Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


12 Limonun Kanıta Dayalı Yararları

12 Limonun Kanıta Dayalı Yararları

 1. Özellikle limon suyunun, onunla ilişkilendirilen birçok sağlık yararı var. Dahası, serinletici bir içecek olarak limonata sakin ve serin kalmanıza yardımcı olur.

Limon Nedir?

 1. Limon, antioksidan ve kansere karşı mücadele özellikleri olan kompozitler olan flavonoidler içeren bir meyvedir. Şeker hastalığının, kabızlığın ve cilt sağlığının iyileştirilmesinin önlenmesine yardımcı olur.

 2. Turunçgillerin meyve suyunu ve suyunu karıştırarak limonata yapmak için insanlar kullanıyor. Birçok insan, lekeleri çıkarması nedeniyle yıkama maddesi olarak da kullanır. Güçlü kokusu sivrisinekleri de püskürtebilir, zeytinyağlı limon suyu içmek safra taşlarından kurtulmaya yardımcı olmak için bir çaredir. Tıbbi gücü ile iyi bilinir ve birçok farklı şekilde kullanılır. Romatizmal Hastalıklar Annals tarafından yapılan bir çalışmada bildirilen sonuçlara göre, limon suyu, inflamatuar poliartrit ve artrit karşı da bir miktar koruma sağlayabilir. Ancak, bu sonuçların etkinliğini doğrulamak için daha fazla araştırmaya ihtiyaç vardır.

Limonun Besin Değerleri

 1. USDA Ulusal Besin Veri Tabanı, limon iyi miktarda C vitamini ve az miktarda B vitamini (niasin, folat, tiamin, riboflavin) gibi birçok vitamin ve mineral içerir. Potasyum, çinko ve magnezyum-orta (e_write_tag ([![![!728,90

 1. Limonun çeşitli sağlık yararları aşağıda ayrıntılı olarak açıklanmıştır:

Kalp Sağlığını Geliştirir

 1. Limon suyu içmek, kalp sorunları olan insanlar için yararlıdır çünkü potasyum içerir. Hem zihin hem de vücuda sakinleştirici bir his sağladığı için yüksek tansiyon, baş dönmesi ve mide bulantısını kontrol eder. Beslenme ve Metabolizma Dergisi'nde yayınlanan bir çalışmaya göre, günlük limon alımı ve yürüme (ortalama vücut hareketi) yüksek tansiyonu azaltmada etkili oldu. Başka bir çalışma, çeşitli koroner kalp hastalıklarının önlenmesinde C vitamini açısından zengin gıdaların önemini vurgulamaktadır.

Kilo Verme

 1. Eğer bir kişi ılık su ve bal ile karıştırılmış limon suyu içerse, insanlarda vücut ağırlığını azaltmaya yardımcı olabilir. Yapılan bir araştırma çalışması, farelerde bulunan polifenollerin vücut ağırlığı artışını ve vücut yağ birikimini baskıladığını doğruladı. Bu durum insanlarda kilo kaybına neden olan limon suyu içecekleri için olumlu sonuçlara yol açabilir.

Böbrek Taşlarını Önler

 1. Eval (ez_write_tag ([![!580,400

Hazımsızlık Davranışı

 1. Limon suyu, hazımsızlık ve kabızlıkla ilgili sorunların giderilmesine yardımcı olabilir. Bu narenciye meyve suyunun birkaç damlaını yemeğinize ekleyin (narenciye genellikle sütle iyi gitmediğinden emin olun) ve sindirime yardımcı olur. Kan temizleyici ve temizlik maddesi olarak işlev görür. Tarif limon suyu, soğuk su, soda, tuzlar (ortak tuz veya kaya tuzu) ve tatlılık için şeker / baldır. Ekstra lezzet için nane yaprağı veya ezilmiş rezene tohumu da ekleyebilirsiniz. Ne zaman yoğun bir öğle veya akşam yemeği yerseniz bunu iç.

Ateşi Düşürür

 1. Limon suyu, nezle, grip veya ateşi olan bir kişinin tedavisine yardımcı olabilir. Terlemeyi artırarak ateşi kırmaya yardımcı olur.

Diş Bakımı

 1. Helsinki Üniversitesi'nden Dr. Pirkko Pussinen başkanlığındaki bir çalışma, düşük C vitamini konsantrasyonlarının periodontite (diş eti enfeksiyonu) neden olabileceğini bildirmiştir.

 2. Taze limon suyu bir diş ağrısı bölgesine uygulanırsa, ağrıyı hafifletmeye yardımcı olabilir. Meyve suyuna diş etine masaj yapmak, diş eti kanamasını durdurabilir, ayrıca çeşitli diş eti hastalıklarından ve diğer koşullardan gelebilecek kötü kokuları da ortadan kaldırabilir. Herhangi bir ciddi diş sorunu için, tedavi için bir doktora danışmak en iyisidir.

 3. Ayrıca, dişlerinizi temizlemede kullanılabilir. Malzemelerden biri olarak limon içeren bir diş macunu için gözünüzü açık tutun veya normal diş macununuza bir damla meyve suyu ekleyin. Bazı insanlar suyunu çıkardıktan sonra dişlerini dış katmanla (iç taraf dişlerinize dokunuyor) ovalarlar. Ancak dikkatli olun, çok asitli olabilir, bu nedenle ağzınız yanmaya başlarsa, diş etlerinizi ve ağzınızı hızlı bir şekilde suyla çalkalayın.

Saç Bakımı

 1. Limon suyu, geniş çapta hasarlı saçların tedavisinde faydalı olduğunu kanıtladı. Kafa derisine uygulandığında, meyve suyu kepek, saç dökülmesi ve saç ve saç derisi ile ilgili diğer sorunları durdurabilir. Bu suyu doğrudan saça uygularsanız, saçınıza da doğal bir parlaklık verebilir.

Cilt Bakımı

 1. Doğal bir antiseptik ilaç olan limon suyu, ciltle ilgili sorunları da tedavi edebilir. Meyve suyu, güneş yanıklarının ağrılarını azaltmak için uygulanabilir ve arı sokması ağrılarını da hafifletmeye yardımcı olur. Ayrıca sivilce ve egzamaya iyi gelir. Yaşlanma karşıtı bir çözüm olarak işlev görür ve kırışıklıkları ve siyah noktaları giderebilir. Meyve suyunu suyla ve balla karıştırmak, cilde sağlıklı bir parlaklık getirir ve kozmetik pazarını iyice araştırırsanız, bu suyunu içeren bazı sabunlar bulacaksınız, ancak bunların bulunması çok kolay değildir!

Yanıkları Giderir

 1. Eski yanıkların bulunduğu bölgede limon suyunun kullanılması izlerin solmasına yardımcı olabilir ve bir soğutma maddesi olduğu için tahriş edici bir yanık varken cildinizdeki yanma hissini azaltır.

Küçük Kanama Durur

 1. Antiseptik ve pıhtılaştırıcı özelliklere sahip, bu yüzden küçük kanamayı durdurabilir. Küçük bir pamuk topuna limon suyu uygulayabilir ve burun kanamasını durdurmak için burnunuzun içine yerleştirebilirsiniz.

Solunum Bozukluklarını yatıştırır

 1. Limon suyu, astım krizinden muzdarip olan bir kişiyi rahatlatma yeteneği gibi solunum problemlerini ve solunum problemlerini hafifletmeye yardımcı olur. Zengin bir C vitamini kaynağı olarak, daha uzun süreli solunum bozuklukları ile de başa çıkmada yardımcı olur.

Ayak Gevşeme

 1. ;

Mısır'ı Düşürür

 1. Limon suyu, cildinizdeki topakların çözülmesine yardımcı olabilir, böylece ayak tabanları ve ellerinizin avuç içi gibi, cildin sertleştiği bölgelere uygulanabilir. Suyla içilmesi, hastaların aynı nedenlerle safra kesesini azaltmalarına yardımcı olabilir.

Boğaz Enfeksiyonları

 1. Limon, iyi bilinen antibakteriyel özellikleri nedeniyle boğaz enfeksiyonları ile ilgili problemlerle mücadele eden mükemmel bir meyvedir.

Diğer Faydalar

 1. Limon ayrıca zihinsel stres ve depresyonu azaltmak için de kullanılır. Lemon, onu kullanan herkes için doğanın nimet olduğunu kanıtladı. Sağlıkla ilgili sorunlara birçok değerli çözüm sunar, çünkü kendi antiseptik ve doğal ilaçlarını içerir. İyi bir uygulama, maksimum sağlık yararı elde etmek için günde bu küçük ama güçlü narenciye meyvesinin çeyreğinden yarısına kadar bir yerde yemektir!

 2. Meenakshi Nagdeve, Kurucu Ortak, Organik Gerçekler, sağlık ve zindelik tutkunudur ve yönetiminden sorumludur. Cornell Üniversitesi, ABD'de Beslenme ve Sağlıklı Yaşam Cornell Sertifika Programını tamamladı. IIM Bangalore'dan İşletme Yüksek Lisans Diplomasına ve IIT Bombay'dan Metalurji Mühendisliği ve Malzeme Bilimi Lisans derecesine sahiptir. Bundan önce birkaç yıl BT ve Finans hizmetlerinde çalıştı. Naturopatinin ateşli bir takipçisi, o gıdalarla şifa olduğuna inanıyor. Boş zamanlarında seyahat etmeyi ve farklı çay türlerini tatmayı seviyor.

Sonraki Oku:

 1. Akne izleri dolgunun toprağı, aloe vera, domates dilimleri, salatalık suyu, sandal ağacı ezmesi, çay ağacı yağı ve benzeri doğal ürünler kullanılarak güvenli bir şekilde elimine edilebilir.

 2. Papaya, sindirimi artırmada, diş ağrısında rahatlama sağlamasında, bağışıklık sistemini ve kalp sağlığını iyileştirmede yardımcı olur. Antienflamatuar özellikleri bakımından zengindir, kanseri önlemeye yardımcı olur

 3. Üzüm, lif kalsiyum bakımından zengindir. Kalorileri yüksek olduğu için bir günde 1/4 bardak kuru üzüm yemelisin. Üzüm kurutularak elde edilirler.

 4. Avokado'nun faydaları arasında kalp sağlığını artırma, sindirimi artırma, kanseri önleme, kilo yönetimi vardır. Zengin bir potasyum kaynağıdır, iyi yağlar, lif.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407