Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Zayıflama: Proteinli Kahvaltı

En alt satırda

 1. Ne yiyeceğini bilmek, sadece bir yemek rehberine bakmaktan çok daha karmaşık.

 2. Örneğin protein al.

 3. Atkins diyeti trend yaparken, herkesin ihtiyaç duyduğu makro besin olarak protein selamlandı. Daha fazla protein ve daha az karbonhidrat yememiz söylendi.

 4. Sonra, bitki bazlı diyetlerin yükselmesiyle birlikte, protein anlayışımız bir kez daha değişti. Birdenbire çok fazla protein yediğimiz söylendi ve hayvan kaynaklarından gelen proteinin bütün sağlık sorunlarının bir suçlusu olduğu söylendi: osteoporoz, böbrek hastalığı, idrar yolundaki kalsiyum taşları ve hatta bazı kanserler.

 5. Kanadalı kardiyolog Dr. Shane Williams gibi bazı doktorlar, sağlıklarını iyileştirmeye ve kilo vermeye çalışanlar için bitkiye dayalı, daha düşük protein diyeti vermeye bile başladılar.

 6. Peki şimdi? En azından sabah erkenden proteine ​​geri dönebiliriz.

 7. Yeni bir çalışma, proteinin öğleden sonraları şekerlemesini engellemek için kahvaltıda yenmesi gereken bir enerji kaynağı makro olduğunu iddia ediyor.

 8. Araştırmacılar ayrıca, yeme proteinlerinin insanların kendilerini doygun hissetmelerine yardımcı olduğunu, bu da fazla yemek yeme olasılıklarının daha düşük olduğunu belirtti.

 9. Sağlığınızı iyileştirmek ve kilo vermek ya da yönetim hedeflerini yerine getirmek için kesin bir yol gibi görünüyor, değil mi?

 10. Beslenme uzmanlarından protein ve özellikle kahvaltıda kullanılan protein hakkındaki görüşlerini aldıklarını duyduk. İşte öğrendiklerimiz.

Protein ve kilo kaybı

 1. Bir sağlıklı yaşam savunucusu ve New York Times'ın en çok satan yazarı olan Tim Ferriss, doğru kahvaltının yemenin birinin önemli miktarda kilo vermesine yardımcı olabileceğini savunuyor.

 2. "Kahvaltıyı çivileştirirseniz, diğer davranışlarınızdan hiçbirini değiştirmeseniz bile, bu genellikle ayda 10 ila 20 pound yağ kaybetmek için yeterlidir ... Yağ kaybı 99 yüzde diyet, "Ferriss, sağlık videolarından birinde diyor. [! 91241 => 1140 = 2!

 3. Hastalarının 30/30 kuralını izlemesini istemese de, kahvaltıda protein yemenin öğleden sonraları almaktan kaçınmasına ve doygunluğu arttırmasına yardımcı olabileceğini ve böylece kilo kaybını veya yönetim hedeflerini iyileştirebileceğini kabul eder.

 4. "Araştırmacılar, günün erken saatlerinde sabah kahvaltısında proteine ​​sahip olmanın beyinde ödül merkezlerini kontrol etmeye yardımcı olacağına ve daha sonra sizi şımartmak istemenize neden olan gıda motivasyonunu kontrol eden beyin sinyallerine yardımcı olabileceğine inanıyor." o ekledi. “Protein açlığı ortadan kaldıran ve daha az tüketmenize neden olan dolgu unsurları içeriyor.”

 5. SimplyFUEL'in kurucusu Mitzi Dulan, en büyük faydaları elde etmek için protein tüketiminin yalnızca kahvaltı ile sınırlandırılmaması gerektiğini söyledi. [! 91241 => 1130 = 3!

 1. Ancak protein, tüm besin gruplarını içeren geniş bir kategoridir.

 2. Peki, protein almanın en iyi yolu nedir?

 3. Ferris, yumurta, mercimek, siyah fasulye ve koyu yeşil sebzelerden oluşan bir kahvaltı önerir.

 4. Kirkpatrick “Hem hayvan hem de bitkinin kalitesi yüksek olabilir, fakat [!hastalarımdan pastırma, sosis vb. Gibi işlenmiş etlerin fazla düşkünlüğünden kaçınmasını istiyorum”

 5. Dulan, protein içeren ideal kahvaltı serisine Yunan yoğurt ve protein toplarını dahil etti.

 6. “Sabahları çeşitli proteinleri yiyebilirsiniz. Yumurtalar, yunan yoğurdu veya protein toplarının hepsi harika seçeneklerdir” dedi. [! 91241 => 1130 = 4!

Çok fazla tüketebilir misiniz?

 1. Çok iyi bir şey olabilir mi?

 2. Ferris'in önerdiği gibi kahvaltıda tüketmek için çabalamamız gereken en uygun protein miktarı var mı?

 3. Kirkpatrick, önceden var olan böbrek problemleriniz olmadığı sürece, gerçekten çok fazla protein bulunmadığını garanti ediyor.

 4. Genel olarak, denge önemlidir.

 5. Dulan, kahvaltıda Ferris'den (30 yerine 20 gram) biraz daha az protein önerdi, ancak aynı zamanda, bir kişi kaşıkla protein tozu yemezse, fazla tüketimin büyük olasılıkla münasebetsiz olduğunu da ekliyor.

 6. Çok iyi bir şey olabilir mi?

 7. Ferris'in önerdiği gibi kahvaltıda tüketmek için çabalamamız gereken en uygun protein miktarı var mı?Donate - BNB: bnb16ghhqcjctncdczjpawnl36jduaddx5l4eysm5c