Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


10 Honeydew Kavununun Şaşırtıcı Faydaları

Alt satırda

 1. Tatlı kavun veya kavun, kavun türlerine ait bir meyvedir cucumis melo (kavun).

 2. Tatlı özünün tatlı eti, teninin beyaz-sarı tonuna sahipken tipik olarak açık yeşildir. Büyüklüğü ve şekli, akraba kavununa benzer.

 3. Honeydew kavun dünya çapında mevcuttur ve kendi başına yenebilir veya tatlılarda, salatalarda, atıştırmalıklarda ve çorbalarda kullanılabilir.

 4. En büyük çekiciliği lezzeti olabilse de, tatlı özsu da besleyici ve çeşitli faydalar sağlayabilir.

 5. Honeydew kavununun şaşırtıcı 10 faydası var.

1. Besin açısından zengin

 1. Honeydew'in farklı besin profili tartışmasız en değerli varlığıdır.

 2. Aslında, çeşitli besin maddeleri ve bitki bileşikleri, potansiyel sağlık yararlarından sorumlu olabilir.

 3. 1 fincan (177 gram) tatlı kavun porsiyonu (1):

 4. Ek olarak, bal özlü meyve ve tohumlar ayrıca beta-karoten (A vitamini yanlısı), fitoen, kersetin ve kafeik asit (2) dahil olmak üzere güçlü antioksidan kapasiteye sahip bileşikler içerir. [! 811 => 1130 = 3!

 1. Genel olarak, meyve ve sebzeler yönünden zengin bir diyet, yüksek tansiyon ve kalp hastalığı riskinin azalmasıyla ilişkilidir (3).

 2. Daha spesifik olarak, düşük sodyumlu bir diyetin ve yeterli bir potasyum alımının kan basıncı regülasyonunuzu olumlu yönde etkileyebileceği iyi anlaşılmıştır (4).

 3. Tatlı kavun düşük sodyumlu ve potasyum bakımından zengin bir meyve olduğundan, sağlıklı kan basıncı seviyelerini korumanıza yardımcı olabilir.

 4. Potasyum alımınızı arttırmak istiyorsanız diyetinize tatlı su eklemeyi deneyin. RDI'nin% 12'sini sağlayan 1 fincan (177 gram) ile iyi bir potasyum kaynağıdır.

3. Kemik Sağlığına Çok Önemli Besinler İçerir

 1. Tatlı kavun, folat, K vitamini ve magnezyum dahil güçlü kemiklerin onarımı ve bakımı için hayati öneme sahip bazı besinler içerir.

 2. Özellikle kavun, iyi bir folat kaynağıdır - 1 fincan (177 gram) ile RDI'nin% 8'ini sağlar (1). [! 811 => 1140 = 4!

 3. Folat ile kemik sağlığı arasındaki ilişki hakkında kesin sonuçlar çıkarmak için daha fazla araştırmaya ihtiyaç duyulmasına rağmen, honeydew gibi folat içeren yiyecekleri yemek, homosistein seviyelerinin normalde kalmasını sağlayarak sağlıklı kemikleri teşvik edebilir aralık (5).

 4. K vitamini osteokalsin olarak bilinen kemikte majör yapısal bir protein üretimine katılıyor. Bu nedenle sağlıklı kemikler için yeterli K vitamini alımı esastır. Bir tatlı porsiyon bu vitaminin RDI'sinin% 6'sını sağlar (1, 6, 7).

 5. Ek olarak, günlük magnezyum ihtiyaçlarınızın yaklaşık% 4'ünü bir porsiyon tatlım ile karşılayabilirsiniz.

 6. Kemik dokusunun oluşturulmasından ve parçalanmasından sorumlu hücrelerin düzgün çalışması için magnezyum gerekir. Böylece, magnezyum kemik sağlığı için hayati bir başka besindir (1, 8).

 7. Honeydew ayrıca kalsiyum, fosfor ve çinko (1) dahil az miktarda diğer kemik destekleyici besinler de içerir.

 8. Bu besinler bal özünde yoğunlaşmasa da, beslenmenize meyvelerin eklenmesi, diğer çeşitli yoğun gıdalar içeren dengeli bir beslenmeyle eşleştirildiğinde kemik sağlığınızı hala destekleyebilir.

4. Kan Şekeri Kontrolünü Artırabilir

 1. Bazı araştırmalar, tatlı karpuz gibi meyve yemenin düzenli olarak sağlıklı kan şekeri seviyelerini artırabileceğini göstermektedir.

 2. Çalışmanın başında diyabet hastası olan katılımcılarda, haftada en az üç kez meyve yemek, diyabetle ilişkili sağlık komplikasyonları yaşama riskinin% 13-28 oranında düşmesine neden oldu % 17 daha düşük bir erken ölüm riskine karşı (9).

 3. Tatlı kavun, kavun, kan şekerinizi geçici olarak yükselten karbonhidratlar içermesine rağmen, zaman içerisinde kan şekeri kontrolünün iyileştirilmesine yardımcı olabilecek lif ve diğer besinler de sağlar.

5. Elektrolitler ve Su Zenginliği

 1. Nemlendirmeyi düşündüğünüzde, muhtemelen akla gelen ilk şey sudur. Bununla birlikte, etkili ve doğru bir şekilde hidrate olmak için, vücudunuzun bundan daha fazlasına ihtiyacı vardır - elektrolitlere de ihtiyacı vardır (10). [! 811 => 1140 = 6!

6. Sağlıklı Bir Cildi Destekleyebilir

 1. Tatlı kavun yemek, yüksek C vitamini içeriği nedeniyle sağlıklı cildi destekleyebilir.

 2. Cilt dokunuzu onarmak ve korumak için hayati önem taşıyan yapısal bir protein olan kollajen üretimi için yeterli C vitamini alımı zorunludur (11).

 3. Ek olarak, C vitamini güçlü bir antioksidan olduğu için, bazı araştırmalar cildinizi güneşe karşı koruyabileceğini gösteriyor (12).

 4. Çok çeşitli yiyeceklerden C vitamini alabilmenize rağmen, tatlı özü yemek günlük gereksinimlerinizi hızlı bir şekilde karşılamanın kolay bir yoludur - süreçte sağlıklı cildi teşvik eder.

7. Bağışıklık Sisteminizi Artırabilir

 1. C vitamini tartışmasız en iyi bağışıklık fonksiyonunu destekleyici rolü ile bilinir ve bununla birlikte tatlı kavun yüklenir.

 2. İnsan bağışıklık sistemi karmaşıktır ve düzgün çalışması için çok çeşitli besinler gerektirir - C vitamini kritik bir bileşendir (13).

 3. Aslında, araştırmalar, yeterli miktarda D vitamini alımının, pnömoni ve soğuk algınlığı gibi çeşitli solunum ve sistemik enfeksiyonları hem önleyebileceğini hem de tedavi edebileceğini göstermektedir (13). [! 811 => 1140 = 8!

8. Doğru Sindirimi Teşvik Edebilir

 1. Tatlı kavun, sindirim sağlığını iyileştirmek için iyi bilinen bir besin maddesi olan lif içerir (14).

 2. Yeterli miktarda diyet lifi alımı kan şekeri tepkisini yavaşlatır ve bağırsak düzenini ve sağlıklı bağırsak bakterilerinin büyümesini destekler (14, 15). [! 811 => 1140 = 9!

 3. Aslında, bazı sindirim bozukluklarına sahip bazı insanlar için veya diyetlerine yeni lif ekleyen veya tekrar besleyenler için, bal özü gibi düşük lifli meyveler diğer yüksek lifli gıdalardan daha iyi tolere edilebilir .

9. Vizyon ve Göz Sağlığını Destekleyebilir

 1. Tatlı kavun, iki güçlü antioksidan içerir: lutein ve zeaksantin (16).

 2. Bu karotenoid bileşikler göz sağlığını desteklemek ve yaşa bağlı görme kaybının gelişmesini önlemek için iyi bilinmektedir (16).

 3. Araştırmalar, düzenli olarak, tatlı karpuz gibi bu antioksidanları içeren yiyecekleri yemenin hayatınız boyunca uygun göz fonksiyonunu destekleyebileceğini göstermektedir (16, 17).

10. Diyetinize Eklemek Kolay

 1. Diyetinize tatlı kavun eklemek daha kolay olamazdı.

 2. Yaygın olarak bulunur ve fiyatı kavun veya karpuz gibi diğer popüler kavunlarınki ile karşılaştırılabilir.

 3. Bu diyet çabasını harcadığınız zamana değdirmek için olgunlaşmış bir kavun seçin. Mevsim dışı veya olgunlaşmamış tatlı karpuzlar tatsızdır ve arzulananı bırakırlar.

 4. Meyve için harika bir satış noktası, kendi başına kolaylıkla keyif alabilmesidir - sıcak bir günde bir dilim serin, olgunlaşmış kavun yenmek zordur.

 5. Bununla birlikte, daha yaratıcı bir şeyler arıyorsanız, bu meyvenin tadını çıkarmanın başka yolları da var.

 6. Honeydew kavun, aşağıdakiler de dahil olmak üzere çok çeşitli yemeklere eklenebilir:

Alt Çizgi

 1. Tatlı kavun, dünya çapında bulunabilen tatlı bir meyvedir. Kabuğu açık yeşil, kabuğu tipik olarak beyaz veya sarıdır.

 2. Honeydew vitaminler, mineraller ve diğer sağlığı teşvik eden bitki bileşikleri ile doludur. Bu kavun türünü yemek, özellikle zengin besin içeriği nedeniyle birçok sağlık yararına sahip olabilir.

 3. Tatlı kavun tek başına veya çorba, salata, tatlı gibi diğer yemeklerin bir parçası olarak yenebilir. En lezzetli deneyim için mevsimsel ve olgun bir kavun seçin.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407