Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


10 Kimchi’nin Şaşırtıcı Faydaları

10 Kimchi’nin Şaşırtıcı Faydaları

 1. Meenakshi Nagdeve tarafından en son güncelleme - 23 Temmuz 2019

 2. Kalp sağlığı ve sağlıklı bir sindirim sistemi. İçerisindeki antioksidanların zenginliği, kanser, diyabet, obezite, atopik dermatit ve mide ülseri gibi tıbbi durumlarda iyileştirici etkiler yapar. Bu flavonoid ve probiyotik yönünden zengin yiyecekler yaşlanmayı geciktirir, kolesterol seviyelerini düzenler ve bağışıklık sistemini güçlendirir. [! 31198 => 1130 = 2!] Kimchi'nin Besin Değeri

 1. Kimchi düşük kalorili, yüksek lifli ve besin dolu bir garnitür. A vitamini, B1 vitamini, B2 vitamini ve C vitamini gibi çeşitli vitaminlerin deposudur. Ayrıca demir, kalsiyum ve selenyum gibi esansiyel amino asitler ve mineraller açısından da zengindir. Etkileyici bir güçlü antioksidan ürün yelpazesine sahiptir ve laktobasil bakteri formunda da probiyotiklerin ek bir faydasını sağlar. Kapsaisin, klorofil, karotenoidler, flavonoidler ve izotiyosiyanatlar dahil çok sayıda faydalı bileşen içerir ve az miktarda yağ ve şekere sahiptir.

Kimchi'nin Sağlık Faydaları

 1. Dünya çapında hayranlıkla izlenen kimchi'nin nefis tadı, birkaç araştırma parçasının desteklediği bir dizi nitel kanıtla ilişkilendirilen süper sağlık yararları bonusu ile birlikte geliyor. Başlıca sağlık yararları aşağıda tartışılmıştır.

Sindirimi Destekler

 1. Gıda ve Tarım Bilimleri Dergisi, kimchi'nin hazmı teşvik etmek için mükemmel bir besin olduğunu belirten bir çalışma yayınladı. Hazırlanmasına katılan fermantasyon sürecine atfedilen bir probiyotik kaynağıdır. Fermantasyon işlemi sadece tadı arttırmakla kalmaz, aynı zamanda sağlıklı bir bakteri oluşturur, vücudun sağlıklı bir bağırsak florasını sürdürmesi için gerekli olan Lactobacillus.

 2. Detoksifikasyon nitelikleri için zaten iyi bilinen lahanadan üretilmiştir ve vücudun atıklardan ve toksinlerden kurtulmasına yardımcı olur. Bağırsakları temizlemeye yardımcı olur ve vücuttaki besin maddelerinin daha iyi asimilasyonunu teşvik eder. Kimchi'de bulunan lif içeriği de barsak hareketlerini stabilize etmeye yardımcı olur ve kabızlığı önler.

Kolesterolü Düzenleyen

 1. Kore, Pusan ​​Ulusal Üniversitesi, Gıda Bilimi ve Beslenme Bölümü'ndeki araştırmacılar tarafından gerçekleştirilen randomize bir çalışmada, kimchi'nin toplam kolesterol ve LDL (kötü) kolesterolün düşürülmesinde yardımcı olduğu bulundu vücuttaki kan şekeri konsantrasyonuyla birlikte. [! 31198 => 1140 = 5!] Normal kimchi tüketiminin kolesterol düzeyleri üzerinde yararlı bir etkisi var. Hazırlamak için kullanılan sarımsak selenyum ve allisin bakımından zengindir. Allisin, kolesterol seviyesinin düşürülmesine yardımcı olan ve böylece felç ve kalp krizi gibi kalp rahatsızlıklarının gelişme riskini azaltan önemli bir bileşendir. Selenyum ayrıca, plak birikimini önleyerek ve ateroskleroz tehdidini azaltarak arter duvarları üzerinde koruyucu bir etkiye sahiptir.

Antioksidan Özellikler

 1. 2008 yılında yapılan bir çalışma, kırmızı biber tohumlarını kullanarak yapılan kimchi çeşitlerinin güçlü antioksidanlar açısından zengin olduğunu buldu. Bu antioksidanlar, içinde bulunan fenoller ve flavonoidler ile birlikte oksidatif hasara karşı koruyucu bir etkiye sahiptir ve vücudu oksijensiz radikallerin zararlı etkilerinden korur.

Atopik Dermatit

 1. Eval (ez_write_tag ([![!580,400], 'organicfacts_net-medrectangle-4', 'ezslot_1', 131, '0'])); kimchi’deki laktobasil bakterilerinin varlığı çok yetenekli çeşni. Artan immünoglobulin E düzeyleri ve ödem ve kanama gibi cilt lezyonları ile karakterize olan atopik dermatit gibi çeşitli cilt hastalıkları üzerindeki terapötik etkilerini genişletir. Fareler üzerinde yapılan 2018 Kore çalışmasına göre, kimchi atopik dermatiti hafifletmeye yardımcı olabilir. Journal of Applied Microbiology dergisinde yayınlanan bir başka hayvan çalışmasında, fermente kimchi'de bulunan sağlıklı bakterilerin, akar kaynaklı dermatit üzerinde baskılayıcı etkiler gösterdiğini ve enflamasyonun azaltılmasında yardımcı olduğunu göstermiştir. Bununla birlikte, atopik dermatitli insanların yararlarını belirlemek için daha fazla bilimsel kanıt gerekli olacaktır.

Kilo Verme

 1. Kimchi, vücudun sağlıklı çalışması için kullandığı sağlıklı bir lactobacillus bakteri kaynağıdır. Bu iyi bakteri ayrıca iştahı kontrol edip kan şekeri seviyesini azaltarak kilo kaybına yardımcı olur. İçerisinde bulunan lif içeriği, vücudunuzun fazla dolmasını ve açlığınızın daha uzun süre memnun kalmasını sağlar ve aşırı ısınmanızı önler. New York'tan Beslenme Araştırmaları dergisi, obez hastalar üzerinde yapılan bir çalışmada, fermente kimkilerin vücuttaki vücut kitle indeksi (BKİ) ve vücut yağına olan olumlu etkisini onaylamış, metabolik etkilerde rol oynayan faktörlerin gelişimini azaltmaya yardımcı olmuştur. sendrom.

Bağışıklık Sistemini Artırır

 1. Çok besinli paketlenmiş kimchi, çeşitli flavonoidler ve fenolik bileşenler bakımından zengindir. Kimchee hazırlanmasında rol alan zencefil, sarımsak ve biber gibi içeriklerin çeşitliliği, bağışıklık sistemi üzerindeki faydalı etkileriyle bilinen süper koruyuculardır. Enfeksiyonlarla mücadelede yardımcı olurlar ve soğuk algınlığı ve grip semptomlarını iyileştirmede değerlidirler.

Yaşlanma Karşıtı Özellikler

 1. Eval (ez_write_tag ([![!300,250], 'organicfacts_net-box-4', 'ezslot_6', 120, '0'])); Antioksidanların ve C vitamininin varlığına atfedilebilecek yaşlanma nitelikleri, kimchee'nin yaşlanma karşıtı aktivitesini değerlendiren bir çalışma, yaşlanma sürecini hızlandıran iltihabı düzenlemede ve hafifletmede yardımcı olduğunu ortaya koydu. Aynı çalışma, hücrelerde oksidatif stresin azalması, lipid peroksidasyonunun inhibisyonu ve deneklerde uzun kullanım ömrü gibi faktörlerle ilgili olarak ümit verici sonuçlar gösterdi ve kimchi'yi güçlü bir yaşlanma karşıtı bileşen haline getirdi.

Kanseri Önler

 1. Kimchi, çeşitli kanserlerin gelişme riskini azaltmada yardımcı olan değerli bir besindir. Örnekleri üzerinde yapılan bir çalışma, anti-kanser özelliklerini doğrulamıştır. İçinde bulunan lahana, kanser hücrelerinin büyümesini engellediği bilinen sağlıklı flavonoidler içerir. Lahana gibi önemli sebzelerde bulunan diğer güçlü kanser savaşçıları glukozinolatlardır. Glukosinolatlar, kanserli hücre büyümesine karşı etkinlikleri ile iyi bilinen izotiyosiyanatları oluşturmak üzere parçalanır.

Diyabet Yönetimi

 1. Kimchi verilen yüksek yağlı diyetle beslenen tip 2 diyabet hastaları üzerinde yapılan bir araştırma, bu Kore inceliğinin anti-diyabetik özelliklerini ortaya koydu. Çalışma diyabetiklerde kimchi içeren bir diyet yedikten sonra daha iyi glikoz toleransı ve düşük açlık glikoz seviyeleri göstermiştir. Ayrıca, bu Kore inceliğinin, yüksek yağlı yiyecekler yerine normal veya düşük yağlı bir diyetle yenmesi durumunda diyabette daha faydalı olabileceğini göstermiştir.

Mide Ülserlerini Azaltır

 1. Kimchee, Helicobacter pylori bakterilerinin neden olduğu gastrit ve peptik ülser hastalığında terapötik etkiler yapar. Bu bağlamda yapılan araştırmalar, kimchi'nin antagonistik aktivitesinin, zararlı patojenlerin insan mide kanseri hücrelerine bağlanmasını engelleyen Lactobacillus bakterilerinin bolluğuna bağlı olduğunu göstermiştir.

 2. Mutfak Kullanımları

 3. Kimchi birçok çeşitte hazırlandı ve tadını çıkardı. Mükemmel bir garnitür veya yemek öncesi iştah açıcı yapar. Ayrıca çorba, güveç veya pirinç tabağına da eklenebilir. Kimchee, sandviçlerde veya kreplerde bile lezzetli servis yapıyor.

 4. Çeşitli çalışmalar kimchi'nin kuş gribi veya kuş gribi virüsünü ve kümes hayvanlarını etkileyen diğer birçok virüs hastalığını iyileştirmedeki etkinliğini kanıtlamıştır.

Kimchi Nasıl Hazırlanır?

 1. Birinin zevkine ve tercihine bağlı olarak farklı şekillerde hazırlandı. Çin lahanası, pırasa, yeşil soğan, turp, salatalık, ginseng, sarımsak, kırmızı biber ve Hint hardal yaprağı gibi sebzeler kullanılarak yapılan birçok çeşidi vardır. Bu sebzeler arzu edilen baharatlar ve baharatlarla karıştırılır ve uygun koşullar altında belirtilen günlerde fermantasyon için tutulur. );

Kimchi'nin Yan Etkileri

 1. Kimchi ayrıca sindirim sorunlarını ve kardiyovasküler sağlıkla ilgili sorunları da içeren yan etkilere neden oluyor.

 2. Kimchi anti-mutajenik, anti-bakteriyel ve anti-kanserojen özelliklere sahiptir. Amerikan sağlık dergisi, dünyanın en sağlıklı beş gıda arasında yer aldı. Kimchi'deki güçlü antioksidanların ve sağlıklı bakterilerin zenginliği, cilt elastikiyetini artırmaya, cildin yaşlanmasını geciktirmeye ve sağlıklı ve genç cildi teşvik etmeye yardımcı olan kollajen üretimini teşvik eder. İçinde bulunan Lactobacillus bakterileri maya enfeksiyonları için değerlidir. Besinlerin tükenmesiyle savaşır, dayanıklılık oluşturur ve lezzetli ve besleyici bir baharat olarak işlev görür.

 3. Meenakshi Nagdeve, Kurucu Ortak, Organik Gerçekler, sağlık ve zindelik meraklısı ve yönetiminden sorumlu. Cornell Üniversitesi, ABD'de Beslenme ve Sağlıklı Yaşam Cornell Sertifika Programını tamamladı. IIM Bangalore'dan İşletme Yüksek Lisans Diplomasına ve IIT Bombay'dan Metalurji Mühendisliği ve Malzeme Bilimi Lisans derecesine sahiptir. Bundan önce birkaç yıl BT ve Finans hizmetlerinde çalıştı. Naturopatinin ateşli bir takipçisi, o gıdalarla şifa olduğuna inanıyor. Boş zamanlarında seyahat etmeyi ve farklı çay türlerini tatmayı seviyor.

Bunu Oku Sonraki:

 1. Hint tohumu yağının sağlığa faydaları, menstrüel bozukluklardan kurtulmayı ve kabızlığı içerir ve ağız bakımı, uygun laktasyon, doğum kontrolü, saç ve cilt bakımı sağlar.

 2. Hindistan cevizi yağının sağlığa faydaları arasında HDL kolesterol seviyelerini artırarak, kilo kaybını teşvik ederek, maya enfeksiyonlarını tedavi ederek, cilt bakımını, saç bakımını kullanarak kalp sağlığının iyileştirilmesi var.

 3. İçme suyunun faydaları, yorgunluk, mide ekşimesi, migren, artrit ve sırt ağrısından kurtulmayı içerir. Aynı zamanda pH dengesine yardımcı olur ve vücut ısısını düzenler.

 4. Patates sindirimi artırmaya, kolesterol seviyesini düşürmeye, kalp sağlığını artırmaya, yaşlanma belirtilerini azaltmaya ve cildi korumaya yardımcı oluyor. Patates ayrıca uykusuzluğun giderilmesine yardımcı olur.

 5. Baş ağrıları için ev ilaçları su, kafein, balık yağı, biberiye, zencefil, karanfil, fesleğen yağı, elmalar, sıcak soğuk kompres.Donate - BNB: bnb16ghhqcjctncdczjpawnl36jduaddx5l4eysm5c