Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Yumurta Beyazları Sağlıklı mı?

B Vitamini sağlar

 1. Yumurta beyazları kalorileri düşük ve proteinleri yüksek, kilolarını izleyenler için onları iyi bir yemek yapıyor. Yumurta beyazları ucuz bir protein kaynağıdır, yani vücudun kendi üretemediği bütün amino asitleri sağlarlar. Yumurta akı, günün herhangi bir yemeğine sağlıklı bir katkı sağlar.

Besinler

 1. Büyük bir yumurta akı, MyPlate kalori sayacına göre 16 kalori içerir. 3.6 gram protein sağlar ve yağ içermez. Büyük bir yumurta akı ayrıca selenyum için önerilen diyet ödeneğinin yüzde 9'unu sağlar.

Kolesterol Endişeleri

 1. Amerikan Kalp Derneği, günde 300 miligramdan fazla kolesterol yemeyi tavsiye ediyor. Büyük bir yumurta yaklaşık 213 miligram içerir ve sizi bu gün için bu sınıra çok yaklaştırır. Yumurta beyazları kolesterolün hiçbirini içermez, bu da yumurtalardaki kolesterol endişesi olmayan proteinlerden faydalanmalarını sağlar.

Hususlar

 1. Bütün yumurtaları ayırmak istemiyorsanız, yumurta akı kartonları satın alabilirsiniz. Yumurta akı karbonhidrat içermez ve bu da düşük karbonhidratlı diyetlere sağlıklı bir katkı sağlar. Kalori miktarını ve yağ içeriğini minimumda tutmak için yumurta aklarını bol miktarda yağ veya tereyağında pişirmekten kaçının.

]

 1. Bütün yumurtaları kaynatırken, beyazı yumurta sarısından kolayca ayırabilirsiniz. Yumurtayı tek başına tuz ve karabiber ile atıştırmak için yiyin, hafif bir yumurta salatası içine doğrayın veya yeşil salata için bir üst kısım olarak kullanın. Yumurtanın aklarını karıştırın ya da sote sebzeler ve az yağlı peynirle omlet yapın. Ayrıca tarifleri hafifletmek için unlu mamullerin yerine yumurta akılarını da kullanabilirsiniz. Bir bütün yumurta için iki yumurta akını ikame edin.

Yumurta Sarısı

 1. Yumurta sarısı kalorilerin çoğunu, yumurtadaki yağ ve kolesterolü içerirken, aynı zamanda vitaminlerin ve minerallerin çoğunun da kaynağıdır. 17 gram protein ve 5 gram yağ içeren bir karıştırıcı oluşturmak için bir bütün yumurtayı üç yumurta akı ile karıştırmayı düşünün. Yumurta sarısı, kolin, lutein, B vitaminleri ve A, D ve E vitaminleri dahil beyazda eksik olan ek besinleri sağlar!Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407