Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Yüksek Kalorili Diyetin Etkileri

Çözümleri

 1. Yüksek kalorili bir diyet yemek, tükettiğiniz yüksek kalorili diyetin türüne bağlı olarak vücudunuz üzerinde birçok etkiye sahip olabilir. Bazı durumlarda, doktorlar ve beslenme uzmanları, son derece aktif sporcular veya kilo alması gereken kişiler için yüksek kalorili diyetler önerebilir. Bu gibi durumlarda, yüksek kalorili diyetler, kişinin sağlığını iyileştirmeye yardımcı olabilecek bir amaca hizmet eder. Bununla birlikte, ortalama metabolizma ve aktivite seviyesine sahip bir kişi için, yüksek kalorili diyetlerin, yüksek derecede besleyici gıdalar tüketseniz bile, zararlı bir etkisi olabilir.

Kilo Alma

 1. Bir kalori, ısı enerjisinin bir ölçüsüdür. Kalori sayımları, vücudunuz için gerekli besin kaynağı miktarını ölçer. Vücudunuz gıdaları metabolizma yoluyla enerjiye dönüştürür. Herkesin bazal metabolizma hızı vardır; bu, vücudunuzun dolaşım, büyüme, hücre onarımı ve solunum gibi günlük yaşam süreçlerini sürdürmek için kalori yakmasıdır. Diğer iki faktör vücudunuzun kaç kalori yakacağını belirler. Birincisi, termojenez, vücudunuzun yediğiniz yiyecekleri sindirmek ve işlemek için harcadığı enerji miktarıdır. İkinci faktör fiziksel aktivite seviyenizdir. Siz ne kadar hareketsizseniz, vücudunuzun aktivite sırasında harcadığı kalori o kadar az olur. Yüksek kalorili bir diyetten kilo alımı, termodinamik bir fonksiyondur. Günlük yaşam, termojenez ve fiziksel aktivite ile yaktığınızdan daha fazla kalori alırsanız, o zaman kilo alırsınız.

Vücut Kompozisyonundaki Değişiklikler

 1. Yandığınızdan daha fazla kalorili yüksek kalorili bir diyet yiyorsanız, vücudunuz yiyeceklerden elde edilen ekstra enerjiyle bir şeyler yapmalıdır. Vücudunun iki seçeneği var. Enerjiyi salgılayabilir veya ileride kullanmak üzere yağ hücrelerinde depolayabilir. İnsülin varken “İyi Kaloriler: Kötü Kaloriler” in yazarı Gary Taubes'e göre, vücudunuz yağ depolamayı seçer çünkü insülin kullanılmayan yakıtı yağ hücrelerine eşlik eden bir depo hormonudur. Sonuç, vücut yağ yüzdesindeki bir artıştır.

Bazı Hastalık Riskinin Arttırılması

 1. Yüksek kalorili bir diyet yemek için ya yüksek kalorili yiyecekleri tüketmeli ya da çok büyük miktarda düşük kalorili yiyecekleri yemelisiniz. Her iki tür yeme de vücutta çok fazla stres yaratır. Yüksek kalorili yiyecekler, yağlarda ve / veya şekerlerde yüksek olma eğilimindedir. Bu yiyeceklerin yüksek oranda alınması, tip 2 diyabet, kalp hastalığı ve bazı kanserler için risk faktörlerinizi artırır. Çok miktarda yiyecek yemek, sindirim sisteminizi zorlar. Toksikoloji Patolojisi Ocak 2009 sayısında yayınlanan fare ve maymun çalışmaları, çok fazla kalori tüketerek vücuda uygulanan stresin uzun ömürlülüğü azaltabileceği ve kalorileri sınırlamanın artmasına neden olabileceğinin bir kanıtıdır.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407