Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Yumurta ve Tavuk Diyeti

Sebze ve Tavuk Diyeti Endişeleri

 1. Yumurta ve tavuk diyeti, diyetleri tam tutmak için yüksek proteine ​​dayanan çok düşük kalorili bir diyettir. Sağlık uzmanları kalorileri sağlıksız seviyelere çıkarmak yerine, haftada 1-2 kilo ağırlığındaki yavaş kilo vermeye odaklandığını söylüyorlar.

Yumurta ve Tavuk Diyeti

 1. Diyetin kendisi sadece çok düşük kalorili değil, Kuzey Carolina Yumurta Birliği'nin de düşük karbonhidrat olduğunu söylüyor. Bir versiyon kahvaltıda iki veya daha fazla yumurta, bazı greyfurt ve düşük karbonhidratlı sebzeler yemeyi gerektirir. Öğle yemeği daha fazla yumurta veya küçük bir piliç veya balıktır. Akşam yemeği öğle yemeğine benzer. Salatalara ve düşük karbonhidratlı sebzelere izin verilir, ancak meyveler sınırlıdır.

 2. Yumurta Birliği'ne göre yumurta diyetindeki sorun, iki haftada 20 kilo kadar kısa sürede kilo vermenin kısa bir yoludur. Harvard Health, düşük kalorili diyetlerin sağlığınızı tehlikeye atabileceğini söylüyor. Güvenli bir kilo verme oranı haftada 1 ila 2 pound'dur.

 3. Sadece bunun için günde 500 ila 1000 kalori keseceksin. Kilo vermeyi denemeden önce, mevcut kilonuzu korumak için gereken kaloriyi hesaplayın. Harvard Health şu anki kilonuzu 15 ile çarpmanızı tavsiye ediyor!

 4. Diyelim ki 5 kiloluk, 4 kiloluk kadın 155 kilo. 155 çarpı 15 ile çarpın ve mevcut kilonuzu korumak için günde 2,325 kaloriye ihtiyacınız olduğunu fark edin. Diyette, güvenli olmak için 1,325 ila 1,825 kalori almak istersiniz. Ayrıca yeterli besin aldığınızdan emin olmak için bir sağlık uzmanıyla çalışmak istersiniz.

Yumurtalar Sağlıklı mı?

 1. Yumurtaların çok fazla sağlık yararı var. American Heart Association, yumurtaların her birinin yaklaşık 78 kalorisine sahip olduğunu ve verimli, zengin bir protein ve vitamin kaynağı olduğunu söylüyor. Bir büyük yumurta içerir:

 2. 6 gram protein

 3. Kemik sağlığına ve sağlıklı bir bağışıklık sistemine katkıda bulunan D Vitamini

 4. Metabolizmaya ve karaciğer fonksiyonuna yardımcı olan kolin

 5. Katarakt ve makula dejenerasyonu riskini azaltan Lutein ve Zeaxanthin, 55 yaş ve üstü insanlardaki körlüğün önde gelen nedeni.

 6. Ayrıca 186 miligram kolesterol içeriyor. JAMA’daki 30 yılı aşkın altı çalışmayı gözden geçiren bir Mart 2019 makalesine göre, ne kadar çok yumurta yerseniz, kalp hastalığı riskiniz de o kadar artar. Ancak uzun süreli bir Harvard çalışması, günde bir yumurta yemenin insanları kalp krizi veya felç için daha yüksek risk altına sokmadığını gösterdi.

 7. Harvard Health, etin, tam yağlı süt ürünlerinin, kızarmış ve pişmiş yiyeceklerin, Amerikan diyetindeki doymuş yağın çoğunu sağladığını söylüyor. Teresa Fung, Harvard T.H.’de Beslenme Bölümü’nde yardımcı doçent Chan Halk Sağlığı Okulu, ortalama bir insan için, yumurta yemekten kaynaklanan kalp rahatsızlığı riskinin az olduğunu söylüyor. Kalp sağlığı açısından güvenli bir şekilde oynamak için yumurtalarınızı haftada iki ile sınırlamanızı ve çeşitli bir diyet yemenizi önerir.

Diyete Sağlıklı Yollar

 1. Mayo Clinic’e göre, yalnızca yumurta ve tavuk yemeye odaklanmak ve sağlıklı yiyecek için sadece tavuk ve yumurtalara güvenmek yerine, daha sağlıklı yemeye uzun vadeli bir taahhütte bulunun. Başarılı kilo kaybının temeli, hızlı kilo vermeyi vaat eden diyetler yerine sağlıklı, kalori kontrollü bir diyet ve fiziksel aktivitedir.

 2. Mayo Clinic, küçük parçalarda gerçekçi kilo verme hedefleri koymanızı önerir. Makul bir amaç şu anki kilonuzun yüzde 5'i. 180 pound ağırlığında, 9 pound. Birkaç yumurta ile sadece yumurta ve tavuk yemek yerine dengeli bir protein, karbonhidrat ve yağ diyetini yiyin. Bu diyet içermelidir:

 3. BMJ dergisindeki Nisan 2012 tarihli bir araştırma, düşük karbonhidrat içeren yüksek proteinli bir diyetin kalp hastalığı riskinin daha yüksek olduğunu söyledi. Ek olarak, Ulusal Spor Hekimliği Akademisi (NASM), çok düşük kalorili bir diyetin çoğu zaman yetersiz beslenmenin yanı sıra yorgun ve mide bulandırıcı hissetmelerine neden olduğunu söyledi. NASM, bu tür diyetlerin uzun vadeli kilo vermede genellikle geleneksel diyetlerden daha etkili olmadığını söylüyor. Unutmayın, ne zaman bir diyet yapsanız, önce doktorunuza danışmalısınız.

 4. Mayo Clinic’e göre, yalnızca yumurta ve tavuk yemeye odaklanmak ve sağlıklı yiyecek için sadece tavuk ve yumurtalara güvenmek yerine, daha sağlıklı yemeye uzun vadeli bir taahhütte bulunun. Başarılı kilo kaybının temeli, hızlı kilo vermeyi vaat eden diyetler yerine sağlıklı, kalori kontrollü bir diyet ve fiziksel aktivitedir.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407