Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Zencefil ve IBS

Hususlar

 1. Maryland Tıp Merkezi'ne göre, Amerika Birleşik Devletleri'ndeki gastroenterologlara yapılan tüm ziyaretlerin yüzde 20 ila 50'sinden irritabl barsak sendromu veya IBS sorumludur. IBS için bilinen bir tedavi bulunmamakla birlikte, semptomlar stres azaltma, diyet değişikliği ve ilaçlar yoluyla yönetilebilir. Bir tedavi planının parçası olarak zencefil kullanmayı planlıyorsanız, özellikle ilaç kullanıyorsanız, önce doktorunuza danışın.

IBS Gerçekleri

 1. PubMed Health'e göre IBS'nin nedeni belli değil, ancak bazen bağırsaklardaki bir enfeksiyondan sonra başlıyor. IBS'nin tipik semptomları ağrı, şişkinlik, gaz ve ishal veya kabızlıktır. Diğer belirtiler dışkıdaki mukus ve bağırsak hareketinden sonra ağrı kesilmesi olabilir. Bir bağırsak hareketinden sonra tamamlanmamış boşalma hissine de sahip olabilirsiniz. IBS semptomları, kalın bağırsaklarınızdaki kaslar normalden daha hızlı veya daha yavaş kasıldığında ortaya çıkar. IBS tipik olarak gençlik yıllarında veya erken yetişkinlik döneminde başlar, ancak herhangi bir yaşta başlayabilir. University of Maryland Tıp Merkezi'ne göre, iki kat daha fazla erkek IBS hastası.

Zencefil kökü

 1. Geleneksel Çin tıbbında sheng jiang olarak adlandırılan taze zencefil kökü, Çin, Hint ve Arap geleneklerinde tıbbi olarak 2.000 yıldan fazla bir süredir kullanılmaktadır. Yaygın olarak sindirim bozuklukları, öksürük, kusma ve mide bulantısını tedavi eden bitkisel formüllerde kullanılır. Aynı zamanda diğer otlar için bir antibakteriyel görevi görür. Modern araştırmalar zencefilin hareket hastalığı, mide bulantısı ve bazı iltihaplanma şekillerinden muzdarip olanlar için faydalı olabileceğini, ancak çalışmaların bulantı ve iltihaplanma için karışık sonuçlar gösterdiğini ortaya koydu.

Zencefil ve IBS

 1. Zencefilin IBS üzerindeki etkilerine dayanan araştırmalar pratik olarak mevcut değildir, ancak Maryland Üniversitesi Tıp Merkezi, katılımcıların zencefil içeren bir Çin bitkisel formülünü aldıkları bir çalışmanın zencefil içeren bir azalma bulduklarını bildirmiştir. Katılımcıların IBS semptomları. “Bütünleyici Tıp” ın yazarı David Rakel'e göre, zencefil hem gastrik mobiliteyi geliştiren hem de bağırsaklar üzerinde antispazmodik etkiye sahip serotonin antagonistleri içerir; [! 60212 => 1130 = 5!

Doğru Tedavi

 1. Ginger, Medline Plus'a göre çoğu insan için güvenlidir, ancak yüksek dozlarda, mide bulantısı, ishal ve kramp gibi IBS'ninkine benzer semptomlara neden olabilir. Zencefil haplarla veya yiyeceklerle birlikte almak yan etkileri azaltmaya yardımcı olabilir. Maryland Üniversitesi Tıp Merkezi'nde günde en fazla 4 gram zencefil alınması önerilir. Zencefili IBS için bir ilaç olarak almayı planlıyorsanız, uygun dozu almak ve olası riskleri tartışmak için önce doktorunuza danışın.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407