza, makarna ve deniz ürünleri gibi yüksek karbonhidratlı yiyecekler olarak bilinir.

 2. Antipasto salatası lezzetli, düşük karbonhidratlı bir alternatif sunuyor.

 3. Bu salata geleneksel olarak çeşitli etler, peynir, zeytin ve zeytinyağlı bir sos ile süslenmiş sebzelerden oluşan meze olarak servis edilir. Ancak, antre olarak daha büyük bir bölümde sipariş edilebilir.

 4. Antipasto salatası antre büyüklüğünde bir porsiyon protein bakımından zengindir ve 10 gramdan daha az sindirilebilir karbonhidrat içerir.

11. Metro çift tavuk doğranmış salata

 1. Metro, dünya çapında en popüler fast-food sandviç dükkanı.

 2. Son yıllarda, zincir seçtiğiniz protein ve sebzelerle özelleştirilebilecek doğranmış salatalar sunuyor.

 3. En tatmin edici ve besleyici seçeneklerden biri Avokado ile Çift Tavuk Doğranmış Salata. 4'ü lif olmak üzere toplam 10 gram karbonhidrat ve bir de 36 gram protein içerir.

 4. Avokado kalp sağlığına sahip tekli doymamış yağ ve lif bakımından zengindir. Onları öğle yemeğinde yemek, bir sonraki öğününüzde daha düşük kalori alımına yol açabilir (16, 17).

 5. Tam beslenme bilgisi ile birlikte, Metro salatalarının bir listesini burada bulabilirsiniz.

12. Börek tabağı

 1. Birçok insan burritoyu en sevdiği yemek olarak kabul ediyor.

 2. Genellikle büyük bir un tortiline sarılmış et, sebze, pirinç ve fasulye içerirler. Bu, 100 gramdan fazla karbonhidratı kolayca paketleyebilen bir yemekle sonuçlanır.

 3. Ancak, hemen hemen her Meksika restoranı tortilla ve diğer yüksek karbonhidrat maddeleri bırakmanıza izin veriyor.

 4. Bu bir börek tabağı veya "çıplak" börek olarak bilinir.

 5. Et, ızgara soğan, dolmalık biber ve salsa ile yapılan börek kasesi, 10 gramdan az sindirilebilir karbonhidrat sağlayan, lezzetli ve doyurucu bir yemek.

13. Mcdonald's kahvaltı sandviç ekmeği olmadan

 1. McDonald's, 2018 yılı itibariyle dünya genelinde 36.000'den fazla restoranıyla dünyanın en popüler fast-food zinciridir.

 2. En iyisi Big Mac ve Quarter Pounder gibi burgerler için bilinmesine rağmen, Egg McMuffin ve Sausage McMuffin kahvaltı sandviçleri de çok popüler.

 3. Bu kahvaltı mezeleri bir yumurtalı bir İngiliz çöreği, bir dilim Amerikan peyniri ve jambon veya sosisden oluşuyor.

 4. Her sandviç 29 gram karbonhidrat içerir. Bununla birlikte, bu maddelerden birini çörek olmadan sipariş etmek, karbonhidrat içeriğini 2 gram veya altına düşürür.

 5. Her biri sadece yaklaşık 12 gram protein sağlayacağından, 2 düşük karbonhidratlı sandviç sipariş etmek de iyi bir fikir.

14. Arby'nin rosto hindi çiftlik evi salatası

 1. Yukarıda belirtildiği gibi, topuzsuz bir Arby's sandviçi sipariş etmek harika bir düşük karbonhidrat seçeneği.

 2. Ayrıca, Arby's hindi, domuz pastırması, peynir, karışık yeşillik ve domates içeren bir Hindi Kızarmış Tavuk Salatası sunuyor.

 3. 2 tanesi 22 gram protein ile birlikte sadece 8 gram karbonhidrat içerir.

 4. Sadece ekmek ve kızartılmış tavuk içeren Crispy Chicken Farmhouse Salata ile karıştırmamaya dikkat edin. 26 gram toplam karbonhidrat içerir.

Alt satırda

 1. Bir menüde sadece yüksek karbonhidrat maddeleri görseniz bile, çoğu fast-food restoranında basit ikamelarla lezzetli bir düşük karbonhidratlı yemek oluşturulabilir.

 2. Lokanta kesinlikle evde hazırlayabileceğiniz yemek kadar sağlıklı olmasa da, tek seçeneğiniz olması durumunda ne sipariş vereceğinizi bilmek iyi.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407