Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Yumuşak Pretzel Beslenme Bilgileri

Akıllıca Seçim Yapma

 1. Tuzlu krakerler birçok Avrupa diyetinin bir parçasını oluşturuyor - İtalya ya da Fransa'da ortaya çıktılar ve sonunda Alman ve Avusturya mutfağının bir parçası oldular. Her küçük yumuşak çubuk kraker günlük alımınıza yaklaşık 2 ons tahıl katkıda bulunur; USDA her gün 6 ila 7 ons tahıl önerir. Yumuşak simit, vücudunuzun sağlığı için ihtiyaç duyduğu temel besinleri içerir, ancak aynı zamanda bazı besinsel dezavantajları da vardır. Dengeli bir diyetin parçası olarak ılımlı bir şekilde tüketin.

Kaloriler ve Makrobesinler

 1. Küçük bir yumuşak çubuk kraker, standart bir 2.000 kalorili diyette 210 kalori veya kabaca kalorilerin yüzde 10'unu içerir. Bu kalorilerin yaklaşık yüzde 84'ü karbonhidratlardan gelir ve her bir çubuk kraker, yaklaşık 1 gram lif de dahil olmak üzere 43 gram toplam karbonhidrat içerir. Her küçük çubuk kraker ayrıca az miktarda protein (5 gram - ve 2 gram yağ) sağlar. Yumuşak simit tüketirken porsiyon büyüklüğünüzü izleyin. Küçük versiyonlarda ılımlı miktarda kalori bulunurken, orta ve büyük yumuşak çubuk krakerler, sırasıyla 389 ve 483 kalorilik bir ağır kalorili zımba alır.

Temel Vitaminler

 1. Yumuşak krakerler size yararlı B kompleksi vitaminleri, özellikle de B-3 vitaminleri veya niasin ve ayrıca Tiamin adı verilen B-1'i sunar. Her küçük tuzlu kraker, 2.6 miligram B-3 vitamini içerir - kadınlar için önerilen günlük B-3 alımının yüzde 19'unu ve erkekler için yüzde 16'yı, Tıp Enstitüsü tarafından önerilen - ve ayrıca önerilen günlüklerin yüzde 25 ila 21'ini sağlar B-1 kadınlar ve erkekler için sırasıyla. Her iki vitamin de metabolizmanızı destekler ve karbonhidratı enerjiye dönüştürmenize yardımcı olur. B-3 Vitamini aynı zamanda vücudunuzun hormon dengesini de destekler ve üreme sağlığı için gereken hormonları sentezlemeye yardımcı olur ve strese cevap verir.

Yararlı Mineraller

 1. Yumuşak çubuk krakerler bazı yararlı mineraller, özellikle demir ve selenyum, ancak aynı zamanda, yıldızlardan daha az saygınlığa sahip bir mineral sağlayabilir. Mümkün olduğunda, tuzsuz yumuşak krakerler tercih edin; tuzlu çeşitlerin sodyumunun yarısından daha azını içerirler. Demir metabolizmanızı destekler ve dokularınızın çalışması için ihtiyaç duydukları oksijeni almalarını sağlarken selenyum serbest radikal denilen zararlı kimyasalları nötralize ederek dokularınızı sağlıklı tutar. Her küçük tuzlu kraker, 11 mikrogram selenyum içermektedir - Tıp Enstitüsü'ne göre önerilen günlük selenyum alımınızın beşte biri - ve ayrıca kadınlar ve erkekler için önerilen günlük demir alımının yüzde 13 ila 30'unu sağlamaktadır.

Diyetinize Simit Takılması

 1. Bazı sağlık yararları sağlarken, yumuşak krakerler diyetinizde günlük görünümler yapmamalıdır. Pek çok yumuşak çubuk kraker, rafine tahıllardan (besinle dolu mikrop ve kepek sökülmüş halde olanlar) tam tahıl yiyeceklerinden daha az sağlıklı olmasını sağlar. Onları ılımlı bir şekilde yiyin - belki de haftalık bir tedavi olarak - ve onları sağlıklı bir şekilde topladığınızdan emin olun. Yağlı çeşniler üzerine sarı veya Dijon hardalı seçin ve daha az kalorili daha küçük versiyonlar seçin.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407