Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


13 İnanılmaz Patates Suyu Cilt ve Sağlığa Faydaları

13 İnanılmaz Patates Suyu Cilt ve Sağlığa Faydaları

 1. John Staughton (BASc, BFA) tarafından en son güncelleme - Temmuz 01, 2019

 2. Patates suyu, ancak bu olağandışı sebze suyunun etkileyici sağlık yararları sizi şaşırtabilir. Solanum tuberosum bitkisinin nişastalı yumruundan yapılan patates suyu, tüm dünyada yüzyıllardır kullanılmıştır. Lezzet oldukça iştah açıcı ve nişastalı tutarsızlık olsa da, besin yoğun bir içecek için diğer sebze suları ile karıştırmak için mükemmel bir meyve suyudur. '0']));

Patates Suyu Besin Değerleri

 1. Patates suyu, diğer bitki ve organik bileşiklerin yanı sıra, C vitamini, potasyum, çeşitli B vitaminleri, kalsiyum, demir, fosfor, bakır ve kükürt gibi zengin besinler sunar. İlginçtir ki, bir patates içindeki besinlerin çoğu cilttedir, bu nedenle suyunuzu evde hazırlarken patatesleri soymamanız önemlidir.

 2. Pek çok besin varlığından dolayı patates suyunun etkileyici bir sağlık yararları listesi var. Bazı avantajlara ayrıntılı olarak bakalım.

Patates Suyunun Faydaları

 1. Patates suyunun en etkileyici sağlık etkileri yaşlanmayı önlemek, sindirime yardımcı olmak, ülserleri iyileştirmek, karaciğeri desteklemek, dolaşımı iyileştirmek, hormon üretimini düzenlemek, diğerleri arasındadır.

Yaşlanmayı Önler

 1. Araştırmalar, patates suyunun cildi nemlendirebildiğini ve cilt yüzeyine antioksidanlar sağlayabildiğini ve bunun yanında kırışıklıkların ve yaşlılık lekelerinin görünümünü azaltmaya yardımcı olabileceğini ve ayrıca iltihaplanma ve cilt enfeksiyonları.

Enerji Seviyelerini Arttırır

 1. Destek, bu meyve suyunda bulunan doğal şekerler kolay enerji formları olduğu için. Ayrıca, patates suyunun vücudun karbonhidratları kullanılabilir enerji olarak parçalama kabiliyetini artırabilen yüksek seviyede tiamin vardır (ez_write_tag ([![!728,90], 'organicfacts_net-medrectangle-3', 'ezslot_2', 171, '0']));

Sindirimi Geliştirir

 1. Patates suyunun nişasta içeriği, bir dizi sindirim sorunuyla ilişkilendirildi ve bağırsaktaki iltihaplanmayı yatıştırmaya yardımcı olabilir ve hazmı kabızlık, şişkinlik, kramp ve hazımsızlık semptomlarını ortadan kaldırarak sindirimi teşvik edebilir.

Davranır Ülser

 1. Patates suyu iyi bilinen antasit özelliklerine ve biraz alkalin pH'a sahip. Bu, bağırsaklarınızdaki asitliğin dengelenmesine ve mide ülserlerinin önlenmesine / tedavisine yardımcı olabilir. Midenin mukozal astarı üzerinde, bu sık görülen durumun ağrı ve rahatsızlığını gidermek için iyileştirici bir tabaka oluşturabilir.

Kalp Sağlığını Geliştirir

 1. Eval (ez_write_tag ([![!580,400], 'organicfacts_net-medrectangle-4', 'ezslot_0', 131, '0'])); Tek bir hastada önemli miktarda potasyum vardır Bir bardak patates suyu, günlük alımınızın% 50'sinden fazlasını gerektirir. Bu, güne bir bardak meyve suyuyla başlamanın, kardiyovasküler sisteminizdeki gerginliği azaltarak kan damarları ve arterler üzerindeki gerilimi azaltacağını ve böylece kan basıncınızı düşürdüğü anlamına gelir. Bu aynı zamanda kalp krizi, ateroskleroz ve felç riskini de azaltır.

Bağışıklığı Artırıyor

 1. C vitamini yönünden zengin patates suyu, beyaz kan hücrelerinin üretimini uyararak bağışıklığı arttırır. Diğer antioksidanlar ve immünostimülan mineraller de kronik hastalıklara ve düşük oksidatif strese karşı koruma sağlar.

Yara İyileşmesini Hızlandırır

 1. Patates suyu, C vitamini bakımından, kolajen üretimini uyarmaya yardımcı olur ve sırayla yaraların ve boğaz kaslarının iyileşmesini hızlandırır.

Dolaşımı Artırıyor

 1. Eval (ez_write_tag ([![!300,250], 'organicfacts_net-box-4', 'ezslot_4', 120, '0'])); Niacin, B ailesinin bir diğer üyesidir. patates suyunda yüksek seviyelerde bulunur. Bu vitamin, vücudun farklı bölgelerinde oksijenlenmeyi artıracak, onarım ve normal işlev için gerekli besinlerin verilmesi ile dolaşımını teşvik edebilir.

Hormon Üretimini Artırıyor

 1. Patates suyunun düzenli olarak tüketilmesi, önemli cinsiyet ve stres hormonu seviyelerinin iyileştirilmesine yardımcı olabilir.

Karaciğer safra kesesini detoksifiye eder

 1. Patateslerdeki aktif maddeler, vücuttaki başlıca detoksifikasyon merkezlerinden ikisi olan karaciğer ve safra kesesinin yıkanmasına yardımcı olabilir. Bu da, vücudun genel sağlığını iyileştirmeye yardımcı olur.

Patates Suyu Nasıl Hazırlanır

 1. Patates suyu çoğu sebze ve meyve suyundan biraz daha fazla çaba gerektiriyor, ancak meyve suyu kesinlikle sıkmaya değer. Yine, acil dürtü, patatesleri soymak olacaktır, ancak bundan uzak durursanız daha fazla besin alacağınız için bundan kaçının. Patates durumunda, onları özellikle iyice fırçalamak isteyeceksiniz ve çürükler veya derin kir çentikleri ile "gözler" i kesin. [! 31373 => 1140 = 14] Malzemeler:

 2. 2 büyük patates

 3. Diğer sebzeler (ör. İstenirse kereviz, lahana veya ıspanak)

 4. Not: Çoğu insan tadı oldukça yumuşak olduğu için diğer sebzeleri patates suyuyla karıştırır. Meyve suyunun gücünü artırmak için zencefil veya zerdeçal gibi baharatlar da eklenebilir.

Cilt için Patates Suyu

 1. Bu meyve suyunun cilt sağlığı için kullanılması, cilt, kırışıklıklar, yaşlılık lekeleri, iltihaplanma ve yaralar da dahil olmak üzere çok çeşitli cilt koşullarını giderebileceği için çok popülerdir. Patates suyu ciltte nemi muhafaza etmenize ve dökülmeleri temizler, cildi hızla temizler.

 2. Patates suyu, sedef, egzama, rosacea ve akne gibi koşulları bile yatıştırır ve zengin besin ve vitamin kaynağı sayesinde cildi enfeksiyonlara karşı koruyabilir ve koruyabilir.

Saç İçin Patates Suyu

 1. Patates suyunun kullanılması saç sağlığını iyileştirir ve kafa derisinde kepek, iltihap ve kurumayı önler. Patates suyunu saça kökten uca masaj yaparak, tellerin parlaklığını ve kuvvetini artırarak bölünmüş uçları önler ve parlaklığı arttırırsınız. Saçınıza uyguladıktan sonra ılık suyla yıkadıktan önce 10-20 dakika bekleyin.

Kanser için Patates Suyu

 1. Geleneksel Avrupa tıbbında, taze sıkılmış patates suyu, aynı zamanda kolon ve mide kanserleri de içeren gastrointestinal hastalıkların tedavisinde yaygın olarak kullanılmıştır. Malgorzata Kujawska ve Dr. Jadwiga Jodynis-Liebert ve ark., Toksikoloji Anabilim Dalı, Poznan Tıp Bilimleri Üniversitesi, Polonya, patates, Dr. ve antioksidan, antienflamatuar ve antikanser aktivitesi dahil olmak üzere sağlığı teşvik edici özelliklere sahip olan lektinler. Patates suyundan gelen aktif bileşenlerin bazıları yüksek konsantrasyonlarda izole edilebilir ve tümörlerin boyutunu azaltmak için kullanılabilir. Bu arada patates suyunun kanser için etkinliğini ve uygulanabilirliğini belirlemek için araştırmalar devam etmektedir.

Patates Suyunun Yan Etkileri

 1. Tüm bu etkileyici sağlık yararlarına rağmen, patates suyunun gastrointestinal rahatsızlık veya yüksek kan şekeri düzeyleri gibi bazı olumsuz yan etkileri olabilir. Bununla birlikte, bu yan etkiler genellikle patates suyunu yanlış hazırlayan veya fazla içen kişiler tarafından görülür. Genel olarak, bu sebze suyunun içilmesinin olumsuz bir yan etkisi yoktur.

 2. Diyabet: Patates suyu, şeker hastaları gibi kan şekeri sorunları olan herkes için tehlikeli olabilecek yüksek seviyede doğal şekere sahiptir. Her durumda alım ılımlı olmalı, ancak diyabetik hastalar bu suyun glikoz artırıcı özellikleri konusunda özellikle dikkatli olmalıdırlar.

 3. John Staughton, İngilizce ve Bütünleyici Biyoloji derecelerini Champaign, Urbana'daki (ABD) Illinois Üniversitesi'nden alan gezgin bir yazar, editör ve yayıncıdır. Edebi bir derginin kurucu ortağı Şerif Nottingham ve dünyanın en güzel yerlerini ofisi olarak görüyor. Ev fikrine yönelik sürekli bir yolculukta, eğitmek, ilham vermek, gelişmek ve gelişmek için kelimeler kullanır.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407