Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Yüksek kolesterol, kalp hastalığına bağlı yumurta tüketimi

Yüksek kolesterol, kalp hastalığına bağlı yumurta tüketimi

 1. Örneğin, yeni çalışma ABD'deki diyet kolesterol ve yumurtaların günlük alımlarında belirli sınırlarda bulunma kararı ile sağlıklı beslenme konusundaki resmi tavsiyelerde bulunma gibi görünüyor.

 2. Chicago, IL'deki Northwestern Üniversitesi Feinberg Tıp Okulu'ndan ve diğer kurumlardan araştırmacılar ve toplam 29.615 kişiyi kapsayan altı ABD kohort çalışmasından elde edilen verileri topladı ve analiz etti. Bunların yüzde 45'i erkek, yüzde 31'i siyahtı.

 3. Ortalama katılımcı yaşı 52 iken kardiyovasküler hastalıklar ve ölümleri 31 yıl olan ve orta noktası 17 yıl olan takip sırasında meydana gelen ölümlerle başlangıçtaki yeme düzenlerini karşılaştırdılar. .

 4. Takım bulguları bir JAMA makalesinde anlatıyor.

 5. Ortak çalışma yazarı Norrina B. Northwestern'de önleyici tıp profesörü olan Allen Ph.D., çalışmanın "eve götürülecek mesajının" gerçekten kolesterol ile ilgili olduğunu söyledi yumurtalarda ve özellikle yumurta sarısında yüksek olur. ”

 6. "Daha az kolesterol tüketen kişilerin kalp hastalığı riski daha düşük" diye ekliyor.

Kılavuzlar kolesterolü veya yumurtaları sınırlamıyor

 1. Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezlerine (CDC) göre kalp hastalığı, ABD'de "ölümün önde gelen nedeni" dir!

 2. On yıllardır yumurta tüketiminin veya diyet kolesterolünün kalp hastalığı ve erken ölüm riskini arttırıp arttırmadığı konusunda bir tartışma oldu.

 3. ABD’de 2015’ten önceki resmi tavsiye, insanların günlük yumurta tüketimini 300 miligramdan (yani iki büyük yumurtadan daha az) sınırlamaması gerektiği yönünde idi.

 4. 2015-2020 Amerikalıları için en yeni Diyet Kılavuzları, bununla birlikte, artık diyet kolesterolü ve yumurta alımı ile ilgili sınırlar sağlamıyor. Sağlıklı beslenmenin bir parçası olarak haftalık yumurta alımını içerirler.

 5. "Diyet Kılavuzuna özgü diyet kolesterolü için niceliksel bir sınır için uygun kanıtlar" "iddia ediyorlar". "

 6. Ancak gözden geçirilmiş kılavuzlar, belirli sınırlar bırakma seçiminin “sağlıklı beslenme düzenleri oluştururken artık diyet kolesterolünün dikkate alınmasının önemli olmadığı anlamına gelmediğini” belirttiğine dikkat çekiyor.

 7. Sadece süt kökenli ürünler, yumurtalar, kabuklu deniz ürünleri, kümes hayvanları ve et dahil olmak üzere hayvansal gıdalar diyet kolesterolü içeriyor.

 8. ABD diyetinin en tipik gıdalarından yumurtalar en çok kolesterolü içeriyor. Büyük bir yumurtanın sarısında yaklaşık 186 mg kolesterol vardır.

 9. Ortalama ABD'li yetişkin günde yaklaşık 300 mg diyet kolesterolü ve haftada üç veya dört yumurta tüketir.

Kalp hastalığı ve ölüm riski daha yüksek

 1. Dr. Allen, yumurta tüketimi ile yüksek kardiyovasküler hastalık riski arasında bir bağlantı bulamayan çalışmalarla ilgili sorunun, daha az çeşitlilikte örnekler ve daha kısa takip süreleri kullandıkları ve diyetteki diğer maddeler için daha az ayar yapabildiklerine inanıyor.

 2. "Çalışmamız," diye belirtti ", iki kişinin tam olarak aynı diyet olup olmadığını ve diyetteki tek farkın yumurta olup olmadığını gösterdi, o zaman yumurta tüketiminin etkisini doğrudan ölçebiliyordunuz kalp hastalığı. "

 3. Yeni çalışmanın diyet verileri ya anketlerin doldurulmasından ya da tek bir ziyaret sırasında yapılan görüşmelerden geliyordu. Bunlar, her bireyin bir önceki yılda veya ayda ne yediğinin ayrıntılarını verdi.

 4. Takip süresi boyunca yaklaşık 5.400 kardiyovasküler olay ve tüm sebeplerden 6.132 ölüm meydana geldi. Kardiyovasküler olayların örnekleri arasında kalp hastalığı, felç ve kalp yetmezliği tanıları bulunur.

 5. Bilim adamları günde 300 mg diyet kolesterolü "her" ilave alımı için,% 17 daha yüksek kardiyovasküler hastalık riski ve% 18 daha yüksek ölüm riski olduğunu tespit ettiler. .

 6. Ekip ayrıca bu sonuçlar için "mutlak risk farklarını" hesapladı. Bunlar sırasıyla yüzde 3,24 ve yüzde 4,43 idi.

 7. Başka bir deyişle, çalışmalarında her 1.000 katılımcı için, günlük olarak tüketilen her 300 mg kolesterol için 32 ek kardiyovasküler hastalık tanısı ve 44 ölüm gerçekleşti.

 8. Analiz, günde yenen her bir yarım yumurta için de yüzde 6 daha yüksek kardiyovasküler hastalık riski ve yüzde 8 daha yüksek ölüm nedeni riski olduğunu gösterdi.

 9. İnsanların diyetlerinin genel kalitesi, yedikleri yağın türü ve miktarı ile yaptıkları egzersiz miktarının bu bağlantılar üzerinde bir etkisi olmadığı ortaya çıktı.

 10. Diyet düzeninin tek anlık görüntüsü

 1. Çalışmanın güçlü yönleri arasında ABD’den geniş ve çeşitli bir insan örneği kullandığı ve uzun bir takip süresi olduğu gerçeği yer alıyor.

 2. Bununla birlikte, kayda değer bir sınırlama, yalnızca tek bir yumurta ve kolesterol tüketiminin anlık görüntüsünü kullanmasıydı ve bu, izlemenin başlangıcındaydı. İnsanlar yeme alışkanlıklarını değiştirebilir ve 17-31 yaşları bunu yapmak için bolca fırsat sunar.

 3. Bulgular üzerine yorum yapanlar, İngiltere'deki King's College London'da beslenme ve diyetetik profesörü olan Tom Sanders - çalışmanın ileriye dönük olduğu için sebep olamayacağına işaret ediyor ve etki; sadece bağlantılar önerebilir.

 4. "Bununla birlikte," beraberindeki editörün desteklediği ev mesajı, çok sayıda et ve bol miktarda yumurta içeren tipik bir [!ABD] diyetinin, zayıf kalp-damar sağlığı ile ilişkilidir ve [!ülkenin] diyet kılavuzlarının, kolesterol alımının günde 300 mg'ı geçmemesi önerisini geri alması gerektiğini belirtti. ”

 5. "Sağlıklı bir diyetin bir parçası olarak insanların daha az miktarda kolesterol tüketmeleri gerekiyor."Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407