Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Zencefil Sarımsak, Böbrek Sorunları Olan ve Diyaliz Görenlere İyi Gelir mi?

Güvenlikle İlgili Hususlar

 1. Sağlıklı böbrekler vücudunuzdaki kalsiyum, fosfor ve potasyum gibi elektrolit dengesini yönetir. Böbrekler ayrıca atık ürünleri ve daha sonra idrarla atılan ekstra suyu da filtreler. Böbrek hastalığınız veya böbrek yetmezliğiniz varsa, büyük olasılıkla böbreklerin önemli işlevlerini yerine getirmek için kullanılan diyalize ihtiyacınız olacaktır. İki tür diyaliz vardır: hemodiyaliz ve periton diyalizi. Diyaliz hastalarına çok özel bir diyet verilir. Diyalizde iseniz, muhtemelen birçok ilaç alacaksınız. Bazı diyaliz hastaları doğal ilaçlardan yararlanır, ancak yalnızca önerilen diyetle uyuşuyorsa ve nefroloğunuz tavsiye ederse

 1. Zencefil, güçlü bir tada sahip aromatik bir köktür. Baharatlı ve tatlı bir lezzet eklemek için tariflerde kullanılır ve Asya mutfağında çok yaygındır. Zencefil bütün kök formunda, zencefil tozu olarak bulunabilir ve çaylar ve zencefilli gazozda bulunur. Tarihsel olarak, zencefil gıda koruyucu olarak ve hazımsızlık için çare olarak kullanılmıştır. Günümüzde hala mide bulantısını tedavi etmek için kullanılmaktadır.

Sarımsakın Faydaları

 1. Soğanın kuzeni olan sarımsak, bir karanfilde bulunur ve sert, cevizli bir tada ve kokuya sahiptir. Çeşitli tariflerde yaygın olarak kullanılan bir sebzedir. Tarih ve folklor boyunca sarımsak, koruyucu, ilaç ve hatta kötülükten korunmak için kullanışlıdır. Bugün sarımsak, kanseri önlemeye yardımcı olabilecek iyi bir fitokimyasal kaynak olarak bulundu. Bu faydaları belirlemek için ek araştırmalar yapılmalıdır. Sarımsak en kanıtlanmış yararı tadı ve pişirme kullanımında.

Diyaliz Hastaları İçin İpuçları

 1. Zencefilin böbrek hastalığını tedavi ettiği veya tedavi ettiği bulunmadı, ancak hazımsızlığa ve mide bulantısına karşı yararları, bu semptomları hisseden diyaliz hastalarına yardımcı olabilir. Diyaliz hastalarının çoğuna katı bir sıvı kısıtlaması verildiğinden, sıvı zencefil yerine doğal zencefil kökü ve tozu kullanılmalıdır. Ek olarak, sarımsak böbrek hastalığını tedavi edemedi. Ancak, bir diyaliz hastası olarak, herhangi bir tuz veya sodyum kullanmaktan kaçınmalısınız. Sarımsak, tuzsuz pişirmede aroma arttırıcı olarak kullanılabilir. Sarımsak tuzu kullanmamayı unutmayın. Taze sarımsak veya sarımsak tozu en iyisidir. Fitokimyasal faydaları da bir artıdır.

Hususlar

 1. Eğer böbrek veya diyaliz hastasıysanız, herhangi bir diyet değişikliği yapmadan önce daima nefroloğunuza veya böbrek diyetisyeninize danışın. Diyetisyeniniz bir yemek planı hazırlamanıza ve size zencefil veya sarımsak içeren tarifler verebilir. Bir diyaliz hastası olarak, muhtemelen birkaç reçeteli ilaç kullanıyor olacaksınız. İlk önce doktorunuza veya eczacınıza danışmadan asla doğal bir bitkisel destek almayın.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407