Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


10 Makarna Fanatiği İçin Mutlaka Dene Erişte Alternatifleri

Adım 5

 1. Tüm makarnalar eşit yaratılmaz.

 2. Çocukken büyük olasılıkla zevk aldığınız öğütülmüş ortalama makarnanın tipik olarak irmik (buğday) ve durum unu (buğday) ile iyice eklenmiş vitamin ve minerallerden oluşması ölçmek, ölçü,,, tedbir, önlem. Bu OG makarnanın tipik bir porsiyonu yaklaşık 200 kalori, bir gram yağ, 40 gram karbonhidrat, iki gram lif ve yedi gram protein içerir.

 3. Bugünlerde süpermarket rafları kalori içermeyen veya yüksek lifli malzemelere kadar her türlü makarna çeşidine (sebze, pilav, kinoa, fasulye vb.) Sahiptir. yüksek proteinli veya glütensiz. Paranın karşılığını ve zevkini için beslenme patlama gelince en iyisini bulmak için dağınıklığı sıraladı.

 4. İşte piyasada mevcut olan en sevdiğimiz dokuz makarnadaki düşüklük.

Makarna Bölümleri için Pro İpucu

 1. Makarna paketindeki beslenme gerçekleri panelini daha önce okuduysanız, bir kısmın ne kadar zor olabileceğini anlamak. Tipik porsiyonlar gram olarak listelenmiştir ve bu kuru makarna için; bunun pişmiş kısımlara pişirilmiş makarnaya dönüştürülmesi kafa karıştırıcı olabilir. İki onsluk tipik bir porsiyon büyüklüğü şekle bağlı olarak üçte iki ila yaklaşık bir fincan pişmiş makarna arasında değişebilir. Örneğin, iki ons kuru tortellini, bir bardağa kadar pişen yarım bardağa eşittir. Bu arada, iki onsluk bir kuru ziti porsiyonu, bir bardağın üçte ikisi kadardır, ancak bir buçuk bardak pişirilir.

1. Sıfır Kalori, Sıfır Karbonhidrat: Shirataki Erişte

 1. Kalori yok, soya yok, net karbonhidrat yok ve yağ yok: Shirataki erişte gerçek olamayacak kadar iyi geliyor. Damağınıza bağlı olarak durum böyle olabilir. RD. Shirataki eriştelerini NoOodle, Miracle Noodle ve Ev Markaları Tofu Shirataki ve Smart Noodle markaları altında bulabilirsiniz. Adil uyarı - kalorilerde süper düşük ve diğer her şeyde, ancak muhtemelen herkes için değil. Paketlenmiş ilk açıldığında erişte hafif bir balık kokusuna sahiptir. İyice durulandıktan, kaynatıldıktan ve tavada ısıtıldığı gibi ısıtıldıktan sonra, doku normal makarna ile karıştırılamaz. Ancak, düşük kalorili, düşük karbonhidrat hedefinizse, bunlar denenmeye değer.

2.. Glutensiz, Yüksek Lif: Toleranslı Organik Fasulye Ezmesi

 1. Bakliyat veya baklagiller, doğal olarak yüksek lifleri ve dolgu proteini içeriği sayesinde, iyi bir zamana sahipler. Toleranslı, GDO olmayan siyah fasulye ve kırmızı mercimek aldı ve baklagil bazlı üç makarna hazırladı: penne, rotini ve mini-fettuccini. Kahverengi pirinçten yapılmayan glutensiz makarna alternatifleridir. Bunların dokusu normal makarnalardan biraz daha çiğnenmiş olsa da, lezzetli, "toprak" bir tada sahiptir. İki onsluk bir porsiyon yaklaşık 212 kalori, 10 gram lif ve 15 gram protein sağlar.

3. Glutensiz, Yüksek Protein: Asya Fasulyesi ve Soya Makarnasını Keşfedin

 1. Başka bir organik fasulye bazlı makarna, Explore Asian, adzuki fasulyesi spagetti, soya fasulyesi spagetti, edamame ve maş fasulyesi fettuccini, edamame spagetti ve siyah fasulye spagetti gibi çeşitli seçenekler yarattı. Makarnada kullanılan fasülye çeşidine göre biraz değişmekle birlikte, lif ve protein içeriği tabloların dışında kalmaktadır. İki onsluk bir porsiyon 180 ila 207 kaloriye, 10 ila 15 gram lif ve 20 ila 25 gram proteine ​​sahiptir. Toleranslı makarnalar gibi, makarnaların da aynı tadı veya dokusuna sahip değiller ama yine de lezzetli.

4. Yüksek Lif, Eklenen Vitaminler ve Mineraller: Ronzoni Smart Taste

 1. İşte hala makarna gibi tadı veren lifle toplanmış başka bir makarna seçeneği. "Bu seçenek hem çocuklar için mükemmel hem de normal makarna gibi tattığı için ancak 2,5 katı lif miktarına sahip olduğu için mükemmel. Smart Taste, D vitamini ve kalsiyum gibi önemli bir besin kaynağıdır." RD. Amerikalıların çoğu, yeterli miktarda lif elde edildiğinde yetersiz kalıyor ve çoğu D vitamini konusunda da yetersiz. İki onsluk bir porsiyonda 180 kalori, beş gram lif ve altı gram protein bulunur.

5. Yüksek Lif: Barilla Beyaz Elyaf

 1. Fiber, tam hissetme konusunda bir oyun değiştirici. F'nin kurucusu ve kurucusu Tanya Zuckerbrot "Barilla White Fiber normal makarnaya kıyasla üç kat daha fazla lif sunuyor, ancak normal makarna gibi görünüyor ve tadı çocuk ve aile dostu bir seçenek haline geliyor" diyor. Faktör Beslenme, Manhattan'da özel bir beslenme danışmanlığı uygulaması. "İki onsluk bir fincan porsiyonunda 180 kalori, kalın bir altı gram lif (Günlük Değerin yüzde 24'ü) ve altı gram protein bulunur. Kaloriler hala hızla ekleyebildiğinden, bu makarnayı bol miktarda garnitür olarak deneyin taze sebzeler ve ızgara tavuk veya balık ", Zuckerbrot'u önerir.

6. Düşük Kalorili, Yüksek Protein: Ronzoni 150

 1. Ronzoni 150 hattı hepsini yapıyor. Kalorilerde yüzde 25 daha düşüktür ve iki onsluk bir porsiyonda 13 gram protein ve yedi gram lif bulunur. En iyi kısmı, hala makarna gibi tadı ve beklediğiniz harika bir dokuya sahip olmasıdır. Tek dezavantajı (bir tane eklemek zorunda kalırsak) sadece üç şekilde gelmesidir: ince spagetti, penne ve rotini. Kalorileri makarna yemeklerinde kontrol altında tutmak için, yemeği sebzeler ve yağsız proteinlerle doldurun ve krema içeren soslar yerine domates bazlı bir sos kullanın.

7. Glütensiz, Organik: Neşeli Kahverengi Pirinç Makarna

 1. Jovial, glütenden kaçınanlar için harika bir makarna seçeneği yaratıyor. Glütensiz serileri organik sertifikalıdır ve sadece iki bileşenden oluşur - tagliatelle organik, mera yetiştiriciliğinde yumurta içermesine rağmen organik kahverengi pirinç ve su. Piyasada mevcut olan bazı glutensiz makarna seçeneklerinin dokusu biraz "kapalı" olabilir (lapa gibi). Jovial dokusunu iyi tutar ve Amerika'nın Test Kitchen ve Food Wine Magazine tarafından en iyi şekilde oy kullandı. [! 31082 => 1130 = 10!] 8. Yüksek Protein: Barilla ProteinPLUS

 1. Barilla, "sağlıklı makarna" oyununda en üst sırada yer alıyor. Şirket, tüketicilerin ihtiyaçlarını karşılamak için çabuk pişiren, ProteinPLUS, Beyaz Elyaf, Tam Tahıl, Sebze ve Glutensiz çeşitler sunmaktadır. ProteinPLUS serisi, protein içeriğini arttırmak için baklagiller, keten tohumu, arpa, heceleme ve yumurta akı içerir. Keten tohumu da makarnaya omega-3 ekler. RD, "Barilla ailesi tekrar ProteinPLUS makarnasıyla listemize giriyor," diyor Tanya Zuckerbrot. Zuckerbrot, "İki onsluk bir porsiyon 190 kaloriye, dört gram lif ve 10 gram dolum proteinine sahip ve yine de harika bir tadı var. Tam bir yemek için taze sebzeler ekleyin" diyor Zuckerbrot. [! 31082 => 1130 = 11!] 9. Yüksek Lif: Hodgson Değirmeni Kepekli Makarna

 1. Hodgson Değirmeni, pazardaki en iyi kepekli makarnalardan biridir, çünkü yaptıkları budur - kepekli tahıllar. Tipik makarnalarda bulunan un yerine yüzde 100 tam buğday unu ile yapıldığı için lif ve protein bakımından doğal olarak daha yüksektir. En iyilerinden biri çünkü makarna tadında ve doku testinde başarılı. Bazı tam tahıllı makarnalar pişirildiğinde daha sert bir yapıya sahiptir, ancak Hodgson Değirmeni normal makarnaya çok yakın.

10. Gluten Free: Üç Köprü Ravioli (Editörün Mansiyon Ödülü)

 1. Normal lezzetden biraz daha tatlı olmasına rağmen, Three Bridges'in mısır ve pirinç makarnasının test cihazları, mantı için doğru ağız dolgusuna sahip çiğneme dokusunu beğendi. Mısırın eklenmesi, mantıların yalnızca pirinç makarnasının yapamayacağı pişirme sıcaklıklarına dayanmasını sağlar - bir kase sakızlı makarna yiyen herkes için harika bir haber. Porsiyon başına 220 kaloride, Beş Peynirli Ravioli, önceden kalorilerle ve yağla doldurulmuş diğer hazır doldurulmuş makarnaları gösterir.

Ne düşünüyorsun?

 1. En sevdiğiniz marka ve makarna çeşidi nedir? Neden? Makarna için alışveriş yaparken sizin için en önemli olan nedir? Kalori ve / veya karbonhidrat kesmek? Artan protein? Düşüncelerinizi bizimle aşağıdaki yorumlarda paylaşın.Donate - BNB: bnb16ghhqcjctncdczjpawnl36jduaddx5l4eysm5c