Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Zencefilli Kurabiye Sizin İçin İyi mi? [! 1936 => 1130 = 1!

 1. Zencefilli kurabiye, ABD Tarım Bakanlığı'nın diyet ilkelerine göre "boş kaloriler" kategorisine giriyor. Az kalorili yiyecekleri az miktarda tüketmelisin. Columbia College, 2.000 kalorili bir diyette 260 kaloriyi istediğiniz yiyeceklere ayırmanızı önerir; bu da boş kaloriler içerebilir. Zencefilli kurabiye yemek, yağ ve şeker içeriği nedeniyle bazı önemli dezavantajlara sahiptir, ancak aynı zamanda bazı temel besinleri de içerirler.

Kaloriler ve Yağ

 1. Zencefilli kurabiye orta derecede bir kalori kaynağıdır, çünkü iki onsluk bir gingersnaps kısmı 236 kalori içerir, zencefilli kurabiye eşdeğer bir kısmı ise 252 kalori içerir. Hangi çeşitliliği seçerseniz seçin, güne ilişkin isteğe bağlı kalorilerinizin çoğunluğunu yalnızca bir porsiyonda geçireceksiniz. Her iki zencefilli kurabiye türü de orta derecede yüksektir, bir porsiyon 5.5 gr yağ veren bir gingerspap ve bir porsiyon zencefilli kurabiyeyle 7.3 g katı yağ sağlar. Yağ kalorisi yoğundur, bu yüzden yağ güçlü bir enerji kaynağı olarak işlev görse de, fazla miktarda yağ içeren yiyecekleri tükettiğinizde fazla tüketmeniz de kolaydır. Ek olarak, her iki zencefilli kurabiye türünde bulunan doymuş yağ, kan kolesterolünüzü olumsuz yönde etkiler ve bu da sizi kardiyovasküler hastalık riskine sokar.

Eklenen Şeker

 1. Zencefilli kurabiye, kısmen eklenen sofra şekeri ve onları şekerli hale getiren pekmez sayesinde önemli miktarda şeker içerir. 2 ons gingersnap yemek, şeker alımınızı 11.3 gram artırırken, zencefilli kurabiyeler servis başına 10.9 gram şeker içerir. Bu şeker, ağzınızdaki asit seviyesini arttırır, bu da dişlerinizi kaplayan emayeyi çözer ve diş çürümesine katkıda bulunur. Kalorisi yüksek olduğu için şeker obeziteye de katkıda bulunur ve kalp-damar hastalıkları riskinizi artırabilir.

Yararlı Mineraller

 1. Sakıncalarına rağmen, zencefilli kurabiye bir miktar besin değeri sunar ve demir ve mangan alımlarınızı artırır. Demir, enerji üretiminde kilit bir rol oynar ve kırmızı kan hücrelerinin dokularınıza oksijen taşımasına yardımcı olarak doku sağlığını destekler. Gingersnaps, porsiyon başına 3.6 miligram demir içermektedir - zencefilli kurabiyeler 2 miligram demir içerirken - sırasıyla erkekler ve kadınlar için günlük olarak önerilen 8 ve 18 miligram için önemli bir miktar. Gingersnaps ayrıca yara iyileşmesinde rol oynayan ve aynı zamanda metabolizmanızı da destekleyen manganez içerir. Her porsiyon 882 mikrogram mangan içerir, bu da kadınlar için önerilen günlük alımlara yüzde 49, erkekler için yüzde 38 katkıda bulunur.

Vitamin İçeriği

 1. Zencefilli kurabiye ayrıca folat ile birlikte faydalı niasin de sunar. Zencefilli kurabiyelerdeki niacin, sağlıklı hücre gelişimini teşvik eder, gen aktivitesini kontrol eder ve hücreden hücreye iletişimde yardımcı olur. Bir gingersnap veya zencefilli kurabiye porsiyonu, sırasıyla kadınlar ve erkekler için önerilen günlük niasin alımlarının yüzde 13 ve 11'i olan kabaca 1.8 miligram niasin sağlar. Her iki tür zencefilli kurabiye de kırmızı kan hücresi üretimi ve sağlıklı hücre gelişimi için gerekli bir vitamin olan folat içerir. Gingersnaps, porsiyon başına 49 mikrogram folat sunar - önerilen günlük alımınızın yüzde 12'si - ve zencefilli 45 mikrogram içerir.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407