Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Zeytinyağı ve Sirkeyi karıştırmanın faydaları

Yemek yemek mi yemek yememek mi?

 1. Zeytinyağı ve sirkenin karıştırılması salatalarda, salatalarda, sandviçlerde ve diğer yiyecek preparatlarında sağlığa faydalar sağlar. Karıştırma işleminin kendisi yağ ve sirkenin sağlığa faydalarını hesaba katmazken, iki malzemeyi karıştırmak, sağlık yararları sunan sağlıklı pansumanlar ve terlikler yapmanızı sağlar. Optimum sağlık yararları için sağlıklı yağ ve sirke çeşitlerini seçin - örneğin zeytinyağı ve elma şarabı veya kırmızı şarap sirkesi gibi

 1. Pişirmenizde doymuş yağ içeren zeytin yağı yerine zeytinyağı kullanmak sizi kalp hastalıklarından koruyabilir. Harvard Halk Sağlığı Okulu'na göre, zeytinyağındaki tekli doymamış yağ, LDL kolesterolün düşürülmesine ve koruyucu HDL kolesterolün yükseltilmesine yardımcı olur. Çok fazla LDL kolesterol, arter duvarlarında plak oluşturarak, kalpten kan ve kalpten gelen kan akışını yavaşlatarak ve sonunda kalp hastalığına yol açan arterleri tıkar. Sağlıklı HDL kolesterol, kan dolaşımındaki aşırı kolesterolü alır ve elden çıkarmak için karaciğere getirir.

Olası Sirke Çözümleri

 1. Sirke, potasyum ve kalsiyum dahil olmak üzere faydalı bileşenler içerir. Sirkede bulunan asetik asit, sindirimi iyileştirmek için midenizdeki asit seviyesini dengeleyebilir. Elma sirkesi, artrit hastalarında eklem ağrısını ve sertliğini artırmak ve vücuttaki toksinleri gidermek gibi çeşitli halk ilaçları için kullanılmıştır. Bu çözümler bilimsel olarak kanıtlanmamıştır. Bununla birlikte, sirke antimikrobiyal özelliklere sahip olabilir; bu, Maryland Üniversitesi Tıp Merkezi'ne göre, günde bir kaç kez yemek zehirlenmesi ilacı olarak bir bardak ılık suda 2 çay kaşığı elma sirkesi tavsiye eder.

Kan Şekeri Yardımı

 1. Arizona Eyalet Üniversitesi'nden araştırmacılar, sirkenin tip 2 diyabetli kişilerde glikoz veya kan şekeri seviyesini artırdığını tespit etti. Birkaç gün yatmadan önce sirke alan 11 şeker hastasını incelediler. Bunun uyanık glikoz konsantrasyonları üzerinde olumlu bir etkisi oldu. Sirkede bulunan asetik asit, bir Amerikan Diyabet Derneği yayını olan "Diabetes Care" Kasım 2007 sayısında yayınlanan araştırmacıların bildirdiğine göre araştırmacılar, açlık glikozunda sabah artışına katkıda bulunan metabolik rahatsızlıklarla diyabetiklere faydalı olabilir.

Öneriler

 1. Fırlatılmış salatalarınızda veya sandviçlerinizde zeytinyağı ve sirkenin karıştırılmasıyla birlikte kereviz, dolmalık biber, soğan ve yumurta ile patates salatanıza zeytinyağı ve sirke ekleyin. Lezzetli bir marine için, zeytinyağı, kırmızı şarap, elma şarabı veya balzamik sirke, kıyılmış sarımsak, kıyılmış maydanoz ve tat vermek için tuz ve karabiber ekleyin. Orta bir kasede çırpın ve ete ekstra lezzet ve hassasiyet katmak için iki saat bekletmeden et ve sebze ekleyin.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407