Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Yüksek Proteinli İçeceklerin Beklenmedik Olumsuz Yan Etkileri

Kafein

 1. Boost gibi proteinli içecekler, sporcular, yaşlılar, fazla kilolu bireyler, tıbbi ve gastrointestinal rahatsızlıkları olan insanlar, vejeteryanlar ve veganlar gibi bazı insanlar için faydalı bir ek olabilir. Bunlar uygun bir protein ve diğer besin kaynağıdır.

 2. Ancak, herkesin fazladan proteine ​​ihtiyacı yoktur ve et, balık, süt ürünleri, fındık, baklagiller, soya peyniri ve yumurta gibi doğal protein kaynakları daha iyi bir alternatiftir. Diyetinizi proteinli bir içecek ile tamamlamanız gerektiğini düşünüyorsanız, kullanmadan önce bazı sağlık sonuçlarını göz önünde bulundurun ve önce doktorunuza danışın.

Boost Beslenme İçeceği Nedir?

 1. Boost beslenme içecekleri Nestle tarafından hazırlanır ve 20 gram protein içeren Boost Yüksek Protein, diyabetli kişiler için Boost Glukoz Kontrolü, ekstra kaloriler için Boost Plus ve Boost Artı dahil olmak üzere farklı Boost formülasyonlarında bulunur Tam beslenme için orijinal. Boost'un yüksek protein içeriği soya lesitininden ve soya izolatlarından elde edilen soya izolatından gelir.

Hızlanmada Beslenme

 1. Boost.com, Boost Original'i mini öğün veya öğün ara öğün olarak atmanızı önerir. Her bir 8-sıvı ons Boost Original şişesi, bazıları C ve E vitaminleri için günlük yüzde 100 (D vitamini, yüzde 60'ı DV ve K vitamini için yüzde 40'ı DV) içeren 26 vitamin ve mineral sunar. USDA Ulusal Besin Veritabanına göre [! 59909 => 1140 = 3!

Alerjik Reaksiyonlar

 1. Soyaya duyarlılığı veya alerjisi olan herkes için, Beslenme içeceklerini artırmak döküntü, kaşıntı ve yorgunluk gibi belirtilerle reaksiyona neden olabilir, diyor WebMD. Boost içecekler laktoz intoleransı veya buğday alerjisi olan kişiler için uygundur.

 2. Boost.com, takviyelerinin galaktozemili insanlar için uygun olmadığı konusunda uyarıyor _, _ vücudun basit şekeri işlemesini etkileyen bir bozukluk. Soya türevleri içeren takviyeler, altı aya kadar kullanıldığında genellikle güvenlidir. Eğer mide bulantısı, kabızlık ve şişkinlik gibi hafif bir mide ve bağırsak yan etkileri yaşarsanız, Boost kullanmaktan vazgeçmelisiniz.

Böbrek Fonksiyonuna Etkisi

 1. Aşırı protein alımı, Amerikan Böbrek Hastalıkları Dergisi'nde yayınlanan ve yüksek proteinli bir diyetin etkisini araştıran bir araştırmanın bulgularına göre, kronik böbrek hastalığının gelişimini hızlandırma üzerinde etkilidir. böbrek fonksiyonunda.

 2. Normal, sağlıklı bir bireyde, proteinli içecekler muhtemelen güvenlidir. Ancak, böbrek fonksiyonlarında azalma gibi önceden varolan sorunlarınız varsa, uzun süre aşırı derecede Boost kullanıyorsanız, böbrek hasarı riski altında olabilirsiniz. Vücudunuz, Mayo Clinic'e göre atık ürünlerin protein metabolizmasından birikmesini tam olarak kaldıramayabilir.

Kilo Verme

 1. Beslenme içeceklerini arttırmak gibi takviyeler, şişmanlığın artmasına ve kalori alımının azaltılmasına yardımcı olmak için fazla kilolu kişiler için diyet yardımı veya öğün yerine koyma işlemi olarak popülerdir. Beslenme Metabolizmi dergisinde yayınlanan bir araştırmaya göre, aslında yüksek proteinli bir diyet, sonuçta ortaya çıkan doymuşluk ve doygunluğun azalması nedeniyle kilo kontrolüne yardımcı olmakta etkili olabilir. Yüksek proteinli diyetlerin kilo kaybı sırasında yağsız vücut kütlesini korumaya yardımcı olabileceği ve protein kaynağının dikkate alınması gerektiği belirtildi. Boost'ta bulunanlar gibi bitki bazlı proteinlerin en etkili olduğu gösterilmiştir.

İlaçlar ve İlaçlar ile Etkileşim

 1. Birçok yaşlı insan, genellikle vitamin ve mineral takviyeleri ile birlikte reçeteli ve reçetesiz satılan ilaçlar kullanıyor. Kilo alımı için bir öğün olarak tüketilen Boost gibi proteinli içecekler, vücutta bu karışıma ekleyebilecek ve sorunlara neden olabilecek yüksek düzeyde vitamin ve mineral içerir. Ayrıca Coumadin ve warfarin gibi kan sulandırıcıları alıyorsanız Boost içmemelisiniz. Boost içerisindeki yüksek miktarda K vitamini, bu ilaçların verimliliğini doğrudan etkileyebilir, AgingCare'i uyarır.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407