Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Zencefil Safra Taşlarını Nasıl Etkiler

Bir çocuk doktoruna danışın

 1. Ginger, halk ve alternatif tıpta uzun bir kullanım geçmişine sahiptir. Zencefili mideye yerleşen özellikleri ile ilişkilendirebileceğiniz halde, uygulayıcılar bunu diğer tansiyonları artırmak için yüksek tansiyonu tedavi etmek ve kan dolaşımını iyileştirmek için de kullanırlar. Köksaptan veya bitkinin kökünden gelen zencefil, safra taşlarınız varsa sorunlara neden olabilir. Doktorunuzun onayı olmadan zencefil takviyesi almayın veya çok miktarda zencefil tüketmeyin.

Safra taşları

 1. Karaciğerinizin altında kalan safra kesesi önemli bir organ değildir. Ameliyat sırasında çıkardıysanız, sindirim sisteminiz hala çok zorlanmadan çalışır. Safra kanalıyla karaciğere bağlanan küçük bir kese benzeri yapı olan safra kesesi, safra için bir depolama tesisi olarak hizmet eder. Safra, bağırsaklardaki yağları parçalamaktadır. Safra kesesi, sindirim sistemindeki yağ mevcudiyeti onu gerektirene kadar safrayı saklar. Safra kesesi taşları genellikle safra kesesinde oluşur, burada tipik olarak az soruna neden olurlar. Safra kanalına göç ederler ve orada sıkışırlarsa, safra akışını bloke ederek safranın karaciğerde yedeklenmesine neden olabilirler. Büyük miktarlarda zencefil safra kesenizin çalışmasını etkileyebilir.

Zencefilin Etkisi

 1. Büyük dozlarda zencefil safra üretimini ve safra kanalındaki kasılmaları artırabilir. Safra kanalında safra kesesinde taş varsa, artmış kasılmalar, taşta kanalın içine girme ve safra akışını engelleme riskini artırır. Tüm uygulayıcılar safra kesesi hastalığınız varsa zencefilin zararlı olduğu konusunda hemfikir değildir. Çince Otlar web sitesi safra uyarıcı özellikleri nedeniyle safra kesesi taşları için bir tedavi olarak zencefil kökü önerir. Safra kesesi hastalığınız varsa, zencefil almak için doktor tavsiyelerine uyun.

Komplikasyonlar

 1. Safra kesesi taşları az miktarda semptomlara neden olur ve karnın ultrasonu olmadığı sürece tespit edilmezken, safra kanalına sıkışmış bir taş acil ameliyatı gerektiren ciddi hastalıklara neden olabilir. Enflamasyon, sağ üst karın bölgesinde kadranda ağrıya neden olur; mide bulantısı ve sarılık oluşabilir. Safra kanalının safra kesesi taşlarından tahrip edilmemiş bir şekilde tıkanması, derhal ameliyat edilmeden hayatı tehdit edebilir.

Dozları

 1. University of Texas Herbal Safety web sitesine göre, günde 4 grama kadar az miktarda zencefil dozunun genellikle güvenli olduğu kabul edilir. Doktorunuzun onayı olmadan daha büyük dozlar almayın. Kötüleşen safra kesesi problemlerine ek olarak, büyük dozlarda zencefil kan inceltici olarak işlev görebilir.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407