Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Yüksek Protein İçeren Un

Rezene Tohumunu Kullanmayla İlgili İpuçları

 1. Bütün unlar eşit yaratılmıyor. Buğday unu protein içeriği yüzde 5 ila 15 arasında değişebilir ve bu değişiklik tariflerinizi büyük ölçüde etkileyebilir. Öğütülmüş baklagillerden veya soyadan yapılan alternatif unlar da yüksek bir protein içeriği sunabilir, ancak damak tadınızı memnun etmeyecek bir lezzet sunar. [! 33505 => 1130 = 2!

 1. Yüksek protein buğday unu "yüksek protein" veya "ekmek unu" etiketini taşıyabilir. Bu tip un, 1 gram yağ, 70 gram karbonhidrat ve 15 gram protein ile 100 gramda 362 kalori sağlar. Bunu, fincan başına sadece 8 gram protein içeren kek unu ile karşılaştırın. Çiğnenebilir bir merkezi olan gevrek somun ekmekleri pişirmek için yüksek proteinli buğday unu kullanın. Bununla birlikte yüksek proteinli buğday unları, yoğun, tuğla benzeri kekler, hızlı ekmekler ve kekler oluşturur. Buğday unu proteini tam değildir, yani yumurta ve et gibi tam protein kaynaklarında bulunan temel amino asitlerin bir kısmından yoksundur.

Soya unu

 1. Soya unu glüten içermez, bu yüzden glütensiz diyet yapan insanlar için uygundur. Soya fasulyesinden gelir ve genellikle hızlı bozulmayı önlemek için çıkarılan yağdan bazıları vardır. Bir fincan, yaklaşık 100 gram yağsız soya unu 329 kalori, 1 gram yağ, 38 gram karbonhidrat ve 47 gram protein sağlar. Unlu mamullerde eşit miktarda buğday unu değiştirmek için 1/4 bardak soya unu kullanabilirsiniz, ancak tüm buğday unu ekmeklerde veya çöreklerde yerine koymak nihai ürünün yapısını, görünümünü ve tadını önemli ölçüde değiştirir. Soya unu aroması sote etmeden veya sosu yoğunlaştırmak için et veya sebze taramak için daha uygundur. Soya unu içindeki protein tamamlanmıştır, yani temel amino asitlerin dokuzunu da sunar. Soya unu ayrıca kalp hastalıklarına karşı koruma sağlayabilecek ve menopoz semptomlarını hafifletebilecek izoflavonların faydalarını da sunar.

Garbanzo Fasulyesi Unu

 1. Nohut unu da denilen nohut unu, öğütülmüş kuru nohut unu olarak adlandırılır. Un glütensizdir ve çoğunlukla Hint ekmeği ve sos tariflerinde görülür. Yaklaşık 120 gram ağırlığındaki bir bardak nohut unu, 440 kalori, 8 gram yağ, 72 gram karbonhidrat ve 24 gram protein içerir. Nohut unu kendine özgü bir tada sahiptir ve buğday unu için doğrudan bir alternatif olarak kullanılamaz. Protein tam değildir.

Ek Yüksek Proteinli Unlar

 1. Karabuğday unu buğdayla ilgili değildir ve fincan başına 13 gram protein sunar. Krep yapmak için buğday unu ile birlikte kullanın veya sosları kalınlaştırmak için buğday ununa glütensiz bir alternatif olarak kullanın. Öğütülmüş kinoa tohumlarından yapılan Quinoa unu, fincan başına 16 gram protein içerir. Tariflerde az miktarda buğday unu değiştirmek veya ev yapımı makarna yapmak için kinoa unu kullanabilirsiniz. Quinoa unu, buğday, soya veya karabuğday unundan daha yoğundur. Fırınlamada glutensiz yüksek proteinli un kullanırsanız, glütensizliği ayarlamak için pişirme zamanlarını, malzemelerini ve yöntemlerini ayarlamanız gerekir.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407