Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


12 StairMaster Faydaları: Güç, Kardiyo, Stres Giderici ve Daha Fazlası

Kilo vermek için Kendinize Açlık Yapmanıza Gerek Yok

 1. Merdiven çıkma uzun zamandır bir egzersiz seçeneği olmuş. Yıllarca, futbol oyuncuları ve diğer sporcular stadyumlarındaki basamakları aşağı yukarı salladılar.

 2. "Rocky" adlı klasik filmdeki en ilham verici anlardan biri, boks sanatçısı olan Philadelphia Sanat Müzesi'nin basamaklarını yukarıdan ayıracak kadar enerji harcayan bir atış oldu. .

 3. Ama iyi bir merdiven çıkma antremanı için sadece evinizdeki basamaklara ya da elemanlara inmek yerine, aynı faydaları StairMaster'dan da alabilirsiniz.

 4. Bu fitness merkezi zımbası 1980'lerden bu yana yaşanıyor, ancak teknoloji istikrarlı bir şekilde gelişti. Kalp atış hızı monitörü ve kalori yakma hesap makinesi gibi özellikler yıllar içinde eklenmiştir.

Bu nedir?

 1. Basit bir ifadeyle StairMaster, bir koşu bandına benzer şekilde basamakları döndüren, kullanıcının belirlediği hız ve sürede yukarı tırmanmasına izin veren sabit bir fitness aletidir. Orta-dereceli bir kardiyo egzersizi sağlarken, aynı zamanda daha düşük vücut kaslarına da, özellikle de:

 2. Bir StairMaster kullanmanın bir düzine sağlık yararına ve neden bir sonraki antrenmanınız boyunca gemiye çıkmaya değer olabileceğine bakalım.

Kardiyo faydaları

 1. Bir StairMaster kullanmak baştan ayağa faydalar sağlar. Normalde koşucu veya yürüteç iseniz, merdiven çıkma egzersiz rejiminizde hızın değişmesi olabilir.

 2. Merdiven çıkma kalp ve ciğerleri güçlendirir - aerobik kondisyonun anahtarı. Daha güçlü akciğerler, daha fazla oksijen solumanıza izin verir ve daha sağlıklı bir kalp, oksijen bakımından zengin kanı tüm kaslarınıza ve organlarınıza daha verimli bir şekilde pompalayabilir.

 3. StairMaster, kilo vermek ya da mevcut kilonuzu yönetmek için etkili ve etkili bir araçtır. StairMaster'da yarım saatlik bir antrenman, vücut ağırlığınıza ve antrenman yoğunluğuna bağlı olarak 180 ila 260 kalori - veya daha fazla - her yerde yanabilir. [! 4919 => 1140 = 3!

 4. Çoğu StairMaster makinesi, mevcut ağırlığınıza bağlı olarak her bir antrenman ile yakılan kalori miktarını tahmin eden kalori yakıcı hesap makinelerine sahiptir.

Güç yararları

 1. Kardiyo avantajlarına ek olarak, StairMasters vücudunuzu güçlendirebilir ve tonlandırabilir; bu da kemikleriniz için de iyidir.

 2. Bir StairMaster kullanmak, tırmanırken ve ayaklarınızı pompalarken tüm zaman boyunca dengenizi korumanızı gerektirdiğinden, aynı zamanda çekirdek kaslarınıza bir egzersiz programı verir. Daha güçlü göbek kasları duruşu iyileştirir, bel ağrısını önler ve yaralanma riskini azaltır.

 3. Merdiven çıkma gibi ağırlık kaldırma egzersizleri osteoporoz riskinizi azaltmaya yardımcı olabilir ve zaten varsa, tedavi etmenizi sağlar. Kemikler canlı dokulardır ve merdiven çıkma kemik kitlesinin artmasına yardımcı olur. Bu yaşlandıkça özellikle önemlidir, çünkü doğal kemik kaybı yaşlandıkça artma eğilimindedir.

 4. Quadriceps femoris, uyluk önündeki dört kas grubudur. Bu kaslar yürümek, koşmak ve sadece oturma pozisyonunda durmak için gereklidir. Dörtlüler dizleri uzatır veya düzeltirler, böylece bir adımdan diğerine her itişinizde bu büyük, önemli kasları güçlendirirsiniz.

 5. Hamstrings, dörtlü ile birlikte çalışan, uyluğun arkasındaki üç kas. Dizin bükülmesine yardımcı olurlar, böylece yürümek, koşmak ve oturmak için de kritik öneme sahiptirler. Dizinizi her defasında başka bir adım atmak için eğtiğinizde, hamstrings işin çoğunu yapıyor.

 6. Bacaklarınızdaki diğer kaslar gibi, buzağılarınız koşarken, yürümenizi ve zıplamanızı sağlarken ayakta dururken dengeyi korumak için de gerekli. Buzağılarınız, her adımınızı attığınızda bir adım atmak için topallanır.

 7. Tırmanırken, ister StairMaster'da, ister ön merdiveninizde, ister tepede olsun, buzağılarınız, topuklarınızı adım adım kaldırmaya devam etmek için çok çalışmalıdır.

 8. Gluteus maximus kasları kalçada bulunur ve vücuttaki en güçlü kaslardan bazılarıdır. Başlıca işlevi kalçaları ve uylukları hareket ettirmektir, bu nedenle merdivenleri tırmanmak güçlü kuvvetlere dayanan bir görevdir.

Diğer faydalar

 1. Kardiyo ve güçlülük avantajlarının yanı sıra, StairMaster'ı kullanmak ruh sağlığı da dahil olmak üzere birkaç şey için iyidir.

 2. Dizin güçlendirilmesi eklemdeki stresi azaltır, osteoartritiniz varsa ağrıyı azaltır. Bir StairMaster kullanarak sert bir zeminde koşmanın çarpma, yüksek etkili sonuçları ile karşılaştırıldığında düşük etkili bir egzersiz olarak kabul edilir.

 3. Merdivenleri tırmanırken vücudunuz ruh halinizi artıran ve stres seviyenizi düşüren "kendini iyi hissetmenizi sağlayan" beyin kimyasalları olan endorfin salgılıyor. Bir StairMaster antrenmanının sonunda biraz yorgun hissedebilirsiniz, ancak koyduğunuz çalışma konusunda kendinizi iyi hissetmelisiniz.

 4. Koşu bandı gibi bir StairMaster da antrenmanlarınızı karıştırmak için çeşitli ayarlara sahip. Egzersiz yapmak istediğiniz dakika sayısını programlayabilirsiniz. Bu nedenle, yeni başlıyorsanız, makineyi 5 veya 10 dakika boyunca çalıştırabilir ve oradan çalışabilirsiniz.

 5. Bazı StairMaster ürünleri bile, Eyfel Kulesi gibi yapıları tırmanıyormuşsunuz gibi görünmesini sağlamak için ünlü simgeler gösteren dahili bilgisayar ekranlarıyla birlikte gelir.

 6. Merdivenlerden aşağıya bir dönüş gerektiren gerçek bir merdiven çıkmadan farklı olarak, StairMaster sizi sürekli yukarı çeker. Bu yararlıdır çünkü merdivenlerden aşağıya yürümek dizlerinizde çok daha zordur. "Fren" olarak kullandığınız doku ve sıvı her aşağı iniş adımında eklemlerde daha büyük bir etkiye neden olur.

Sonuçlar

 1. Bir StairMaster kullanmak, alt vücuttaki ana kas gruplarını güçlendirirken aynı zamanda harika bir kardiyo egzersizi sağladığından, bunu yapmak için gereken sürede gerçekten iki egzersiz yapıyorsunuz. Sonuç olarak, yeni egzersiz rutininizin sonuçlarını görmek ve hissetmek daha az zaman alır.

 2. Daha iyi bir kalp sağlığı için, Amerikan Kalp Derneği, haftada 150 dakika orta şiddette aerobik egzersiz yapılmasını tavsiye eder. Bu, StairMaster'da her hafta makul bir hızda beş 30 dakikalık oturum anlamına gelir. Bir ya da iki hafta içinde, bacaklarınızın daha güçlü ve tonda olduğunu hissetmeye başlamalısınız.

 3. Düzenli olarak egzersiz yapmadıysanız, ilk birkaç gün 5 veya 10 dakika deneyin ve nasıl hissettiğinizi görün. Sonra zamanınıza ekleyin ve egzersizleriniz kolaylaştıkça hızı artırın.

Kilo kaybı hakkında bir not

 1. Aşırı kiloluysanız, birkaç kilo kaybetmek kan basıncınızı, kolesterol seviyenizi ve kan glukoz seviyenizi düşürmenize ve eklemlerinizden bir miktar yük almanıza yardımcı olabilir. Ancak aerobik egzersiz ve kuvvet antrenmanı içeren bir egzersiz rutini, kilo kaybı ve genel zindelik için en iyisidir.

 2. Bir StairMaster bu iki hedefi de gerçekleştirir. Bununla birlikte, germe egzersizleri, üst vücut ağırlık antrenmanı ve spor ve egzersizlerin bir karışımı da zihinsel ve fiziksel olarak sizin için ilginç şeyler yapacaktır.

 3. Kalori alımınızı izlemek ve meyveler ve sebzeler, tam tahıllar ve yağsız proteinlerle dolu dengeli bir diyet yemek yerken, ilave şeker ve doymuş yağ tüketiminizi sınırlandırmak da önemlidir. kilo ve uzak tutmak.

Alt satırda

 1. Eğer hiç bir StairMaster kullanmadıysanız, yerel fitness merkezinizde veya ekipmanı güvenle kullanmanıza yardımcı olabilecek bir antrenörle çalışmak için zaman ayırın. Topluluğunuzdaki Egzersizi Amerikan Konseyi tarafından onaylanmış kişisel bir eğitmen bulabilirsiniz.

 2. Bir StairMaster kullanmak nispeten basit bir alıştırmadır, bu nedenle çok fazla eğitim veya denetime ihtiyacınız olmaz. Ve eğer birini güvenli ve tutarlı bir şekilde kullanabileceğinizi tespit ederseniz, geliştirilmiş kondisyondan duyduğunuz enerji artışından oldukça memnun olabilirsiniz.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407