Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
  • Malzemeler
  • Diyetler
  • Alerjiler
  • Beslenme
  • Teknikleri
  • Mutfaklar
  • Zaman
Olmadan


Yüksek Lifli Tahıllar Listesi

Şekersiz, Yüksek Lifli

  1. Kepekli tahıllar vitaminler ve mineraller gibi besinsel faydalar sağlar, ancak iyi bir kahvaltı gevreği de lif sağlar. Ancak tüm tahıllar eşit yaratılmamıştır, bu yüzden en fazla lif içeren tahılları bulmak için akıllı bir alışverişçi olmanız gerekir. Bazı durumlarda, yemeye hazır tahıllar isteyebilirsiniz; diğerlerinde ise, kendiniz pişirdiğiniz eski kafalı sıcak tahılları tercih edebilirsiniz.

Bu Etiketleri Kontrol Et

  1. Yiyecek etiketindeki ilk madde ana maddedir. Tahılların çoğu, rafine tahıllardan daha fazla lif sağlar, bu nedenle "tam yulaf" veya "tam tahıllı" gibi terimleri arayın. Besin etiketleri tipik olarak, hangi tahılın lif içinde en yüksek olduğunu belirlemenin başka bir yolu olan diyet lifi içerir. Beslenme ve Diyetetik Akademisine göre, kadınlar günde 25 gram lif tüketmeli; 50 yaşından sonra, önerilen miktar günde 21 gramdır. Erkeklerin 50 yaşına kadar 38 gram lifi, sonra 30 gramını alması gerekir.

Brans'larda var

  1. Eğer kepek birinci ya da ikinci bileşen ise, "Bugünün Diyetisyeni" başlıklı Temmuz 2008 tarihli bir makaleye göre, kepek daha fazla lifli bir gevrek gösterir. Bununla birlikte, bazı tahıllar lif bakımından diğerlerinden daha yüksektir. Mısır kepeği, yulaf veya buğday kepeği olarak işlev gören 1 ons başına neredeyse iki kat daha fazla lif içerir. Kahvaltılık tahıl olarak kullanılan pişmiş kepekli tahıllar da lif sunmaktadır. Pişmiş kahverengi pirinci fincan başına 4 gram lif içerir, karabuğday kabuğu çıkarılmış tane 5 gramdır ve bulgur buğdayı 8 gram içerir.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407