Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Zencefil ve Mesane Rahatsızlığı

Tedaviler

 1. Mesane, alt karın bölgesinde idrar depolamaya yardımcı olan içi boş bir organdır. İnkontinans, mesane enfeksiyonları, mesane kanseri ve sistit gibi birkaç durum organın çalışmasını etkileyebilir ve mesane rahatsızlığına neden olabilir. Doktorunuz, durumunuzu tedavi etmek için ilaç veya ameliyat önerebilir. Zencefil gibi takviyelerin ve doğal yiyeceklerin mesane hastalıklarını yönetmedeki rolü belirsizdir. Zencefil veya takviyelerini kullanmadan önce bir doktorla konuşun.

Zencefil

 1. Zencefil, Zingiber officinale bitkisinin düğümlü, kalın yeraltı sapıdır. Dünyadaki birçok kültürde bir yiyecek ve baharat olarak kullanılmıştır. Aynı zamanda uçucu yağlar ve büyük tıbbi değer sağlayan ve sabah bulantısı, bulantı, kusma ve iltihaplanma gibi çeşitli durumların tedavi edilmesine yardımcı olan gingeroller ve shagoals gibi fenolik bileşikleri içerir. Zencefil taze veya kurutulmuş kökler ve kapsüller, tabletler, yağlar ve tentürler halinde mevcuttur. Bununla birlikte, doz farklı kişilerde farklıdır. Doktorunuz yaşınıza ve genel sağlığınıza bağlı olarak size uygun doz ve form konusunda rehberlik edebilir.

Mesane Rahatsızlığı

 1. “Dünya Üroloji Dergisi” nin Kasım 2006 sayısında yayınlanan bir çalışmaya göre, Ginger hayvan modellerinde kimyasal kaynaklı mesane kanseri üzerinde koruyucu etkiler yapabilir. “Hindistan Farmasötik Bilimler Dergisi” nin Mart-Nisan 2009 sayısındaki bir başka çalışma, zencefilin etanol özütlerinin, sıklıkla idrar yolu ve mesane enfeksiyonlarına neden olan Escherichia coli'ye karşı önemli antibakteriyel aktivite gösterdiğini ortaya koymaktadır.

 2. Ancak, “Çevresel ve Moleküler Mutagenez” deki Ekim 2006 tarihli bir çalışma, zencefilin kanserojen kimyasallara maruz kalan hayvan modellerinde mesane tümörlerinin oluşumunu engellemediğini ortaya koymaktadır. Zencefilin yararlarının yalnızca laboratuvar hayvanlarında kanıtlanmış olduğunu ve mesane hastalıkları için mevcut ilaçların yerini alabilmesi için daha fazla araştırma ve klinik çalışmaya ihtiyaç duyulduğunu unutmayın.

Yan Etkiler

 1. Zencefil, yiyeceklerde yüzyıllardır kullanılmış ve ılımlı miktarlarda güvenli sayılıyor. Bununla birlikte, yüksek dozlarda mide yanması, ishal ve ağızda tahrişe neden olabilir. Kanama bozukluğu ve safra kesesi taşı olan kişiler zencefil kullanmalı, sadece doktor gözetimi altında olmalı, Maryland Tıp Merkezine dikkat çekiyor. Zencefil takviyeleri ayrıca bazı antikoagülan ilaçları da etkileyebilir. [! 60199 => 1130 = 5!

Önlemler

 1. Zencefil ve takviyeleri çoğu doğal gıda mağazasında kolayca bulunur, ancak bunları kullanmadan önce bir doktorla konuşmalısınız. Ayrıca, Gıda ve İlaç İdaresi, Amerika Birleşik Devletleri'nde zencefil takviyesi üretimini düzenlememektedir. Kullanmayı düşündüğünüz ürünün, Amerika Birleşik Devletleri Farmakopes Sözleşmesi veya başka bir bağımsız klinik laboratuvar tarafından güvenlik ve etkinlik açısından test edildiğinden emin olun.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407