Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Zeytinyağlı Kavurma Sebzelerinin Beslenmesi

Ağırlık Yönetimi

 1. Zeytinyağlı sebzelerin kızartılması lezzetini zenginleştirir, dumanlı bir tatlılık veya yumuşak bir doku verir. Zeytinyağı kullanımı sebzelerin yağ içeriğini arttırırken, çoğunlukla iyi yağdır - ve bu yemeğin besin değeri onu birçok yemek planı için akıllıca bir seçim haline getirir.

Kalori

 1. Zeytinyağında kavrulmuş sebzelerdeki kalori miktarı, kullandığınız sebzelere göre değişmekle birlikte, biber, kabak, havuç, sarı kabak, soğan, patates kullanan bu yemek için bir tarif , brokoli, karnabahar ve sarımsak, porsiyon başına 193,9 kalori içerir - tarifin beşte biri. Diyet Kanalı, bir kadın için tipik bir öğünün 300 ila 500 kaloriye sahip olduğunu ve erkeklerin öğünlerinin genellikle 400 ila 600 kalori içerdiğini ortaya koymaktadır. kalori gereksinimlerini karşılamak.

Yağ

 1. Bir porsiyon zeytinyağlı sebze, 11.4 g, esas olarak kullanılan zeytinyağından elde eder. Zeytinyağı çoğunlukla iyi yağ türleri sağladığından, bu yağın sadece 1,6 g'ı doyurulur, bu da koroner kalp hastalığı riskinizi artırabilir. Günlük maksimum doymuş yağ alımı, günlük kalori alımınızın yüzde 10'unu oluşturur; 2.000 kalorili bir diyet uygularsanız, bu doymuş yağdan yaklaşık 200 kaloriye veya kabaca 22 g yağa eşittir

Karbonhidratlar ve Protein

 1. Zeytinyağında kavrulmuş sebze püresi yiyin ve 21,4 g karbonhidrat alın. Bu yemeğin içindeki karbonhidratlar vücudunuzun birincil enerji kaynağı olarak işlev görür; günlük yakıt ihtiyacınızı karşılamak için her gün 225 ila 325 g karbonhidrat yiyin. Vücudunuz enerjinin yanında proteine ​​ulaşır ve bu yemeğin bir porsiyonu size 4.8 g bu makro besin sağlar. Enerji, doku onarımı ve bağışıklık sistemi için günde 50 ila 175 g protein tüketiniz.

Potasyum

 1. Zeytinyağında kavrulmuş sebzeler iyi bir potasyum kaynağı oluşturur - her porsiyonda her gün ihtiyaç duyduğunuz 2.000 mg’ın önemli bir kısmı olan 920.2 mg bu mineral bulunur. Bu yemeği yiyerek aldığınız potasyum vücudunuzdaki tüm kasları kalbi de dahil olmak üzere olması gerektiği gibi çalışır. Aynı zamanda iyi sindirimi teşvik eder.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407