Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


11 Mısırın Etkileyici Faydaları

11 Mısırın Etkileyici Faydaları

 1. Meenakshi Nagdeve tarafından en son güncelleme - 12 Temmuz 2019 Zemira Barnes (MS) tarafından tıbbi olarak incelendi

 2. Eval (ez_write_tag ([![!336,280

Mısır nedir?

 1. Mısır veya mısır, Meksika’nın güneyindeki bir tahıl bitkisidir. Mısırın çekirdekleri veya çekirdeği besin maddelerinin çoğunu tutar ve en çok tüketilen kısımlardır. Nerede büyüdüğü ve hangi tür ya da çeşitlilik olduğuna bağlı olarak birçok renkte gelirler. Tatlı mısır denilen başka bir genetik çeşit, besleyici maddede daha fazla şeker ve daha az nişastaya sahiptir.

Beslenme Değerleri

 1. USDA Ulusal Besin Veritabanına göre, mısır sadece sağlıklı, günlük metabolizma için gerekli kaloriyi sağlamakla kalmaz, aynı zamanda zengin bir A, B, E ve birçok mineral kaynağıdır. Yüksek diyet lifi içeriği, kabızlık gibi sindirim rahatsızlıklarının önlenmesinde önemli bir rol oynamasını sağlar. İçinde bulunan antioksidanlar ayrıca anti kanserojen ajanlar olarak da rol oynar ve Alzheimer hastalığını önler.

Mısırın Sağlığa Faydaları

 1. Mısır, içindeki kaliteli besinlerin varlığı nedeniyle birçok sağlık yararı sağlar. Herhangi bir yemeğe lezzetli bir katkı olmasının yanı sıra, fitokimyasallardaki zenginliği, bir dizi kronik hastalığa karşı koruma sağlar. İyi araştırılmış ve yaygın sağlık yararları aşağıda listelenmiştir.

Hemoroitleri önler

 1. Bir bardak mısırın lif içeriği günlük önerilen miktarın% 18.4'ü kadardır. Bu, kabızlık ve hemoroitler gibi sindirim sorunlarını hafifletmenin yanı sıra mısırın tam tahıllı olması nedeniyle kolon kanseri riskini azaltmada yardımcı olur.

Büyümeyi Teşvik

 1. Mısır B vitamini bileşenleri, özellikle tiamin ve niasin bakımından zengin. Thiamin, sinir sağlığını ve bilişsel işlevi korumak için çok önemlidir. Niasin eksikliği pellagrama yol açar; yetersiz beslenen bireylerde yaygın olarak görülen ishal, demans ve dermatit ile karakterize bir hastalık. Aynı zamanda vücutta karbonhidrat, protein ve lipid metabolizması için gerekli bir vitamin olan iyi bir pantotenik asit kaynağıdır.

 2. Gebe kadınlarda folik asit eksikliği, zayıf bebeklerin doğumuna neden olabilir ve yenidoğanlarda nöral tüp defekti ile sonuçlanabilir. Günlük folat gereksiniminin önemli bir yüzdesini sağlar, böylece bu durumu önler. Çekirdekler ayrıca vücudun hastalık ve hastalıklardan büyümesi ve korunması için gerekli olan doğal bir antioksidan olan E vitamini bakımından da zengindir.

Kilo alımı

 1. Eval (ez_write_tag ([![!580,400

Temel Mineraller Sunar

 1. Mısır, Kanada’da Nova Scotia Tarım Koleji’nden Dr. Phil Warman’ın yaptığı bir araştırmaya göre; Fosfor, magnezyum, manganez, çinko, demir ve bakır ile birlikte tüm mısır çeşitlerinde bulunan temel besinlerdendir. Ayrıca, normal diyetlerin çoğunda bulunması zor olan selenyum gibi iz mineraller içerir. Fosfor normal büyümeyi, kemik sağlığını ve optimal böbrek fonksiyonlarını düzenlemek için esastır. Magnezyum normal bir kalp atış hızını korumak ve kemik mineral yoğunluğunu artırmak için gereklidir.

Kalbinizi Korur

 1. Araştırmaya göre, mısır yağının kolesterol seviyelerinde anti-aterojenik bir etkiye sahip olduğu ve böylece çeşitli kardiyovasküler hastalıkların riskini azalttığı gösterilmiştir. Özellikle mısır yağı, kalp sağlığını iyileştirmenin en iyi yoludur ve bu, mısırın optimal bir yağ asidi kombinasyonuna yakın olmasından kaynaklanmaktadır. Bu, omega-3 yağ asitlerinin zarar veren LDL veya kötü kolesterolü soyup bağlanma yerlerinde değiştirmelerini sağlar. Bu, arterlerin tıkanma olasılığını azaltır, kan basıncını düşürür ve kalp krizi ve felç riskini en aza indirir.

Kansızlığı Önler

 1. Eval (ez_write_tag ([![!300,250

 1. ABD, Massachusetts Üniversitesi'nden Dr. Robert Nicolosi tarafından yapılan bir araştırmaya göre, mısır kabuğu yağı tüketimi vücuttaki kolesterol emilimini azaltarak plazma LDL'sini veya kötü kolesterolü düşürüyor. Daha önce belirtildiği gibi, LDL kolesterolündeki bu azalma, HDL'de veya iyi kolesterolde azalma anlamına gelmez, bu da vücut üzerinde yararlı etkileri olabilir. Bunlar kalp hastalıklarının azalmasını, aterosklerozun önlenmesini ve genel olarak serbest radikallerin atılmasını içerir.

Göz Cilt Bakımı

 1. Sarı mısır vücutta A vitamini oluşturan ve iyi görme ve cilt bakımı için gerekli olan zengin bir beta-karoten kaynağıdır. Science dergisinde yayınlanan bir araştırmaya göre, beta-karoten, A vitamininin harika bir kaynağıdır, çünkü gerekli miktara göre vücuda dönüştürülür. Çok fazla tüketilirse, A vitamini toksik olabilir, bu nedenle beta-karoten dönüşümü yoluyla türetmek idealdir. Aynı zamanda cilt ve mukoza zarlarının sağlığına ve ayrıca bağışıklık sistemini güçlendirmeye yarar.

 2. Vücuttaki A vitaminine dönüşmeyen beta-karoten miktarı, tüm karotenoidler gibi çok güçlü bir antioksidan görevi görür ve kanser ve kalp hastalığı gibi hastalıklarla mücadele edebilir. Bununla birlikte, sigara içenlerin beta-karoten alımına dikkat etmesi gerekir, çünkü yüksek beta-karoten seviyesine sahip sigara içicilerin akciğer kanserine yakalanma olasılığı daha yüksekken, beta-karoten içerikli sigara içmeyenlerin akciğer kanserine yakalanma olasılığı daha düşüktür.

Diyabeti Kontrol Ediyor

 1. Son yıllarda, dünya bir diyabet salgınından muzdarip görünüyordu. Bunun kesin mekanizması kesin olarak belirlenemese de, genellikle beslenme ile ilgilidir. Çalışmalar, tam tahıl tüketiminin tip 2 diyabet gelişiminde riskin azalması ile ilişkili olduğunu göstermiştir. Medicinal Food Journal'a göre, çekirdeklerinin tüketimi insüline bağımlı olmayan diabetes mellitusun (NIDDM) yönetimine yardımcı olur ve tam mısırda fenolik fitokimyasalların varlığından dolayı hipertansiyona karşı etkilidir. Fitokimyasallar vücutta insülin emilimini ve salımını düzenleyebilir, bu da diyabet hastaları için sivri ve düşme ihtimalini azaltabilir ve sağlıklı bir yaşam tarzı sürdürmelerine yardımcı olabilir.

Kozmetik Faydaları

 1. Mısır nişastası birçok kozmetik ürünün üretiminde kullanılır ve ayrıca cilt döküntülerini ve tahrişini yatıştırmak için topikal olarak da uygulanabilir. Ürünleri, birçok kozmetik preparatın ana bileşenleri olan kanserojen petrol ürünlerinin yerine kullanılabilir. Geleneksel cilt kremlerinin birçoğu, gözenekleri tıkayan ve cilt koşullarını daha da kötüleştiren baz malzeme olarak petrol jölesi içerir. Ayrıca, cilt temizliği ve kırışıklık azaltıcı kremde mısır yağının kozmetik kullanımı, Tennessee Üniversitesi Tıp Fakültesi ABD Cerrahi Cerrahisi, Cerrahi Anabilim Dalı Dr. Donald E. Barker tarafından patent altına alınmıştır.

Nasıl Seçilir ve Saklanır?

 1. İki mısır türü tatlı mısır ve tarla mısırını içerir. Tatlı mısır daha yaygın olarak tüketilir ve tarla mısır genellikle topraklanır ve un üretiminde kullanılır.

 2. Tüm dünya pazarlarında kolayca kullanılabilir. Taze mısır tüketmek her zaman iyidir; Bununla birlikte, dondurulmuş mısır da kullanılabilir. Taze mısır alırken, kabuğun kurumamasına dikkat edin. Ayrıca, tadı güzelleştirmek için birkaç gün içinde taze mısır tüketin. Bunları saklamak için, kabukları saklayabilir ve daha uzun raf ömrü için buzdolabında hava geçirmez kaplarda saklayabilirsiniz.

Sunulan Hızlı Fikirler

 1. Mısır yüksek miktarda yağ asidi içeriyor, bu nedenle kalp hastalığı riski yüksek olan insanlar için aşırı mısır ya da mısır yağı bu koşulları ve riskleri tehlikeli şekilde şiddetlendirebilir. Ayrıca, mısır sıklıkla tatlandırıcı olarak kullanılmak üzere mısırdan ekstrakte edilen yüksek fruktozlu mısır şurubuna dönüştürülür. Sofra şekeri daha kötü ve obezite nedeni, kan şekeri seviyelerinizi olumsuz yönde etkiliyor.

 2. Mısır, birçok temel besin ve liften oluşan zengin bir kaynaktır. Mısır açısından zengin bir yemek birçok hastalığa ve rahatsızlığa karşı korunmada uzun bir yol kat edebilir. O yüzden bombalamaya başla!

 3. Meenakshi Nagdeve, Kurucu Ortak, Organik Gerçekler, sağlık ve zindelik tutkunudur ve yönetiminden sorumludur. Cornell Üniversitesi, ABD'de Beslenme ve Sağlıklı Yaşam Cornell Sertifika Programını tamamladı. IIM Bangalore'dan İşletme Yüksek Lisans Diplomasına ve IIT Bombay'dan Metalurji Mühendisliği ve Malzeme Bilimi Lisans derecesine sahiptir. Bundan önce birkaç yıl BT ve Finans hizmetlerinde çalıştı. Naturopatinin ateşli bir takipçisi, o gıdalarla şifa olduğuna inanıyor. Boş zamanlarında seyahat etmeyi ve farklı çay türlerini tatmayı seviyor.

Daha Sonra Oku:

 1. Balı kilo kaybı için kullanmanın ve sağlıklı kalmanın 6 basit yolunu öğrenin. Bal iyi bir protein, su, enerji, lif, şeker ve çeşitli vitamin ve mineral kaynağıdır.

 2. Karabiberin sağlığa faydaları, sindirim kilo kaybına yardımcı olma yeteneğini de içeriyor. Çorbalar, karabiberle yapılan geleneksel tonikler soğuk öksürük tedavisine yardımcı olur.

 3. Papaya, sindirimi artırmada, diş ağrısında rahatlama sağlamasında, bağışıklık ve kalp sağlığını iyileştirmede yardımcı oluyor. Antienflamatuar özellikleri bakımından zengindir, kanseri önlemeye yardımcı olur

 4. Neem yaprağı kepekle savaşmaya, tahrişi yatıştırmaya, cildi korumaya, bağışıklığı artırmaya, iltihaplanmayı azaltmaya, yara iyileşmesini hızlandırmaya, mide sorunlarını hafifletmeye, yaşlanmayı yavaşlatmaya yardımcı olur.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407