Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Zencefil Kabızlığı

Diğer Gebelik Etkileri

 1. Zencefilin faydalı bir bitkisel ilaç olduğunu ve bazı sindirim zorluklarını giderebileceğini duymuş olabilirsiniz. Zencefilin belirli sindirim rahatsızlıkları için geleneksel bir çare olduğu doğru olsa da, kabızlığın tedavisine yardımcı olacak bir faydası yoktur. Zencefil kullanma konusunda endişeleriniz varsa doktorunuzla konuşun.

Zencefil

 1. Zencefil tropik bir bitkinin köküdür ve uzun süredir bitkisel silahlanmanın bir parçası olmuştur. Zencefil kökü yemek pişirmede popülerdir - özellikle de Asya menşeli gıdalarda - ve ayrıca pişmiş ürünlere lezzet katıyor. Dr. Zencefilin baharatlı sıcak lezzeti - ve bazı tıbbi gücünün - zingerone adlı bir molekülten geldiğini açıklıyor. Penny Le Couteur ve Jay Bureson "Napolyon Düğmeleri" adlı kitaplarında. Zingerone acı biberdeki kapsaisin ile ilgilidir.

Zencefil ve Sindirim

 1. Maryland Üniversitesi Tıp Merkezi'nin Tamamlayıcı ve Alternatif Tıp Dizini'ne göre, zencefilin bir bulantı önleyici işlevi vardır. Hareket hastalığına ve erken gebelikte sık görülen sabah rahatsızlığına bağlı bulantı ve kusmayı gidermeye yardımcı olur. Bu son kullanım özellikle uygundur, çünkü hamile kadınlar hamile olmayanlar için mevcut olan ilaçların çoğunu kullanamazlar. Bununla birlikte, kabızlığın tedavisinde zencefil kullanımını destekleyen kanıt yoktur.

Zencefil Neden Çalışıyor

 1. Zencefilin mide bulantısını tedavi etmesine yardımcı olması - ancak kabızlığa yardım edememesi - zingerone'nin baharatlı molekülünün ağrı alıcılarına bağlanmasıdır. Bu, beyine bir ağrı sinyali gönderir ve beyin bu sinyali ve bulantıyı gösteren bağırsaktan gelen sinyali aynı anda işleyemez. Sonuç olarak, zencefil yedikten sonra kısa bir süre bulantı hissetmezsiniz. Zencefil bağırsak üzerinde doğrudan bir etkiye sahip olmadığı için, sindirim veya kabızlığı etkileyemez.

Tedaviler

 1. Kabızsanız, etkili tedaviler bağırsak probleminizin nedenine bağlı olarak değişecektir. Örneğin, düşük lifli diyetler kabızlığa neden olabilir ve bunun için çare daha fazla lif yemektir. Dehidrasyon da kabızlığa neden olabilir ve daha fazla su içmek yardımcı olacaktır. Ayrıca kabızlığın tıbbi nedenleri de vardır ve doktorunuz bir tıbbi muayene sırasında nedenini ve etkili tedaviyi belirlemenize yardımcı olabilir.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407