Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Yüzünüze Zeytinyağı Yararları

Zeytinyağı ve cilt bakımı

 1. Zeytine basılarak ve yağları çıkarılarak elde edilen zeytinyağı, çok çeşitli şekillerde gelir ve birçok kullanıma sahiptir.

 2. Çoğumuzun dolaplarımızda oturan bir şişe zeytinyağı var - salata sosu veya tavada kullanmak için mükemmel. Çoğu insan, akşam yemeğini geliştirmek dışında başka bir şey için kullanmayı düşünmemiş olabilir. Ancak insanlar yüz nemlendirici olarak faydaları için giderek daha çok zeytinyağını arıyorlar.

 3. Aslında, bir çalışmada araştırmacılar kansere neden olabilecek ultraviyole ışınlarına maruz kalan farelerin cildine zeytin yağı uyguladıklarında, zeytinyağının gerçekten kansere neden olan mücadele etmek için çalıştığını ortaya çıkardı. hücreler. Tümör oranları, derilerine zeytinyağı uygulanmış farelerde anlamlı olarak daha düşüktü.

Zeytinyağının cilt yararları

 1. Zeytinyağının cilde bazı bildirilmiş faydaları var. Uluslararası Zeytin Konseyi'ne göre, zeytinyağında A, D ve K gibi birçok E vitamini ve E vitamini var!

 2. Zeytinyağı aynı zamanda bir antioksidandır, bu yüzden kansere neden olan ultraviyole radyasyonun zarar görmesini önler veya tersine çevirir. İnsanların normalde yediği diğer yağ ve yağlara kıyasla, skualen adı verilen çok yüksek bir konsantrasyona sahiptir. Skualen, zeytinyağına ekstra antioksidan destek sağlar.

 3. Akneye yatkınsanız, zeytinyağı ile yapılan bir sabun kullanmak, akneye neden olan bakterileri öldürerek aknenizi azaltmanıza yardımcı olabilir. Zeytinyağının cildinizi nemlendirdiği ve nemlendirdiği de bilinmektedir.

Yüzünüzde zeytinyağı nasıl kullanabilirsiniz?

 1. Zeytinyağı genellikle yüz yıkama ürünlerinde bir bileşen olarak kullanılır. Zeytinyağı bazlı kozmetikler var. Bazı sabunlarda, vücut yıkamalarında ve losyonlarda da bulunabilir.

 2. Zeytinyağını nemlendirici olarak herhangi bir katkı maddesi olmadan doğrudan cildinize uygulayarak kullanmak mümkündür. Oradan fazla yağı bir havlu veya bezle temizleyebilirsiniz. Zeytinyağının güneşe maruz kaldıktan veya güneş yanığı geçirdikten sonra nemlendirici olarak kullanılması özellikle yararlı olabilir.

Riskler ve uyarılar

 1. Zeytinyağı bazı yönlerden yararlı olsa da, diğer çalışmalar hassas cildiniz, özellikle yağlı cildiniz veya dermatit gibi bir cilt rahatsızlığınız varsa, zeytinyağının en iyi seçenek olmayabilir. . Bir çalışma, zeytinyağının yetişkinler için bazı cilt koşullarını daha da kötüleştirdiğini ve ebeveynlerin bebeklerine zeytinyağı kullanmaktan kaçınmaları gerektiğini önerdi. Hassas cildiniz varsa, yüzünüze uygulamadan önce bir alerji testi yapın. Kullanmayı planladığınız marka bir zeytinyağıyla kolunuzun üstüne büyük bir miktar sürün. 24 ila 48 saat içinde herhangi bir reaksiyon gözlemlemezseniz, kullanımı güvenli olmalıdır.

 2. Başka bir çalışma, bebeklerde zeytin yağı da dahil olmak üzere doğal yağların kullanılmasının, yaşamın ilerleyen dönemlerinde egzama gelişimine katkıda bulunabileceğini ortaya koydu. Ailenizde egzama öyküsü varsa bu özellikle doğrudur.

 3. Zeytinyağı ağır bir yağdır ve cilde kolayca emilmez. Gözeneklerin tıkanmasını veya bakterilerin sıkışmasını önlemek için fazla yağı silin. Katkı maddesi veya kimyasal madde içermeyen yüksek kaliteli bir ürün seçin.

Paket servis

 1. Yüzünüzde zeytinyağı kullanmak istiyorsanız, kalitenin önemli olduğunu unutmayın. Saf zeytinyağının aksine yağ karışımlarına karşı dikkatli olun. Bir araştırma, bazı popüler zeytinyağı markalarının, zeytinyağının ne olması gerektiğinin gerçek standartlarına uymadığını buldu.

 2. Aşırı sıcağa, ışığa veya oksijene maruz kalırsa, zeytinyağı nakliye sırasında zarar görebilir. Zarar görmüş veya olgunlaşmış zeytinler üretiminde kullanılırsa veya yağ yanlış depolanırsa, zeytinyağının kalitesi etkilenebilir. Zeytinyağı şişenizdeki Uluslararası Zeytin Konseyi'nden onaylı bir etiket arayın. Yüzünüzde zeytinyağı kullanırken, cildinizin zeytinyağına verdiği tepkiyi önce cildinizin küçük bir kısmında test edin.

 3. Yüzünüzde zeytinyağı kullanmak istiyorsanız, kalitenin önemli olduğunu unutmayın. Saf zeytinyağının aksine yağ karışımlarına karşı dikkatli olun. Bir araştırma, bazı popüler zeytinyağı markalarının, zeytinyağının ne olması gerektiğinin gerçek standartlarına uymadığını buldu.Donate - BNB: bnb16ghhqcjctncdczjpawnl36jduaddx5l4eysm5c