Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Zeytinyağı Alerjisi: Nedenleri ve Belirtileri

Bakış

 1. Zeytin bir ağaç meyvesi türüdür. Mükemmel bir sağlıklı yağ, vitamin, mineral ve antioksidan kaynağıdırlar!

 2. Zeytinlerin iyi bir E, K, D ve A vitamini kaynağı olduğu bulundu. Siyah zeytin, çok fazla demir içerirken, hem yeşil hem de siyah zeytin bakır ve kalsiyum kaynağıdır. .

 3. Bazı diğer avantajlar şunlardır:

 4. Çoğu zeytin, acılarından dolayı taze yemiyor. Genellikle iyileştirilir ve mayalanır veya zeytinyağına preslenir. Zeytinyağları, yemek pişirmek için mükemmel bir yağ olarak bilinen sızma zeytinyağını çıkarmak için çıkarılır. Zeytinyağının ayrıca birçok belgelenmiş cilt faydası vardır.

 5. Zeytin meyvesi ve zeytinyağı alerjileri nadirdir, ancak oluşabilir. Aslında, vücudunuz herhangi bir yiyeceğe alerjisi olabilir.

 6. Son on yılda gıda alerjileri arttı ve gıda alerjileri olan çocukların astım, egzama ve diğer alerji türleri olasılığı daha yüksek.

 7. Yiyecek alerjisi, vücudun bağışıklık sistemindeki yiyeceklere verilen olumsuz tepkidir. Vücut, bir yiyeceğe yanıt olarak immünoglobulin E (IgE) antikorunu yaratır. Yemi yerseniz, IgE antikoruna bağlanır. Histamin gibi kimyasal maddeler serbest bırakılır ve alerjik bir tepki oluşur.

Zeytin alerjisi

 1. Zeytin meyvesi alerjisi var, ancak nadir.

 2. Zeytinlerle ilgili en yaygın alerji, mevsimsel bir polen alerjisidir. Zeytin ağaçları yetiştiren yerlerde yaşayanlar, zeytin polenlerine karşı mevsimsel solunum alerjileri geliştirebilirler. Polen alerjisi en yaygın alerjik cevap olmasına rağmen, kontakt dermatit ve gıda alerjisi vakaları da bildirilmiştir.

 3. Bunun nedeni, polenle ilişkili rapor edilmiş 12 alerjen varken, meyvelerle ilişkili sadece bir alerjen olabilir.

 4. Zeytin meyvesinin zeytinyağına karşı alerjik bir tepki yaratması daha muhtemeldir, çünkü zeytinyağı daha az protein içerir. Bununla birlikte, yağa alerjiler de gelişebilir. Zeytin meyvesine ciddi alerjik reaksiyonlar nadirdir ve cilt reaksiyonları yaygın değildir ancak belgelenmiştir.

Zeytinyağı alerjisi belirtileri

 1. Yiyeceklere alerjik reaksiyondan kaynaklanabilecek birçok semptom var. Yiyecek alerjilerinin çoğu belirtileri yaklaşık bir saat içinde ortaya çıkar.

 2. Cilt reaksiyonları, gastrointestinal etkiler veya solunum yolu semptomları yaşayabilirsiniz. En yaygın gıda alerjisi belirtileri solunumdur ve şunları içerir:

 3. Cilt tahrişini yaşamak nadir değildir. Belirtileri şunlardır:

 4. Gastrointestinal semptomlar arasında mide ağrısı, ishal, bulantı ve kusma bulunur. Ağır vakalarda anafilaksi oluşabilir.

 5. Zeytinyağı cilt sağlığı için çok faydalı bir yağ olsa da, diğer sağlıklı alternatifler de mevcuttur:

 6. Yemek pişirirken zeytinyağına alternatifler de var:

Doktora ne zaman bakılır

 1. Zeytine veya zeytinyağına alerjiniz olduğundan şüpheleniyorsanız, zeytin ürünleri tüketmekten kaçının ve bir doktora danışın. Solunum zorluğu veya anafilaksi gibi ciddi bir alerjik reaksiyonla karşılaşırsanız, acil tıbbi yardım almanız önemlidir.

Tanı ve tedavi

 1. Bir zeytin alerjiniz olup olmadığını veya başka bir gıda alerjisi olup olmadığını belirlemenin yaygın bir yolu, cilt batması testidir. Zeytin meyvesine veya zeytinyağına karşı alerjik reaksiyonu önlemenin en iyi yolu, maddenin tamamen tüketilmesinden kaçınmaktır.

Paket servis

 1. Bir zeytin meyvesi veya zeytinyağı alerjisi nadir olsa da, mümkündür. Zeytin ağacı polenine meyvenin kendisinden daha fazla alerjik reaksiyon gösterme ihtimaliniz daha yüksek.

 2. Zeytinlere karşı bir gıda alerjisi geliştirirseniz, meyveden kaçınmak en iyisidir. Özellikle zeytinlere karşı hassas olanlar zeytinyağına karşı alerjileri olabilir. Zeytinyağı yerine kullanılan maddeler mevcuttur.

 3. Bir zeytin meyvesi veya zeytinyağı alerjisi nadir olsa da, mümkündür. Zeytin ağacı polenine meyvenin kendisinden daha fazla alerjik reaksiyon gösterme ihtimaliniz daha yüksek.

 4. Zeytinlere karşı bir gıda alerjisi geliştirirseniz, meyveden kaçınmak en iyisidir. Özellikle zeytinlere karşı hassas olanlar zeytinyağına karşı alerjileri olabilir. Zeytinyağı yerine kullanılan maddeler mevcuttur.Donate - BNB: bnb16ghhqcjctncdczjpawnl36jduaddx5l4eysm5c