Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Yunan Salatasının Faydaları Nelerdir?

Hususlar

 1. Bir Yunan salatası, standart marul ve domatesin yanı sıra, genellikle beyaz peynir, zeytin, salatalık, kırmızı soğan ve zeytinyağı içeren geleneksel atılmış yeşil salataya çevrilmiş. Bu ilave bileşenlerin eklenmesi, salataya beslenmenin anahtar vitamin ve minerallerini ekleyerek salatalarınızın beslenmesini sağlamanın sağlıklı bir yoludur.

Sebze

 1. Bir Yunan salatasının büyük bir kısmı yeşil yapraklardan, domateslerden, soğanlardan ve salatalıklardan oluşuyor. Bunlar düşük kalorili ve günlük beslenmenize dahil edeceğiniz yoğun gıdalardır. Salata yeşillikleri size sağlıklı bir A ve C vitamini dozu, ayrıca potasyum ve demir sunar. Colorado State University, salata yeşillikleri de sağlığınızı korumaya yardımcı olan, kalp hastalığı ve kanser gibi sağlık sorunları riskinizi azaltmanın yanı sıra fito-besinler ve antioksidanlar içerdiğini de not eder. Salatalarınızdaki bir bardak domates 24,7 mg C vitamini ve 1.499 IU A vitamini sağlar. Salatalıklar 1/2 bardak porsiyon başına sadece 8 kalori için sağlıklı bir potasyum kaynağıdır. Kırmızı soğan dilimleri ek A ve C vitaminlerinin yanı sıra az miktarda lif sağlar.

Zeytin

 1. Yunan salatalarının çoğu versiyonu, her biri sağlıklı bir doymamış yağ kaynağı olan siyah veya kalamata zeytinleri içerir. Sağlıklı doymamış yağlar içeren bir diyet kalp hastalığı riskinizi azaltmanıza yardımcı olabilir. Bir büyük siyah zeytin, Yunan salataya sadece 5 kalori ekler, ancak aynı zamanda size az miktarda kalsiyum, lif ve A vitamini sağlar. Maggie Greenwood-Robinson, üzerinde zeytin yiyen "İyi Yağlar ve Kötü Yağlar" adlı kitabında yer almaktadır. düzenli bir temel, kan kolesterolünüzü düşürmenize ve kansere ve diğer kronik hastalıklara yol açabilecek serbest radikalleri etkisiz hale getirmeye yardımcı olabilir. Dört veya beş zeytinya yapıştırın, çünkü sodyum oranı yüksektir.

Peynir

 1. Bir beyaz peynir crumble, bir Yunan salataya cesur bir lezzet katar, ama aynı zamanda besleyici bir tepesidir. Salata için makul miktarda peynir kullanın çünkü sağlıklı olmasına rağmen, 1 oz başına yaklaşık 6 g yağ içerir. hizmet. Beyaz peynir ezmeniz ayrıca sağlıklı kemikler ve dişler için 140 mg kalsiyum sağlayacaktır. 1 oz. beyaz peynir porsiyonu ayrıca 0.82 mg çinko ve 120 IU A vitamini de sağlar. Ayrıca bol miktarda potasyum, magnezyum ve B vitaminleri elde edersiniz.

Giyinme

 1. Bir Yunan salatası için en yaygın sos, zeytinyağı veya salata sosu. Bu pansumanlar yağda yüksek olmasına rağmen, çoğu, kalp hastalığı ve yüksek kolesterol riskinizi azaltabilecek ve aynı zamanda sağlıklı kan şekeri seviyelerini korumanıza yardımcı olabilecek doymamış yağdır. Yemeğinizin kalorisini ve yağ sayısını önemli ölçüde artırmadan lezzet eklemek için bir çay kaşığı zeytinyağı veya az yağlı salata suyunu çırpın.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407