Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Yum Cha Gıda Sağlıklı mı?

Beslenme Değerleri

 1. Yum cha yemekleri Amerika Birleşik Devletleri'nde daha yaygın olarak dim sum olarak bilinir. Geleneksel olarak, bu küçük yiyecek tabakları çay ile servis edilir. Yum cha, seçtiğiniz yemeğin türüne ve ne kadar yediğinize bağlı olarak besleyici veya sağlıksız olabilir. Yum cha yemeklerinin kalori, yağ ve sodyum içeriğini anlamadan önce anlayın.

Köfte

 1. Çin köfteleri, domuz eti, dana eti, karides veya sebze ile doldurulmuş, genellikle sosu derileri - yumurta ruloları - çeşitli seçeneklerle geliyor. Örneğin buharda pişirilmiş karidesli köfte hamur tatlısı, 44 kalori, 1 gram yağ ve 3 gram protein içeren nispeten sağlıklıdır. Bununla birlikte, 120 miligram sodyum içerir ve hamur tatlısını soya sosuna batırırsanız daha yüksek olabilir. Buğulanmış domuz böreği, hamur böreği başına 67 kaloriyle biraz daha kalorilidir; ayrıca sodyumda daha yüksektir: 183 miligram. Amerikan Kalp Derneği, günlük sodyum alımınızı günde 1500 miligrama kadar tutmanızı önerir. Buharda pişmiş köfte için tercih - kızarmış köfte daha fazla yağ ve kalori var.

Buns

 1. Çince buğulanmış çörekler, lezzetli ve bazen tatlı dolgular ile kabarık, ekmek benzeri bir kabuk oluşturur. Bir domuz barbekü topuzu, tavuk ve sebzelerle dolu bir topuzdan daha az sağlıklıdır. Domuz topuzunda 185 kalori ve 6 gram yağ bulunurken, tavuk ve sebze dolgulu bir topuz 90 kalori ve 1 gram yağ verir. Sodyum içeriği bileşenlere bağlı olarak değişebilir. Domuz barbekü Çince çörekler tercih ederseniz yağ alımınızı izleyin - günlük önerilen sınır 44 gram ila 78 gram arasındadır.

Rolls

 1. Yum cha sepetinde pirinç erişte ruloları veya cheong fan bulabilirsiniz. Bu tür dim sum, geniş pirinç eriştesi veya pirinç kâğıdına mangalda domuz eti, sığır eti ve karides saran; Kızartılır, buğulanır ve genellikle soya sosu ile servis edilir. Kızarmış olduklarından oldukça kalorilidir - bir rulo 265 kalori ve 7.7 gram yağ içerebilir. Bunun 3 gramının üzerinde bir miktar diyabet ve kalp hastalığı geliştirme şansınızı artırabilen tipte doymuş yağ vardır. Her gün 16 ila 22 gram doymuş yağ tüketmekten kaçının.

Yedek Kaburga

 1. Mangalda yedek kaburgalar kum cha için popüler bir seçenektir. Bu seçenek kaliteli proteinle dolu olsa da, seçebileceğiniz en sağlıklı dim sum değildir. Dört Çin yedek kaburga siparişinde 600 kalori ve 14 gram yağ bulunur. Bu tek bir öğün için çok fazla olabilir - Diyet Kanalı, kadınların genellikle öğün başına 300 ila 500 kalori gerektirdiğini ve erkeklerin öğünlerini 400 ila 600 kaloriye almaları gerektiğini belirtti. Ek olarak, bu kaburgaların bir porsiyonu günlük önerilen limitin önemli bir kısmı olan diyetinize 900 miligram sodyum verir.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407