Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Yulaf Unu ile Pişirme Vs. Buğday unu

Ekmek Kızartmanın Yararları

 1. Her ikisi de çok yönlü olan yulaf unu ve buğday unu dahil olmak üzere pişirme için kullanabileceğiniz birçok un türü vardır. Ekmekler, kurabiyeler, rulolar ve diğer unlu mamuller için kullanılabilirler. Buğday unu tariflerini yulaf unu olanlarına dönüştürürken dikkat etmeniz gereken bazı önemli farklılıklar var.

Durumu

 1. Birçok insan sadece herhangi bir markette mevcut olduğundan buğday unu kullanıyor. Yulaf unu bulmak biraz zor, ancak yine de lüks marketlerde veya sağlık marketlerinde satın alınabilir. Kurutulmuş yulafları karıştırıcınıza koyarak ve yulafları ince bir toz haline getirmek için puls ayarını kullanarak kendi yulaf unu yapabilirsiniz. 1 1/4 bardak yulaf ezmesi bir bardak yulaf unu yapar.

Glüten İçeriği

 1. Pek çok insan, buğday unundan farklı olarak glutensiz olduğu için pişirme için yulaf unu çekiyor. Bazı insanlar tıbbi veya diyet endişeleri nedeniyle glütenden kaçınırlar. Gluten, hamurun elastik olmasını ve unlu mamulleri çiğnemesini sağlayan bir proteindir. Glütensiz yulaf unu, pişmiş mallarınızı ağır bırakabilir veya ürün parçalanabilir. Bazı aşçılar tariflerine daha fazla sıvı ya da yükselen içerik ekleyerek bu sorunu çözüyorlar.

Doku

 1. Buğdayın yulaf ile olan yapısı gerçekten ne tür kullandığınıza bağlı. Örneğin, bir tam buğday unu, çok amaçlı bir buğday unundan daha kalın ve daha grenli bir dokuya sahiptir. Benzer şekilde, bazı yulaf unu, öğütme işlemi nedeniyle diğerlerinden daha serttir. Örneğin, yulaf unu evde yaparsanız, genellikle öğütülmüş bir yulaf unu yerine biraz daha kaba olur. Genel olarak, yulaf unu, tam buğday unu ile karşılaştırıldığında çok daha hafif ve daha az kabadır.

Lezzet

 1. Yulaf ve buğday unu benzer tatlara sahip olsa da, çoğu yulaf unu çok amaçlı buğday unu ile karşılaştırıldığında daha doyurucu bir tada sahiptir. Kepekli undan biraz daha tatlıdır, bu nedenle tarifinize daha az tatlandırıcı eklemeyi düşünebilirsiniz.

Yükselen Sorunlar

 1. Yulaf unu glüten içermediğinden, pişmiş ürünlerinizin hafif ve yumuşak olmasını sağlamak için malzemelerinizi ayarlamanız gerekir. Maya gerektiren tarifleri yaparken, yulaf unu kullanıyorsanız, buğday unu kullandığınızdan daha fazla maya eklemeniz gerekir. Kabartma tozu gerektiren tarifler yaparken, yulaf unu bardağı başına 2 1/2 çay kaşığı kabartma tozu ekleyin. Tarifinizde ayran kullanıyorsanız, ayranı her bir bardak süt için 1/2 çay kaşığı kabartma tozu ile değiştirin.

Nem İçeriği

 1. Yulaf unu, pişmiş unları buğday unundan daha nemli hale getirir. Bu nedenle çerezler ve hızlı ekmekler yapmak için iyi bir seçimdir. Kurabiye ve ekmek tariflerinde, 1/4 bardak buğday unu yulaf unu ile değiştirin. Ekmekler ve kurabiyeler dışındaki tariflerde, bir bardak buğday unu yerine 1 1/2 bardak yulaf unu kullanabilirsiniz.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407