Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Yulaf ezmesi ve Diyabet: Yapılacaklar ve Yapılmayacaklar

Bakış

 1. Diyabet, vücudun insülin üretme veya kullanma şeklini etkileyen metabolik bir durumdur. Bu, diyabeti olanların sağlığı için çok önemli olan kan şekerinin korunmasını zorlaştırır.

 2. Kan şekerini yönetirken, karbonhidratların doğrudan kan şekerini etkilediği için bir oturuşta tüketilen karbonhidrat miktarını kontrol etmek önemlidir.

 3. Ayrıca rafine edilmiş ve işlenmiş karbonhidratlardan beslenmiş, yoğun karbonhidrat türlerini seçmek için ilave şeker ekleyin. Karbonhidrat alımı, sağlık hizmeti sağlayıcınızın yardımıyla bireysel olarak belirlenmelidir.

 4. Bu yediğiniz şeyin çok önemli olduğu anlamına gelir. Lif ve besin değeri yüksek, sağlıksız yağ ve şekeri düşük olan yiyecekler yemek, sağlıklı bir kan şekeri seviyesinin korunmasına yardımcı olabilir, ayrıca genel sağlığınızı da iyileştirebilir.

 5. Yulaf ezmesi, birçok sağlık yararı sunar ve bölüm kontrol edildiği sürece diyabet hastaları için harika bir yiyecek olabilir. Bir fincan pişmiş yulaf ezmesi, diyabetli insanlar için sağlıklı bir yemek planına uyması için yaklaşık 30 gram karbonhidrat içerir.

Yulaf

 1. Yulaf ezmesi uzun zamandır yaygın bir kahvaltı yemeği olmuştur. Yulaf ezmesi, kabukları çıkarılmış yulaf taneleri olan yulaf kabuğu çıkarılmıştır.

 2. Genellikle çelik kesilmiş (veya doğranmış), haddelenmiş veya "hazır" yulaf keçilerinden yapılmıştır. Yulaflar ne kadar fazla işlenirse, yulaf ezmelerinde olduğu gibi, yulaflar o kadar hızlı emilir ve kan şekeri de o kadar artabilir.

 3. Yulaf ezmesi, karıştırılmış sıvı ile pişirilir ve genellikle fındık, tatlandırıcı veya meyve gibi eklentilerle birlikte ılık servis edilir. Sabah hızlı ve kolay bir kahvaltı için önceden yapılabilir ve tekrar ısıtılabilir.

 4. Yulaf ezmesi glisemik indeksi düşük olduğundan glikoz seviyelerinin korunmasına yardımcı olabilir. Diğer karbonhidrat bakımından zengin tahıllara kıyasla, yulaf ezmesi, özellikle kan şekeri seviyelerini yönetmesi gereken diyabet hastaları için faydalı olabilir.

 5. Saf formundaki yulaf ezmesi, kişinin ihtiyaç duyduğu insülin miktarını azaltabilir. Yulaf ezmesi aynı zamanda kalp sağlığını da destekleyebilir, çünkü bu diyabet hastaları kalp hastalıklarına yatkındır.

Diyabet için yulaf ezmesi

 1. Diyabetin idaresine yardımcı olmak için diyetinize yulaf ezmesi eklemenin avantajları ve dezavantajları var. Diyabet diyetinize yulaf ezmesi eklemenin artıları:

Diyabet için yulaf ezmesi

 1. Diyabetli çoğu insan için, yulaf ezmesi tüketmenin pek dezavantajı yoktur. Yulaf ezmesi yemek yerken, anında şeker, yapay tatlandırıcı ile dolu ve / veya bir seferde çok fazla tüketen belirli yulaf ezmesi türlerini yemeyi tercih ederseniz, kaygılı olabilir.

 2. Yulaf ezmesi, mide boşalmasını geciktiren ve şiddetli olabilen gastroparezi olan kişiler için olumsuz etkiler yaratabilir. Diyabet ve gastroparezi olanlar için yulaf ezmesi içindeki lif zararlı olabilir.

 3. Genel olarak, diyabetiniz varsa ancak gastroparezi yoksa, diyetinize yulaf ezmesi eklemenin en büyük eksileri şunlardır:

 1. Yulaf ezmesi, şeker hastalığını yönetmenize yardımcı olmak için diyetinize harika bir katkı olabilir. Ancak doğru hazırlanmalı.

 2. Diyabet diyetinize yulaf ezmesi eklerken, yulaf ezmesi tekliflerinin sağlığa faydalarını korumak için akılda tutulması gereken birkaç şey var.

 3. Yulaf ezmesinin sağlık üzerindeki olumlu faydalarını arttırmak ve korumak için yulaf ezmesi hazırlama listenize ekleyebileceğiniz birkaç şey var.

 4. Yulaf ezmesi yerken, yapmanız gerekenler:

 5. Yulaf ezmesi hazırlarken yapabileceğiniz birkaç harika seçenek olduğu gibi, şeker hastalığı ile yaşarken iyi yapamayacağınız birkaç seçenek var.

 6. Yulaf ezmesi yerken yapmamanız gerekenler:

Yulaf ezmesinin sağlığa faydaları

 1. Yulaf ezmesinin sunduğu kan şekeri ve kalp sağlığı yararlarına ek olarak, bu konuda yardımcı olabilir:

 2. İşlenmemiş ve şekersiz yulaf ezmesi sindirimi yavaşladığından, kendinizi daha uzun süre tam hissedeceksiniz. Bu kilo kaybı ve kilo yönetimi hedeflerine yardımcı olabilir. Aynı zamanda cildin pH'ını düzenleyerek iltihaplanmayı ve kaşıntıyı azaltabilir.

Paket

 1. Doğru hazırlandığında, yulaf ezmesi, herhangi biri için, ama özellikle doğru kısımlarda yenilirse, özellikle diyabet hastaları için faydalı olabilecek birçok avantaja sahiptir.

 2. Güne kan şekeri düzenleyen ve uzun vadeli bir enerji kaynağı sağlayan bir öğünle başlayabilirsiniz. Aynı zamanda kalp sağlığınızı geliştirmenize yardımcı olacaktır. Doğru eklentileri seçerek, yulaf ezmesi diyabetle yaşadığınızda harika bir kahvaltı olabilir.

 3. Yulaf ezmesinin sizi nasıl etkilediğini görmek için daima kan şekerinizi izleyin. Diyabet hastası olan herkes farklı. Herhangi bir önemli diyet değişikliği yapmadan önce daima doktorunuzla konuşun. Kayıtlı diyetisyen diyet gereksinimlerinize de yardımcı olabilir.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407