Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Zeytinlerle Nasıl Kilo Verilir

Yeşil Çay ve Diyabet Tarçını

 1. Zeytinler yeşil mi siyah mı sağlıklı yağlar açısından zengin. Tuzlu tadı ve etli dokusuyla düşük kalorili atıştırmalık olarak nitelendirilirler. Bütün zeytinler yenmeden önce iyileştirilmelidir; Tamamen olgunlaşmış zeytinler siyah renge dönüşürken olgunlaşmamış zeytinler yeşilken bile kürlenirler. Daha yüksek kalorili bir atıştırma için zeytin ikame etmek, kilo vermenize yardımcı olabilir ve zeytin, uzun süreli kilo alımını önlemeye yardımcı olabilecek doğal bileşikler içerir. Ancak, zeytinlerin sağlıklı ve dengeli bir diyetin sadece küçük bir kısmını oluşturacağını unutmayın.

Düşük Kalorili

 1. 1 onsluk yeşil zeytin, yaklaşık 8 zeytin, porsiyon başına 31 kalori, 1 onsluk siyah zeytin, yaklaşık 7 büyük zeytin olan 35 kaloriye sahiptir. 1 onsluk porsiyon başına 151 kalori olan aromalı patates cipsi gibi diğer tuzlu atıştırmalık yiyeceklere kıyasla, zeytinler düşük kalorili en net kazanandır. Patates cipsi yerine zeytin, siyah zeytin için 116 kalori ve yeşil zeytin için 120 kalori açığını elde etmek için yerine zeytin. Zamanla bu açığı artıracak. Cips yerine yılda bir kez haftada iki kez zeytin yemek, ortalama 3 1/2 pound kaybetmenize yardımcı olabilir.

Sağlıklı Yağlar

 1. Zeytinler, yüksek miktarda doymamış yağ içerir ve 1 gram yeşil veya siyah zeytinyağı için 3,3 gram toplam yağdan 2,7 gram verir. Doymamış yağları tüketmek, onları doymuş veya trans yağların yerine yediğiniz takdirde genel sağlığınıza yardımcı olabilir, çünkü plak birikimini ve kötü kolesterol seviyelerini azaltmaya yardımcı olabilir. “Diyabetoloji ve Metabolik Sendrom” un 2013 yılı sayısında, doymuş yağ veya margarinden ziyade zeytinyağından zengin, yüksek yağlı bir diyetin, daha az kilo alması ve düşük kolesterol seviyelerine yol açtığı tespit edildi. [! 44904 => 1130 = 4!

 1. “Avrupa Endokrinoloji Dergisi” nde 2011 yılında yapılan bir araştırma, zeytinyağındaki diyetin diğer yağlardan ziyade daha az kilo almasına neden olduğunu buldu. Bir yıl boyunca çocuklar üzerinde yapılan insan araştırması, diğer yağların yerine zeytinyağı tüketiminin daha az kilo almaya ve daha düşük vücut yağ yüzdelerine neden olduğunu buldu. Araştırmacılar, bunun zeytinlerdeki yüksek tekli doymamış yağ asidi içeriğinden dolayı olduğu ve MUFA'larda yüksek bir diyetin obezite şansını azaltmaya yardımcı olabileceği sonucuna varmıştır.

Diyetinize Zeytin Dahil Edilecek

 1. Kıyılmış yeşil veya siyah zeytinleri Parmesan peyniri veya krema gibi diğer yüksek yağ içerikli malzemeler yerine makarna sosu ile karıştırın. Zeytinin zenginliği, en az kalorili sosla lezzetini arttırır. Veya balıkları veya bifteğin sosu olarak ya da tam tahıllı ekmeğin bir diliminin üst kısmı olarak kullanılabilen kalın bir macun - veya tapenade - oluşturmak için zeytinleri karıştırın. Zeytinler, sebze alım ihtiyacınızın bir bölümünü karşılamada size yardımcı olabilir, ancak sağlıklı bir kilo kaybı planı sağlamak için taze meyveler ve sebzeler, tam tahıllar ve az yağlı protein ve süt ürünlerini vurgulayan dengeli bir diyet uygulamanız gerekir.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407