Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Yumuşak Kabuklu Kaplumbağaları Yutmanın Sağlık Faydaları Nelerdir?

Karbonhidratlarda Düşük

 1. Geleneksel protein kaynakları arasında kümes hayvanları, domuz eti, sığır eti ve balık bulunur. Bazı maceracı aşçılar, alışveriş listelerinde dana eti, geyik eti, devekuşu veya kuzu içermektedir. Asya kültürleri yüzyıllardır diğer etleri de içermektedir. Sürüngen eti denemek istekli iseniz, kaplumbağa bazı şaşırtıcı sağlık yararları vardır. Bununla birlikte, kaplumbağanın tıbbi özelliklerini destekleyen herhangi bir kanıt yoktur.

Kaloriler, Yağ ve Kolesterol

 1. Pişmiş yumuşak kabuklu kaplumbağa etinin bir bardağı, 9 g yağ, 2 g doymuş yaklaşık 220 kaloriye sahiptir. Buna karşılık, 1 fincan pişmiş, doğranmış dana bonfile, 20 g yağ, 8 g doymuş 340 kaloriye sahiptir. Kaplumbağa eti için bardak başına 33 g'a kıyasla sığır eti bardak başına 37 g protein içerir, ancak kaplumbağa eti de iyi, ara sıra bir alternatif haline getiren kaplumbağa sadece 82 mg kolesterole sahipken, toplam 111 mg kolesterolü vardır.

Vitaminler ve Mineraller

 1. İyi bir protein kaynağı olmasının yanı sıra, yumuşak kabuklu kaplumbağa kalsiyum bakımından yüksektir ve önerilen günlük toplamın yüzde 20'sidir. Kaplumbağa etinde A, B1, B2, B6 ve fosfor ve çinko vitaminleri bol miktarda bulunur. Vitamin ve Beslenme Merkezine göre, B vitaminlerinin yiyeceğin enerjiye dönüştürülmesine yardımcı olduğu düşünülmektedir; [! 23410 => 1130 = 4!

 1. Geleneksel Çin tıbbı, yüzlerce yıldır yiyecek ve ilaç için yumuşak kabuklu kaplumbağalar kullandı; Bununla birlikte, herhangi bir talebi desteklemek için hiçbir bilimsel veri toplanmamıştır. Çevrimiçi bir Çin Tıbbı rehberi olan Shen-Nong.com tarafından önerilen kaplumbağa teorilerinden biri, böbreklerinizi nemlendirerek ve besleyerek zenginleştirmesidir. Kaplumbağa etinin ayrıca kanınızı zenginleştirdiğine ve vücudunuzu serinletdiğine inanılır, bu yüzden gece terlemeleri, sıcak basmalar ve sinirlilik gibi menopoz semptomları için Sheng-Nong gibi alternatif tıp pratisyenleri tarafından kaplumbağa çorbası tavsiye edilir. Kaplumbağa'nın uzun ömürlülüğü teşvik ettiği düşünülür, diyor FactsandDetails.com'dan Jeff Hays. Bu inancı kanıtlayacak hiçbir çalışma yoktur, bu nedenle tıbbi kaygılarınızı doktorunuzla görüşün.

Nerede ve Nasıl

 1. Yumuşak kabuklu kaplumbağa vahşi oyun olarak kabul edilir ve bu sayede yalnızca lisanslı ticari balıkçı tarafından kullanılabilir. Devletiniz, kendinizinkini yakalamanıza ve kasap etmenize izin verebilir. Tipik olarak doğu eyaletlerinde bulunur, yumuşak kabuklu kaplumbağalar nehirlerde ve su yollarında yaşar ve yakalamak zor olabilir. Etler tatlı veya tavuk veya dana eti ile karşılaştırılabilir olarak kabul edilebilir. Önce kabuğu yumuşatmak için gövdeyi kaynatın, ardından kabuğu çıkarın, sürükleyin ve birkaç saat boyunca bir sos veya çorbada kaynamaya başlamadan önce başını çekin.Donate - BNB: bnb16ghhqcjctncdczjpawnl36jduaddx5l4eysm5c