Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Yumurta Sütü mü? + Yediğiniz Yumurtalar Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Riskler ve Önlemler

 1. Sormaktan korktuğun sorulardan biri, aptalca bir korku olduğu için, ama aptalca bir soru değil. Yumurta süt mü? Birçok insan yumurtaların süt olarak kabul edilip edilmediğinden emin değildir.

 2. Sonuçta, yumurtalar çoğu manavda mandıra pazarında satıldığından bahsetmek yerine, süt ürünleri ile birlikte sık sık fotoğraflanır.

 3. Öyleyse, yumurta sütü sorusunu cevaplayalım ve neden en sağlıklı yaşam tarzlarının ayrılmaz bir parçası olarak kabul edildiklerine bakalım.

Yumurta Dairy?

 1. Peki yumurta sütü mü? Baştan başlamak için, şu soruyu cevaplayalım: Yumurta sütü mü? Hayır, yumurtalar süt ürünleri değildir. Ancak, hem süt hem de yumurta hayvansal yan ürünler olduğundan sütle bir sınıfa sığarlar.

 2. Buradaki en önemli noktalardan biri, yumurtaların bir süt alerjisi veya laktoz intoleransını arttırmamasıdır. Sütün alerjik reaksiyonları, hayvansal sütte bulunan proteinlere (genellikle ineğin, ama bazen keçinin ve diğer süt türlerinin) anormal bir immün tepkisidir. Laktoz intoleransı, vücut laktozu glikoza parçalamak için yeterli laktaz üretmediğinde ortaya çıkar.

 3. Yumurtalar süt proteinleri veya laktoz içermediğinden, süt içermeyen bir diyet uygulasanız bile, muhtemelen yumurta yiyebilirsiniz. Elbette, bir yumurta alerjisine sahip olmak mümkündür, ancak bu durum diğerlerinden daha nadir görülür.

 4. (Bonus gerçek: Yumurta ile yapılan mayonez, aynı zamanda bir süt ürünü değildir - yumurta sarısı, yağ, limon suyu / sirke ve baharatlarla yapılır.)

 5. Yumurtalar nelerdir?

 6. Şimdi soruyu cevapladığımıza göre yumurta sütü ve bilmediklerini, ne? Yumurtalar, et ve kümes hayvanlarının yanında listelenen ABD Tarım Bakanlığı (USDA) tarafından tamamen kendilerine ait bir sınıflandırma olarak bilinir. (1) Yine, bir hayvansal yan ürün olarak kabul edilirler, bu yüzden vegan diyetindeki insanlar onları yemiyor.

 7. MyPlate'de (USDA'nın besin piramidinin yeni versiyonu) yumurtalar Protein Gıdalar Grubunda. Aynısı Harvard'ın Sağlıklı Yemek Tabağı için de geçerlidir. Sağlıklı Protein grubundaki yumurtaları dikkate alır. (2)

 8. İyi miktarda protein içermesine rağmen et değiller. Onlara nasıl baktığınıza bağlı olarak, yumurtalar da bir Protein Yağları grubuna sığabilir, çünkü proteinleri ve yağ içerikleri neredeyse eşleşir. [! 5443 => 1140 = 2!

 9. Süt aynı zamanda bir hayvansal yan üründür, ancak spesifik bir tür olarak sınıflandırılır: memelilerin meme bezinin bir ürünü. (3) Süt ürünleri, en yaygın olarak, hayvan sütünden yapılan her şeyi içerir: ot beslenen tereyağı, ghee, yoğurt, peynir ve çiğ süt. Genellikle diyet kolesterolünün yanı sıra büyük miktarda doymuş yağ içerirler.

 10. Daha fazla kafa karışıklığına neden olmamak için, ancak süt ürünlerinden kaçınırken ürünlerin kaynağını düşündüğünüzden emin olun. Badem sütü ve hindistancevizi sütü de süt ürünleri değildir, çünkü hayvansal sütlerden bitkisel kaynaklardan gelirler.

Yumurtaların Yararları

 1. Yumurta sütü mü? Hayır. Bu, yumurtalara iyi bir fayda sağladığı için sütlere iyi bakamayanlar için iyi bir haber. Yumurtaların sağlığa yararları üzerine yapılan araştırmaların çoğu, en çok tüketilen yumurta çeşitleri olduğundan tavuk yumurtalarına odaklanmaktadır. Şimdi cevabın yumurta sütü olduğunu biliyoruz, haydi yumurtaların sizin için neden bu kadar iyi olduğuna bir bakalım.

 2. Yumurta, kalp hastalığı, diyabet ve felç için risk faktörlerini azaltarak sizi çeşitli hastalıklardan korumanıza yardımcı olabilecek besinler içerir.

 3. Bir süredir yumurtaların veya yumurtaların sarısının tehlikeli olduğu ve kalp hastalığına yol açabileceği bir nosyon olsa da, son araştırmalar doğru türdeki yumurtaların tüketilmesinin azalmaya yardımcı olduğunu gösteriyor önceden var olan koşullardan bağımsız olarak kardiyovasküler hastalık riski. (4)

 4. Daha yüksek yumurta tüketimi aynı zamanda kalp hastalığı, diyabet ve inme gelişmesiyle bağlantılı bir dizi koşul olan metabolik sendrom üzerinde önemli bir etkiye sahiptir. (5)

 5. Çoğu insan göz sağlığını iyileştirmek için yiyecek ararken sebze ve meyve düşünüyor. Bununla birlikte, yumurtalarda maküler dejenerasyon ve glokom gibi sorunlara karşı iyi bilinen karotenoidler olan lutein ve zeaksantin bulunur.

 6. Yumurtaların birkaç farklı sebepten dolayı kilo vermede rol oynadığı konusunda birçok çalışma yapıldı. Birincisi, yumurtalar daha az yemenize yardımcı olur çünkü tam hissetmenize yardımcı olurlar, böylece beyninizin ve vücudunuzun sonraki öğünlerde aşırı yemek yemesini önler. (6, 7)

 7. Ayrıca, yumurtalardaki lutein aktivite seviyesini olumlu yönde etkileyebilir. (8)

 8. Yumurtalarda bulunan bir diğer önemli makro besin ise kolin olarak bilinir. Diyette kolinin inanılmaz yararları vardır, ancak en yaygın iki tanesi, kolinin yağ karaciğer hastalığı riskini azaltma ile ilişkili olması ve depresyon ve hafıza kaybı gibi bazı nörolojik sorunları çözme şeklidir. (9, 10)

 9. Lutein ve zeaksantin içerdiğinden, yumurtalar aynı zamanda sağlıklı bir cilt için beslenmenin bir diyetini oluşturur. (11)

 10. Yumurtalar ayrıca cildi, eklemleri ve bağ dokusunu güçlendirmeye ve güçlendirmeye yardımcı olan protein olarak çok miktarda yumurta kollajen içerir. Vücutta kollajen üretimini teşvik eden birçok yiyecek vardır, fakat yumurtalar çoğu yiyeceklerin aksine kollajen içerir. [! 5443 => 1140 = 3!

Yemek için En İyi ve En Kötü Yumurta

 1. Tavuk yumurtasına geri dönmeniz, onlar muhtemelen yiyeceğinizler olduğundan, satın aldığınız yumurta türleri hakkında önemli bir açıklama yapılmalıdır.

 2. Bütün yumurtalar eşit olarak yaratılmaz.

 3. Tavuklar için Tipik Akü Kafesleri

 4. Amerika Birleşik Devletleri'ndeki yumurtaların yaklaşık yüzde 87'si "akü kafesleri" içinde yaşayan tavuklardan, genellikle sinekler, kurtçuklar ve kemirgenlerin istila ettiği derin gübre çukurları ile çevrili küçük ve sağlıksız kafeslerden geliyor. (13) Kafesli tavuklar çoğu zaman kırık kemikler ve kemik kaybı da dahil olmak üzere çok çeşitli sağlık koşulları yaşar. (14)

 5. Bu kafeslerde, tavuklar yuvalama, toz banyosu, tıraşlama ve daha pek çok şey gibi doğal, içgüdüsel davranışlarında bulunamazlar. Aslında, bu küçük alanlara sıkışan tavukların miktarı, istismara uğrayan kuşların aşağıdakilerden herhangi birini yapmalarını yasaklar: uzanma, ayağa kalkma, esnetme, dönme, kanatlarını çırpma veya kendilerini damat.

 6. Genellikle bu sıkışık, doğal olmayan yaşam koşulları, daha önce davranışlarda bulunmadıkları çaresiz hayvanlar üzerinde bu kadar büyük bir stres ve baskıya neden olur. Birbirlerinin tüylerini koparmadan yamyamlığa, bu yaşam koşulları sağlıksız ve mutsuz tavukları sınırlarının ötesine zorluyor.

 7. Buna ek olarak, bu çiftliklerin birçoğu kalıplama işlemine giriyor. Bu, tavukların yumurta üretimini arttırmak için neredeyse ölmek üzere aç bırakıldığı süreçtir.

 8. Herhangi bir canlının varlığı için inanılmaz derecede zalimce bir yol değil - Salmonella gibi hastalık oranı, batarya kafeslerindeki tavuklar arasında büyük ve halk sağlığı için ciddi bir tehdit.

 9. Serbest Çeşit Tavuklar

 10. Madalyonun diğer tarafında serbest bırakılmış tavuklar var. Bu tavukların dolaşıp güneş ışığının ve dış mekanın tadını çıkarmasına izin verilir ve basitçe daha iyi yumurta üretirler.

 11. Yumurta, vücut fonksiyonları için gerekli 18 önemli amino asit içerir. Bununla birlikte, serbest menzilli yumurtalar sadece aynı amino asitleri içermez, aynı zamanda genel olarak daha iyi bir beslenme profiline sahiptir. Ücretsiz yumurtalar: (15)

 12. Yumurta Kartonu Etiketlerinin Çözülmesi

 13. Sadece sağlıklı, serbest tavuklardan yumurta satın almaya kararlıysanız, ne aldığınızı bilmek için ambalaj üzerindeki etiketleri nasıl deşifre edersiniz? İşte ortak etiketlerden bazıları ve ne anlama geldikleri: (16)

 14. Tecrübelerime göre açlığınızı, beslenme gereksinimlerinizi ve vicdanınızı karşılayan yumurtalar almanızı sağlamanın en iyi yollarından biri, bölgenizde yerel bir çiftçi bulmak ve ondan yumurta satın almak veya ona. Pek çok çiftçi sorarsanız tavuklarının yaşam koşullarını görmenize bile izin verir.

 15. Alt satırda mı? Geleneksel yumurtalardan kaçının ve yalnızca mümkünse yerel bir çiftçiden sertifikalı organik yumurta satın alın.

Yumurta Tarifleri

 1. İnanılmaz yumurta hakkındaki en sevdiğim şeylerden biri, tariflerde kullandığı çok çeşitli kullanımlar. Yumurta merkezli tariflerden fırınlamaya ve aralarındaki her şeye, hemen hemen her diyet veya özlem için yumurta tarifleri vardır.

 2. Bir Paleo diyet planından sonra mı? Bu Banana Egg Paleo Pancakes'i seveceksin. Suçsuz ücretsiz bir kahvaltı keyfi keyfini çıkarın.

 3. Yumurtalar ayrıca popüler ketojenik diyetin büyük bir parçasıdır. Avokado Deviled Eggs keto'da benim atıştırmalık yiyeceklerimden biri çünkü lezzetli, dolgulu ve (tabii ki) inanılmaz besleyici.

 4. Ispanakın güçlü antioksidanlarını kullanarak kolay bir tarif için Pişmiş Yumurta ve Ispanağı deneyin. Herhangi bir yemek için harika ve tadı muhteşem.

Yumurta Sütü Var mı? Yumurta Hakkında Tarih ve İlginç Bilgiler

 1. Yumurtanın yiyecek olarak kullanımı için tarihte net bir başlangıç ​​yok çünkü çok uzun süredir yiyorlar. Tarihçiler genellikle tavukların yumurtalarının binlerce yıl önceki yararlılığı nedeniyle evcilleştirildiği konusunda hemfikirdirler.

 2. Tavuklar Güneydoğu Asya ve Hindistan’dan Mısır’a yaklaşık 1500 BC’de, ardından Yunanistan’a 800 B ve katlanarak popülerlik oradan yayıldı.

 3. Birkaç antik sanat eserinde yumurtalar resmedilmiştir. Ayrıca, folklorun adil payında da bulundular. Eski Romalılar, yumurtalarının kabukları içinde ezilmesinin kötü ruhların saklanmasını engelleyebileceğine inanıyorlardı.

 4. Yumurta kartonu 1911’de Britanya Kolombiyası’ndaki Joseph Coyle tarafından icat edildi, kâğıttan yapıldı ve bir çiftçi ile müşteri arasındaki yumurtaların ortak kırılmasıyla ilgili bir sorunu çözmek için yaratıldı.

 5. Bir yumurta alerjiniz yoksa, yumurta yeme tehlikesi veya tehlikesi yoktur. Büyüyen bir araştırma topluluğu, genel olarak, yumurtaların daha önce ima edildiği gibi kalbiniz için tehlikeli olduğu teorisini geçersiz kılmaktadır.

 6. Kalp kuralının istisnası, yumurtalarınızı nasıl pişirdiğinizle ilgili. Diyetteki kolesterol, okside kolesterol olmadıkça, insan vücudundaki yüksek kolesterol seviyeleri ile mutlaka ilişkili değildir. Yumurtalar okside kolesterol içermezler, ancak uzun süre yüksek ısıda pişirilirlerse (okunur: kızartılmış), kolesterol oksitlenebilir, bu da kalp hastalığının gelişiminde bir faktör olabilir. (18)

 7. Bu sorunu önlemek için, yumurtalarınızı daha düşük sıcaklıklarda pişirin ve onları pişirmek için ne kullandığınızı dikkatlice düşünün.

 8. Sesinden sızan bağırsakların sadece sindirim sistemini etkilediğini düşünebilirsiniz, ama gerçekte daha fazla etkileyebilir. Çünkü Leaky Gut çok yaygın ve böyle bir bilmecedir. Sızdıran bağırsaklarla ilgili ücretsiz bir web semineri veriyorum. Web semineri hakkında daha fazla bilgi edinmek için buraya tıklayın.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407